تاریخ انتشار: چهارشنبه 1401/02/28 - 16:07
کد خبر: 432863

لزوم کمک نمایندگان مجلس برای اجرای رتبه بندی معلمان

لزوم کمک نمایندگان مجلس برای اجرای رتبه بندی معلمان

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش از نمایندگان خواست در موضوعات مختلف آموزش و پرورش از جمله اجرای رتبه بندی، ساماندهی نیروهای خدماتی و تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش کمک شایانی داشته باشند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، نشست صمیمانه مسئولین آموزش و پرورش با نمایندگان مردم شهرستان های استان تهران در مجلس شورای اسلامی در سالن جلسات سردار سلیمانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

در این نشست صمیمانه نمایندگان مجلس با مدیرکل شهرستان‌های استان تهران که به مناسبت گرامیداشت ایام بزرگداشت مقام معلم برگزار شد، نمایندگان با بیان نکات و  نقطه نظرات خود  بر تعامل بیشتر نظام تعلیم و تربیت با مجمع نمایندگان استان تاکید کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شأن ملی دارند

سید احمد رسولی نژاد نماینده مردم  دماوند و فیروزکوه در این نشست صمیمی گفت: نمایندگان جایگاه ملی دارند و باید از مشورت‌شان همیشه استفاده شود چرا که دلسوزترین افراد نسبت به شهر و همکاران هستند.

وی در خصوص اجرای برنامه های استانی و شهرستانی گفت: اگر در اجرای برنامه ای نیاز به حضور نمایندگان است باید ارکان تصمیم گیری در ابتدا با ایشان هماهنگ شوند چون که ما موظفیم طی هفته روزهای مشخصی را در جلسات مجلس حاضر باشیم چرا که آن وظیفه ملی است، گاهی این عدم هماهنگی و حضور ممکن است باعث دلخوری عزیزان شود.

رسولی نژاد در ادامه از تعاملی که بین نمایندگان استان و مدیر کل آموزش و پرورش استان وجود دارد ابراز خرسندی کرد و بر افزایش سطح آن تاکید داشت.

برای پیشبرد اهداف انقلاب باید از نیروهای متخلق، متبحر، انقلابی و دلسوز استفاده کنیم

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و بهارستان نیز در این نشست اظهار کرد: در گذشته عدم هماهنگی بین نمایندگان مجلس و دولت وجود داشته و آن گونه که باید از نیروهای دلسوز نظام استفاده نشده است، مسیر ما مسیر انقلاب و حزب ا...است،  اگر می خواهیم اهداف نظام به خوبی پیش رود باید از نیروهای متخلق، متبحر، انقلابی و دلسوز استفاده کنیم تا بتوانیم خدمتی در خور به نظام اسلامی و انقلاب که ماحصل خون شهیدان گرانقدر است، داشته باشیم.

تقویت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و مدیرکل آن، تقویت نظام آموزش و پرورش و انقلاب است

سید علی یزدیخواه  نماینده محترم مردم شریف اسلامشهر، تهران، ری و شمیرانات با اشاره به اینکه تقویت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و مدیر کل آن تقویت نظام آموزش و پرورش و انقلاب است و توضیح  اینکه شهرستان های استان تهران چه اقتضائاتی دارد گفت: اکثر نیروهای خوب و توانمند  شاغل در شهر تهران و ستاد که وظیفه  تصمیم گیری وزارت آموزش و پرورش  را دارند از نیروهای خوب و توانمند شهرستان های استان تهران هستند.

وی با اشاره به اینکه باید با برنامه ریزی دقیق برای اوقات فراغت دانش آموزان تصمیمات ویژه و جدی‌ گرفته شود، افزود: اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران باید نقشه راهی برای آموزش و پرورش استان ترسیم کند همچنین در رابطه با افت تحصیلی دانش اموزان در دوران کرونا باید برنامه ریزی داشته باشیم و با ایجاد ساز و کار مناسب، دانسته های معلمان را به روزرسانی کنیم.

یزدیخواه در ادامه با اشاره به اینکه باید درخواست ها و ظرفیت نمایندگان ویژه مورد بررسی قرار گیرد از تعاملی که بین آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و مجمع نمایندگان وجود دارد تشکر کرد.

ترفیع مقام معلم وعده الهی است

حسین نوش‌آبادی نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک نیز در ادامه نشست بیان کرد: ترفیع مقام معلم وعده الهی است، ما باید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با چشم انداز سند تحول بنیادین به دنبال تحول گرایی در آموزش و پرورش باشیم.

 وی با اشاره به اینکه همه سطوح مدیریتی آموزش و پرورش مهم است چرا که نقش رهبری در نظام تعلیم و تربیت دارد، گفت: مدیر آموزش و پرورش باید فردی شجاع، مدیر و مدبر، خداترس و باسواد باشد تا بتواند در جهت تحقق وعده ها تلاش کند.

نوش آبادی گفت: کشف و آموزش و ارتقای سطح دانش منابع انسانی و تبدیل به استعدادهای بی بدیل و شناسایی آن خارج از روابط دوستانه و محدود باعث می شود که افراد جامع تر و توانمند تر در چرخه تصمیم گیری حضور یابند و استفاده از تجربیات ایشان باعث تحول در نظام آموزش و پرورش خواهد شد.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در ادامه گفت: برای پیشبرد اهداف باید مشوق‌های عالی و خوب هم در نظر گرفته شود.

وی گفت: همانگونه که نمایندگان نباید در امور جاری نظام تعلیم و تربیت دخالت داشته باشند ولی باید به وظیفه نظارتی خود هم به خوبی عمل کنند.

در انتخاب افراد باید تدین، انقلابیگری و روحیه جهادی اولویت داشته باشد

فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت نیز در این نشست گفت: در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های مختلف از جمله کمیسیون آموزش و تحقیقات می‌تواند در راستای پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت  می توانند بسیار کارساز و موثر باشند.

وی گفت: بعد از هر انتخاباتی رویش های جدیدی ایجاد  می شود، در این راستا در آموزش و پرورش نیز هر اتفاقی باید حساب‌شده صورت پذیرد. هرچند که هر کسی که در آموزش و پرورش با هر گرایشی خدمت کرده باید تکریم  شود ولی در انتخاب افراد باید تدین انقلابیگری و روحیه جهادی اولویت داشته باشد ، همچنین باید از بکارگیری افراد شبهه دار یا مخالف جریان انقلابی اجتناب شود چرا که افراد نالایق ممکن است با تصمیمات خطای خود ضربه نظام تعلیم و تربیت بزنند.

بشیری گفت:  انتظار است در شرایط کنونی همه با هم کمک کنیم تا در نظام تعلیم و تربیت رشد شایانی صورت پذیرد همچنین باید کمک کنیم با تبدیل به احسن کردن املاک و مستغلات مشکل تامین فضای آموزشی به حداقل برسد.

تعامل بیشتر به رفع چالش‌ها کمک می‌کند

حسین حق وردی نماینده مردم شهریار شهرقدس و ملارد نیز در این نشست گفت: تعامل با نمایندگان مجلس به دلیل اشراف بیشتری کخ نسبت به شهرهای خود دارند باعث می شود تحلیل جامعه تری در جهت رفع مشکلات داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان‌های استان تهران پر چالش‌ترین استان کشور است، ادامه داد: اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران همچون یک کشور کوچک با انواع چالش ها دست و پنجه نرم می‌کند که برای پیشبرد اهداف باید بر هم افزایی و تعامل بیشتر تاکید داشته باشیم تا بتوانیم به رفع چالش ها و مشکلات کمک کنیم.

برای اولین بار در کشور مجمع نمایندگان استان یکپارچه همراه آموزش و پرورش هستند

قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست با تقدیر و تشکر از حضور یکپارچه نمایندگان این استان اظهار کرد: برای اولین بار است که در کشور مجمع نمایندگان یک استان که همه مفتخر به مقام معلمی هستند برای تبریک ایام بزرگداشت مقام معلم در اداره کل جمع شده اند.

وی گفت در هیچ جای کشور اینگونه نمایندگان استان پایه کار آموزش و پرورش نیستند و باید از این ظرفیت به خوبی و در راستای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت بهره مند شد.

وی همچنین از نمایندگان خواست در موضوعات مختلف آموزش و پرورش از جمله اجرای رتبه بندی، ساماندهی نیروهای خدماتی و تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش کمک شایانی داشته باشند.

مسعود بهرامی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز گزارشی از فعالیت‌های انجام شده ازقبیل چالش های بازگشت به آموزش حضوری، کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی، تجهیزات و مشکلات پیشرو در بحث ساماندهی نیروی انسانی ارائه کرد و در ادامه حاضرین با بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود بر تعامل سازنده و گسترده‌تر در جهت رفع موانع و مشکلات نظام آموزشی در استان تاکید کردند.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
مسئولان دستگاه قضایی با رهبر انقلاب دیدار کردند
به نام دانشجو به کام مسئولین/ هزینه حذف ترم تابستان را گردن دانشجو انداختند
فیلم| اعضای ستاد روحانی در هیئت مدیره شرکت‌های شستا
واژگونی قطار در آمریکا در پی برخورد با کامیون +عکس
امیرعبداللهیان بر تقویت ارتباطات بین نهادهای سیاسی و امنیتی ایران و ترکیه تاکید کرد
درخواست حماس از جامعه جهانی برای توقف تجاوزات صهیونیست‌ها
اینفوگرافی| توصیه‌های لحظه آخری به کنکوری ها
سلاح نصرالله در مقابل اسرائیل همان پرچم جمال عبدالناصر است
کشف ۴۶ جسد در داخل یک کامیون در آمریکا
نگرانی وزیر جنگ اسرائیل از توان پهپادی ایران
تعطیلی مدارس و دورکاری کارمندان سریلانکا برای مقابله با بحران سوخت
هوشمند نبودن حمل و نقل ریلی یک عامل سانحه قطار طبس بود
دلایل تحقیق و تفحص از «شستا» چیست؟
به کار گیری اعضای ستاد روحانی در شرکت شستا
ماجرای افتادن عمامه یک نماینده مجلس چه بود؟
عملکرد شرکت های شستا غیر شفاف بود
تحقیق و تفحص از «شستا» تصویب شد
۸ خاصیت شگفت انگیز سیب
رسیدن پیشنهاد خارجی برای بازیکن پرسپولیس
حادثه در کنسرت خواننده پاپ
واکنش شهید بهشتی به ترور آیت‌الله خامنه‌ای در مسجد ابوذر
به نام دانشجو به کام مسئولین/ هزینه حذف ترم تابستان را گردن دانشجو انداختند
اینفوگرافی| توصیه‌های لحظه آخری به کنکوری ها
نشست علمی بررسی جایگاه حلقه های میانی و حرکت های جهادی در برنامه هفتم توسعه
روسای پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان توسط کمیته منتخب انتخاب می شوند
به هر نحوی از دانشجویان متاهل حمایت می شود
اینفوگرافیک: توصیه‌های لحظه آخری به کنکوری‌ها
انتصاب بهروز مرادی به عنوان مشاور عالی وزیر علوم تحقیقات و فناوری
شبکه سازی اساتید و دانشجویان به منظور مقابله با هجوم فرهنگی
تاکید مقیمی بر روش‌های خلاقانه دانشگاهیان برای دعوت به صیانت از ارزش‌های اسلامی
پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش پزشکی از میان اعضای هیات علمی
ایجاد شرایط مطلوب تر آزاد اندیشی توسط جشنواره فارابی
ایجاد زیرساخت پارک های علم و فناوری در تهران
قضات ویژه برای رسیدگی به تخلفات کنکور سراسری تعیین می شود
۱۰ تیر آخرین مهلت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش
پیگیری اعمال امتیاز حق تأهل بانوان در آزمون استخدامی آموزش‌ و‌ پرورش
توصیه های روز قبل کنکور
کلید اولیه آزمون دکتری پزشکی ۱۴۰۱ منتشر شد
تمدید فرصت ثبت‌نام و انتخاب رشته مقطع کاردانی به کارشناسی
لزوم حرکت دانشگاه‌ها در بستر حل مسأله و تربیت نیروهای کاردان و مهارت محور
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین مانع ازدواج در بین جوانان چیست؟

مشاهده نتایج
go to top