تاریخ انتشار: چهارشنبه 1401/02/28 - 11:13
کد خبر: 432827

حجت‌الاسلام رستمی در همایش آموزشی «عصر تحول»:

دانشجویان و تشکل‌های انقلابی، میدان جهاد تبیین را خالی نگذارند

دانشجویان و تشکل‌های انقلابی، میدان جهاد تبیین را خالی نگذارند

وی با اشاره به اهمیت میدان عملیات تصریح کرد: حضور در میدان مأموریت مهم است و این سنگری است که هیچ‌گاه نباید خالی بماند حتی به بهانه‌ی حضور در جبهه‌ای دیگر . برتی تشکل‌های انقلابی امروز دانشگاه سنگر اول و محل مأموریت اصلی است. زیرا نزاع امروز در دانشگاه‌ها هم بر سر غلبه در میدان‌ و تصویر چهره‌ی دانشگاه‌ است. جریان مؤمن و انقلابی دانشگاه باید اهمیت این صحنه آرایی را درک کند . دانشگاه را سنگر اول بداند . مواضع خودش را در این میدان، تعریف کند و مشخص کند در کجای میدان قرار دارد؟

به گزارش خبرنگار تشکل های دانشجویی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در همایش آموزشی «عصر تحول» که به همت اتحادیه جامعۀ اسلامی دانشجویان در مشهد مقدس برگزار شد با یادآوری روایتی ازپیامبراکرم(ص) که می‌فرماید" إذا رأیت الناس یشتغلون بالفضائل فاشتغل أنت بإتمام الفرائض هر گاه دیدى مردم به کارهای خوب غیرواجب مشغولند تو به کامل کردن امور واجب بپرداز" گفت: گاهی اوقات ما به دلیل مشغله‌های پیرامون، درگیر حواشی می‌شویم و متوجه نیستیم که از متن اصلی دور شده‌ایم،  شاید همین مسئله موجب شده که امروز رهبر انقلاب یک دستور میدانی به همۀ ما و به‌خصوص شما افسران جوان جنگ نرم بدهند که یک واجب فوری است و آن «جهاد تبیین» نام دارد.

وی در ادامه افزود: چرا رهبر انقلاب مسئلۀ جهاد تبیین را مطرح می‌فرمایند و چرا این موضوع مهم است؟ برخی گمان می کنند جهاد تبیین یک مأموریت جدید و بی سابقه یا پیچیده و نامکشوف است؛ درحالی‌که این‌طور نیست. در هر زمانی جبهه‌ی حق همراه با حرکت به سمت آرمان‌ها باید روشنگری و غبارزدایی هم در مقابل ابهام آفرینی و اغوا داشته باشد.  در این میان باید به ویژگی‌های جهاد توجه داشت . سه خصوصیت جهاد از جمله جهاد تبیین این است که باید خالصانه و با تمام توان و معطوف به حرکت دشمن و در جهتِ روشنگری و غبارزدایی از فضای جامعه باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی گفت: مقام معظم رهبری نه فقط در سال اخیر بلکه بارها به موضوع جهاد تبیین و لزوم رعایت اخلاق در این عرصه، تاکید داشته‌اند و صراحتاً فرموده‌اند که اجازه ندهید با روایت‌های ارائه‌شده توسط دشمن، جای جلاد و شهید عوض بشود و در عرصۀ تبیین، به‌گونه‌ای عمل نکنید که خروجی حرف ما با حرف‌های دشمن، مخرج مشترک داشته باشد. با توجه به این بیانات باید ببینیم جامعۀ دانشگاهی دربارۀ این واجب فوری چه اقداماتی را انجام داده است.