تاریخ انتشار: چهارشنبه 1401/02/21 - 16:33
کد خبر: 432268

تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای بانوان و دختران

تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای بانوان و دختران

مشاور امور بانوان شهردار تهران گفت: برای بانوان و دختران شهر تهران برنامه های ویژه ای تدوین شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، مریم اردبیلی در نشست خبری صبح امروز خود درباره جشنواره‌های فراغتی بوستان‌های بانوان شهر تهران با اشاره به برگزاری جشنواره‌های فراغتی گفت: این جشنواره‌ها از عید فطر آغاز شده است و تا پایان تابستان ادامه دارد.

اردبیلی با اشاره به چرایی برگزاری این جشنواره‌ها گفت: پس از شیوع بیماری کرونا فشار زیادی به خانواده‌ها، زنان و بانوان وارد و این بیماری منجر به عدم نشاط شد.

مشاور امور بانوان شهردار تهران ادامه داد: ۹ بوستان ویژه بانوان در مناطق تهران وجود دارد و ۴ بوستان فرامنطقه ای است و در اوج بهره برداری از این بوستان‌ها تردد در این بوستان‌ها محدود شد.

وی با اشاره به اهمیت فراغت گفت: فراغت‌ها می‌توانند آینده ما را بسازند و برنامه‌ریزی برای این امر اهمیت بسزایی دارد ما در مدیریت شهری باید انگیزه‌های بیشتری برای شهروندان‌مان ایجاد کنیم و بر همین اساس برای ۵ میلیون بانوان شهروند تهران برنامه‌های ویژه ای را ایجاد کرده‌ایم.

اردبیلی با بیان اینکه از عید فطر تا میلاد پیامبر ۹ جشنواره در بوستان‌های بانوان برگزار می‌شود گفت: به دنبال رونق بوستان‌های خود هستیم و برای هریک از این جشنواره‌ها هدفگذاری تعیین شده است.

مشاور امور بانوان شهردار تهران ادامه داد: جشنواره‌های ویژه معلولان، کارآفرینان، مادران و کودکان، بازآفرینی نقش خانواده، جشنواره مدیران محلات، جشنواره دختران نوجوان و جشنواره‌ای برای کارمند شهرداری و گروه‌های مردمی برگزار خواهد شد و برنامه‌ریزی های ویژه‌ای برای این جشنواره‌ها تدارک دیده شده است.

شهدخت نوآوری افتتاح می‌شود

اردبیلی با بیان اینکه شهدخت نوآوری در شهر تهران ویژه دختران نوجوان و جوان افتتاح می‌شود گفت: ویژگی این شه دخت‌ها به گونه‌ای است که آنها درگیر نشست‌های کارآفرینی، استارت آپی و نوآوری می‌شوند، تلاش ما این است که دختران جوان به عنوان کنش گران، مشکلات شهر تهران را حل کنند.

مشاور امور بانوان شهردار تهران با بیان اینکه برای گروه‌های خاص برنامه‌های ویژه ای را در دستور کار قرار داده‌ایم گفت: برای بانوان سرپرست خانوار و فرزندان آنها برنامه‌هایی را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به برنامه‌های روز دختر گفت: امیدواریم با همکاری محلات برنامه ویژه ای را برای دختران تهران برگزار کنیم و این برنامه‌ها آغاز کنشگری آنها در تهران باشد، همچنین جشنواره قصه دختران، توزیع هدایا، برگزاری گذرهای فرهنگی ازجمله برنامه‌های شهرداری تهران برای روز دختر است.

اردبیلی درباره فاز دوم ریحان شهر گفت: این برنامه به زودی برگزار می‌شود و به دنبال این هستیم تا از مشارکت مردم در مدیریت شهری بهره مند شویم و مدیریت شهری را به مردم واگذار و از ثمره کنشگری آنها استفاده کنیم.

وی با اشاره به احیای خانه‌های تسنیم گفت: برنامه با اعضای این خانه‌ها برگزار می‌شود تا مدل‌های اصلاح خانه‌های اجتماع محور را انجام دهیم.

مشاور امور بانوان شهردار تهران تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم مردم را ناظر بدانیم بلکه می‌خواهیم ریل گذار خدمت به مردم باشیم و کنشگری زنان و دختران را در شهر ببینیم.

بازگشت هویت و نقش آفرینی زنان در شهر برنامه شهرداری تهران

اردبیلی درباره هویت بانوان و برنامه‌های شهرداری تهران برای بازگشت هویت زن گفت: این موضوع جدی است و ما به دنبال این هستیم تا زنان به عاملیتی برای تأثیرگذاری و اثربخشی تبدیل شوند.

مشاور امور بانوان شهردار تهران ادامه داد: دوگانه اصلی ما برای زنان منفعل بودن و تأثیرگذار بودن آنها است زنی که بتواند مدیریت زندگی خود را خلق کند چه در خانواده و چه در جامعه باشد می‌تواند کنش خود را بازتولید کند و عنصری منفعل و قربانی نخواهد بود.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر به دنبال این بودیم که زنان در جامعه باشند یا خانواده گفت: برخی اوقات زنان فکر می‌کنند در چارچوبی اسیر هستند اما اگر زنان خلق نکنند می‌میرند و دوگانگی خانه و جامعه به زنان آسیب وارد کرد.

اردبیلی ادامه داد: زنان سال‌ها مجبور به انتخاب میان نقش خانوادگی و اجتماعی بودند و صورت بندی منفعلی نیز ایجاد شد متأسفانه در قواعد بازی غیرانسانی که مردانه نوشته شده است زنان ما دچار مشکل شدند.

مشاور امور بانوان شهردار تهران با بیان اینکه زنان خلق نشدند که در میانه باشند گفت: زنان خلق شدند که در اوج باشند و متأسفانه در جامعه انعطافی نبود ما باید ساختارهایی را خلق کنیم تا زنان بتوانند به درستی کار کنند و چارچوب‌های تنگ اجتماعی و خانوادگی برطرف شوند، اگر این اقدام انجام شود و عاملیت زنان بازگردد می‌توان اقدامات مناسبی را برای آنها انجام داد.

وی ادامه داد: وظیفه شهرداری این است که در تهران ریل گذاری مناسبی را برای بانوان ایجاد کند تا آنها بتوانند نقش آفرینی مناسبی داشته باشند، بارقه‌های خوبی در میان دختران جوان وجود دارد و در فضای کنونی زنان می‌توانند به آینده شهر کمک کنند.

وی درباره ایجاد امنیت برای بانوان در شهر تهران گفت: گاهی اوقات فضاهای شهری بر انسان‌ها اولویت پیدا می‌کنند، ما نیازمند شهری هستیم که اقتضائات انسانی را در برگیرد و در این میان زنان اهمیت پیدا می‌کنند زیرا اگر محیط برای بانوان مناسب باشید برای خانواده‌ها نیز مناسب می‌شود.

باید نگاه زنانه را در مدیریت شهری ایجاد کنیم

اردبیلی ادامه داد: باید نگاه زنانه را در مدیریت شهری ایجاد کنیم، زیرا زنان به تمام خانواده توجه کنند و اشاعه نگاه زنان سبب مناسب شدن شهر برای خانواده‌ها می‌شود در بحث تهران خانواده به دنبال این هستیم که مدیریت شهری بخشی از شناخت و تصمیم‌گیری در مسائل را با کنشگری زنان انجام دهد.

مشاور امور بانوان شهردار تهران گفت: تهران خانواده در حال شکل‌گیری است و امیدواریم تا پایان سال این نگاه را در تمام مدیریت شهری توسعه دهیم.

وی گفت: تعلق خانوادگی در ایران جدی است و این موضوع می‌تواند مبنای تحول اجتماعی قرار گیرد تبدیل تهران به عنوان شهری خانواده محور به معنای این است که اقتضائات تمامی اعضای یک خانواده مدنظر قرار گیرد به عقیده ما تهران خانواده با نگاه زنانه محقق می‌شود.

شهرداری تهران آماده ایجاد اشتغال برای زنان زندانی

اردبیلی درباره زنان زندانی گفت: به قوه قضائیه اعلام شده است که آماده به‌کارگیری زنان رأی باز هستیم و شهرداری تهران تعهد کرده است که هیچ خانم رأی بازی وجود نخواهد داشت که نتوان برای آنها اشتغال ایجاد کرد.

مشاور امور بانوان شهردار تهران با بیان اینکه از برنامه‌ریزی برای کل محلات اجتناب خواهیم کرد گفت: به دنبال این هستیم تا برنامه‌ها از سمت شهروندان در محلات ادامه شود و برنامه کلی نداشته باشیم.

وی با اشاره به پارک‌های مادر و کودک گفت: تعدادی بوستان ویژه بانوان وجود دارد که در آن بوستان‌ها اشرافیت کامل گرفته شده است و زنان و دختران ما می‌توانند با پوششی آزاد در آن پارک‌ها حاضر شوند.

اردبیلی با بیان اینکه اما شهروندان از ما درخواست دیگر نیز داشتند گفت: به صورت متعدد به ما اعلام شد تا در فضای پارک‌های محلی قسمتی ویژه بانوان برای ورزش و آسایش بانوان تعبیه شود همچنین خانم‌ها تقاضا داشتند تا برای داشتن امنیت کامل فضایی مخصوص برای آنها ایجاد شود.

مشاور امور بانوان شهردار تهران گفت: این فضاها به معنای دیوارکشی نیست بلکه فضایی با امنیت کامل و زنانه به دور از نگرانی‌ها از ایجاد مزاحمت است.

اردبیلی با بیان اینکه تعداد مدیران زنی که در شهرداری تهران شاغل هستند نسبت به دوره قبل تغییری نکرده است گفت: معتقد هستیم که حضور بانوان در مدیریت شهری مثبت است.

مشاور امور بانوان شهردار تهران با اشاره به طرح‌های مشاور یار گفت: در تمامی مناطق مشاورهای ما انجام می‌شود و بعد مشاوره‌ای در تمامی بوستان‌های بانوان در حال تقویت است و به دنبال شرایطی هستیم که بانوان از این مشاوره‌ها بهره مند شوند.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
گزارش تصویری| آزمون سراسری ۱۴۰۱ - گروه آزمایشی علوم انسانی و ریاضی
مدافع گرجستانی پرسپولیس به تهران رسید
مدافع پرسپولیس راهی آلومینیوم اراک شد
مهاجم پرسپولیس در آستانه پیوستن به باشگاه پرتغالی
انتقال پدیده لیگ یک به پرسپولیس و تراکتور غیرممکن شد
پارلمان رژیم صهیونیستی رسما منحل شد
ارائه گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درباره کرسنت و حقوق‌های نجومی
سرمایه پرسپولیس ده هزار میلیاردی شد
سه شنبه فنلاند و سوئد رسما به ناتو ملحق می شوند
اعطای وام ۲۰ میلیون تومانی به دانشجویان متأهل
بیمه معلمان مدارس غیردولتی نیز پیگیری می‌شود
فردا شلوغ ترین روز کنکور است
رتبه بندی معلمان اجرا نشد اما تورم اوج گرفت!
بیانیه‌ اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان درخصوص رویکرد دوگانه سلبریتی‌ها به مسائل افغانستان
محدودیت دسترسی به اینترنت در حوزه های کنکور  
واکنش مهدی مهدی‌پور به حواشی اخیر
خرید جدید استقلال لو رفت
شرط عجیب برای تمدید حسین زاده با استقلال
سیاست عجیب استقلال در نقل و انتقالات
تعجب رسانه پرتغالی از تعداد فالوئرهای ساپینتو در استقلال
مدیر عامل استقلال در راه ریاست فدراسیون فوتبال؟
سرمایه پرسپولیس ده هزار میلیاردی شد
سه شنبه فنلاند و سوئد رسما به ناتو ملحق می شوند
اعطای وام ۲۰ میلیون تومانی به دانشجویان متأهل
بیمه معلمان مدارس غیردولتی نیز پیگیری می‌شود
فردا شلوغ ترین روز کنکور است
رتبه بندی معلمان اجرا نشد اما تورم اوج گرفت!
بیانیه‌ اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان درخصوص رویکرد دوگانه سلبریتی‌ها به مسائل افغانستان
محدودیت دسترسی به اینترنت در حوزه های کنکور  
دانشگاه به سمت سیاست‌زدایی در بین دانشجویان پیش می‌رود
فروشندگان سؤالات جعلی کنکور بازداشت شدند
بعضی مردود شدگان کنکور پارسال،با توصیه نمایندگان مجلس وارد دانشکده پزشکی و دندانپزشکی شدند
دومین روز کنکور۱۴۰۱ آغاز شد
وزیر علوم: حذف کنکور امکان پذیر نیست
مصوبه کنکوری شورا اصلاح شد
احتمال طرح سوال از رئیس‌جمهور  در صورت ابلاغ مصوبه کنکوری شورا
معلمان خوب کار نکرده‌اند!
تعداد داوطلبان علوم ریاضی و فنی به کمتر از ۱۰ درصد رسید
برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان
راه‌اندازی رصدخانه آموزش مهارتی
دستگیری گروه‌های فروشنده تجهیزات الکترونیکی تقلب در کنکور
تمدید مهلت ثبت نام در دوره‌های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین مانع ازدواج در بین جوانان چیست؟

مشاهده نتایج
go to top