تاریخ انتشار: چهارشنبه 1400/11/06 - 11:29
کد خبر: 422162

شرایط اعطای وام به دانشجویان ورودی جدید نیم‌سال دوم تحصیلی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: دانشجویان ورودی جدید نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰ و دانشجویان ورودی سال‌های قبل که برای اولین بار تقاضای وام دارند با ارائه سند تعهد جدید امکان ثبت نام دارند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان در بخشنامه ای به رؤسای دانشگاه‌ها، جدول، نوع وام، مبلغ و زمانبندی اعطای وام‌های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بر اساس آئین نامه پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی را ابلاغ کرد.

متن این بخشنامه به شرح زیر است:

ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های همکاران ادارات رفاه در نیمسال تحصیلی گذشته و آرزوی سلامتی و توفیق برای همه دانشجویان و دانشگاهیان عزیز، به پیوست جدول نوع وام، مبلغ و زمانبندی اعطای وام‌های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بر اساس آئین نامه پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی برای استحضار و بهره برداری ارسال می‌گردد. خواهشمند است به منظور تسریع در پرداخت وام‌ها به دانشجویان واجد شرایط دستور فرمائید ضمن رعایت دقیق نکات ذیل، نسبت به ثبت اطلاعات دانشجویان متقاضی و ارسال لیست‌های وام در بازه‌های زمانی تعیین شده اقدام لازم مبذول فرمایند.

نظر به اینکه صرفًا دانشجویانی که اطلاعات هویتی و تحصیلی آنها به سامانه تبادل اطلاعات آموزشی وزارت عتف GSB ارسال شده باشد می‌توانند نسبت به تقاضای وام اقدام نمایند، به منظور بهره مندی حداکثری دانشجویان ضروری است دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با قید فوریت نسبت به بروز رسانی مستمر اطلاعات آموزشی دانشجویان خود در درگاه مذکور اقدام نمایند.

۱. سامانه دانشجویی (پورتال صندوق) برای ثبت تقاضای دانشجویان به منظور دریافت وام تحصیلی، شهریه، و مسکن متاهلی از تاریخ ۲ بهمن ۱۴۰۰ تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ فعال خواهد بود و ضرورت دارد تمامی دانشجویان متقاضی واجد شرایط نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه مذکور بر اساس جدول زمانبندی پیوست اقدام کنند.

۲. کاربران دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از تاریخ ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ می‌توانند نسبت به بررسی و تأیید درخواست‌های وام در سامانه فاز ۲ اقدام نمایند. برای جلوگیری از برگشت وام خواهشمند است هنگام تأیید لیست و ارسال به صندوق نسبت به فعال و به روز بودن شماره حساب دانشجویان و شماره شبای دانشگاه‌ها (به ویژه مؤسسات غیرانتفاعی - غیردولتی، ترجیحاً در بانک طرف تعهد صندوق) اطمینان حاصل کنند.

۴ .به منظور تسـریع در واریز و تسـهیل در پیگیری وضـعیت لیست‌های وام و همچنین جلوگیری از طولانی شـدن فرآیند پرداخت، مقتضـی است ضـمن همـاهنگی برای پرهیز از ارسـال لیست‌های متعـدد برای هر نوع وام، کم‌ترین تعداد لیست با بیشترین تعداد نفرات به صورت دقیق و مستند در مدت زمان تعیین شده در جدول زمانبندی پرداخت وام‌ها تنظیم و پس از تأییـد معاون دانشـجویی از طریق سامانه فاز ۲ به این صـندوق ارسال گردد. بدیهی است لیست‌های ارسالی به ترتیب زمان ارسال به صندوق در اولویت پرداخت خواهد بود.

۵ .دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۹ و ما قبل در تمامی مقاطع تحصیلی که از وام‌های دانشجویی صندوق استفاده کرده و سند تعهد ارائه نموده‌اند، در صورت پر نبودن سقف ضمانت وام‌های دریافتی تاکنون، نیازی به ارائه سند تعهدنامه دانشجویی جدید در این نیمسال ندارند.

دانشجویان ورودی جدید نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰ و دانشجویان ورودی سال‌های قبل که برای اولین بار تقاضای دریافت وام‌های صندوق را دارند، صرًفا با ارائه سند تعهد جدید امکان ثبت نام خواهند داشت.

۷ .در زمـان ثبت اطلاعات سـند تعهـد در پرونـده دانشـجویان ضـروری است مشخصات ضامن یا ضامنین از طریق وب سرویس سازمان ثبت احوال(توسط کاربران دانشگاه‌ها) استعلام و پس از تأییـد مراتب، تصاویر اسـناد تعهد به صورت خوانا بارگذاری شود.

۸ .برای مساعدت با دانشجویان اخذ گواهی کسر از حقوق ضامنین در نیمسال تحصیلی جاری نیز الزامی تیست.

۹ .اولویت‌های پرداخـت وام به دانشـجویان، ذیل شرایط اعطای هر وام در آئین نامه پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی ذکرشده و شایسته است در تنظیم و ارسال درخواست‌ها مد نظر قرار گیرد.

۱۰ .دریافت مدارک و مستندات هر یک از وام‌ها و سند تعهد دانشجویی از جمله ضرورت‌های دریافت وام است. با توجه به تداوم وضعیت شیوع بیماری کرونا به منظور مساعدت با دانشجویان شایسته است ترتیبی اتخاذ فرمایند تا مدارک و مستندات مورد نیاز در صورت لزوم به صورت غیرحضوری هم از دانشجویان متقاضی وام دریافت گردد.

۱۱ .توزیع اعتبار در نیمسال جاری برای وام‌های تحصیلی و شهریه همانند سنوات گذشته به صورت غیرمتمرکز بوده و به هر دانشـگاه به صورت مجزا تخصیص داده می‌شود و اعتبار سایر وام‌ها به صورت متمرکز در سامانه پیش بینی شده است

۱۲. پرداخت وام شهریه به دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور (مطابق با شیوه نامه‌های مندرج در صفحه اصلی سایت صندوق، گزینه بخشنامه‌ها) صرفًا از طریق پورتال دانشجویی پس از ثبت تقاضا توسط دانشجویان (که اسامی آنان از سوی آن دو نهاد معرفی شده و قبًلا در سامانه بارگذاری شده است) در گزینه «شهریه دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی»، انجام می‌شود.

همچنین ضرورت دارد کارشناس دانشگاه هنگام تأیید وام مبلغ کل شهریه مصوب دانشجو در نیمسال جاری را درج و سپس تصویر صورت حساب مالی دانشجو را در بخش الصاق سند تسهیلات در پرونده دانشجو پیوست نماید تا سامانه پس از کسر سهم پرداختی نهادهای حمایتی از کل شهریه مصوب دانشجو مبلغ قابل پرداخت وام مازاد شهریه را محاسبه و اعمال نماید.

به دلیل پرداخت کل مازاد شهریه دانشجو از طرف صندوق، پس از ثبت درخواست این وام توسط دانشجوی تحت پوشش امکان استفاده از وام شهریه صندوق و یا بانک در این نیمسال وجود نخواهد داشت. بدیهی است عدم ثبت تقاضای این وام در پورتال صندوق توسط دانشجوی تحت پوشش معرفی شده به منزله انصراف از دریافت وام مازادشهریه می‌باشد.

۱۳ .با توجه به اتصال سامانه‌ها به وب سرویس شاهکار و ضرورت احراز مالکیت شـماره تلفن همراه و تطبیق آن با شمارهه ملی کاربران در سامانه فاز ۲ با ارسال کد صحت سنجی از طریق پیامک، در صورت مواجهه با هرگونه مغایرت در این خصوص ضروری است برای اصلاح و تکمیل اطلاع موجود درسامانه نسبت به ارسال اطلاعات صحیح کاربران در قالب فرم پیوست در بخشنامه شماره ۵۷۷ سال ۱۳۹۸) از طریق مکاتبه) اقدام و نتیجه را از طریق اداره کنترل و تخصیص اعتبار صندوق رفاه پیگیری فرمایند.

نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
سیدجلال حسینی به تمرینات گروهی پرسپولیس بازگشت
آموزش وپرورش همچنان کمبود مربی بهداشت دارد
«دینامیت» و «گشت ارشاد۳» ۹۵ میلیارد تومان جریمه شدند
رتبه‌بندی معلمان موجب ایجاد تحولی نوین در آموزش و پرورش است
 بیمه طلایی فرهنگیان چیست؟
مسائل جاری و مهم کشور در نشست عصر امروز دولت بررسی شد
تلاش سازمان سنجش حفظ امنیت آزمون‌ها است
توئیت سخنگوی دولت درخصوص ترور یکی از پاسداران مدافع حرم
اولین نشست عهد سال ۱۴۰۱ مسئولان بسیج دانشجویی سراسر کشور برگزار شد
گزارش عدم همکاری استقلالی‌ها با تیم امید به فدراسیون رسید
روسیه به دنبال کریدورهای لجستیکی ایران است
«قانون نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور» ابلاغ شد
نظارت جدی بر بازار از سوی دستگاه‌های مسئول دنبال شود
شبکه‌ای از اراذل مرتبط با اطلاعات رژیم صهیونیستی دستگیر شد
کنعانی زادگان خواستار طلب میلیاردی خود از پرسپولیس شد
شهادت یکی از مدافعان حرم در اقدام تروریستی
انتخابات لبنان، مقاومت اکثریت مردمی را به دست آورد
نافرجامی آدم ربایی دختر ۱۳ ساله در قائم شهر
۵۷ عضو کنگره آمریکا بررسی ترور ابوعاقله را خواستار شدند
یک مدافع حرم در خیابان مجاهدین تهران ترور شد
معرفی پرفروش‌ترین گوشی‌ها در سال ۲۰۲۲
آموزش وپرورش همچنان کمبود مربی بهداشت دارد
رتبه‌بندی معلمان موجب ایجاد تحولی نوین در آموزش و پرورش است
 بیمه طلایی فرهنگیان چیست؟
تلاش سازمان سنجش حفظ امنیت آزمون‌ها است
اولین نشست عهد سال ۱۴۰۱ مسئولان بسیج دانشجویی سراسر کشور برگزار شد
مهلت انتقال حساب شرکت‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی به حساب واحد خزانه پایان یافت
از کارکنان قرنطینه سازمان سنجش تقدیر شد
رونمایی از نشان نماد آموزش عالی ایران
برگزاری مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ملی سلامت دانشجویان
لزوم مصرف ۳ درصد از اعتبارات کل دانشگاه ها برای امور فرهنگی
طرح نشان نماد آموزش عالی ایران گامی برای تکریم مفاخر است
اعلام شهریه دوره های دکتری شبانه و پردیس دانشگاه خوارزمی
ویژه دانشجویان، دوره تربیت «کنشگر جهاد تبیین» برگزار شد
منتشر شدن کارت کنکور کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱
تغییر فراخوان جذب مدرس علمی کاربردی
برگزاری اولین اولین جشنواره ملی سلامت دانشجویان
رئیس سازمان صدا و سیما به دانشگاه صنعتی شریف می رود
در دانشگاه تهران، افزایش پذیرش دانشجوی بین‌المللی از قطر
تقدیم آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان به هیأت وزیران/ احیای بیمه طلایی فرهنگیان
ادغام دانشگاه‌ها در طرح ساماندهی متوقف شد
جزئیات بسته بیمه طلایی فرهنگیان به‌زودی اعلام می‌شود
نظرسنجی

نحوه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1401 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
مشاهده نتایج
go to top