تاریخ انتشار: شنبه 1401/04/04 - 14:56
کد خبر: 436336

هجدهمین همایش دبیران هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی سراسر کشور؛

رستمی: مجلس و دولت میانبری به سمت آرمان‌های انقلاب ایجاد کنند/ رحیم‌پور ازغدی: نسبت تخصص‌ها با تمدن سازی مشخص شود

رستمی: مجلس و دولت میانبری به سمت آرمان‌های انقلاب ایجاد کنند/  رحیم‌پور ازغدی: نسبت تخصص‌ها با تمدن سازی مشخص شود

رستمی خاطرنشان کرد: از مجلس و دولت انقلابی می‌خواهیم که میانبری جهت حرکت بهتر و سریع‌تر به سمت آرمان‌های نوین انقلاب ایجاد کنند تا از مجموعه کانون‌های متخصصان هر رشته در دانشگاه‌ها که یا تشکیل شده و یا در حال تشکیل است کمک گرفته شود و در جهت توسعه و بهره‌وری بیش از پیش در حوزه‌های مختلف حداکثر بهره‌مندی صورت پذیرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ هجدهمین همایش دبیران هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار شد. در این همایش اساتید و نخبگان دانشگاهی از سراسر کشور حضور داشتند و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگا‌ه ها، حسن رحیم پور ازغدی، عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و محمد اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سخنرانی پرداختند.

رستمی: مجلس و دولت انقلابی میانبری جهت حرکت سریع‌تر به سمت آرمان‌های انقلاب ایجاد کنند

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در هجدهمین همایش دبیران هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی سراسر کشور که در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: در فضای کنونی کشور، شرایط مهم و پیچیده‌ای را تجربه می‌کنیم؛ از طرفی در اثرگذاری در محیط بین‌الملل، ارائه الگوی زیست بدون وابستگی به نظام سلطه و استقلال علمی و سیاسی افتخارات بزرگی نصیب کشورمان شده و از سوی دیگر نظم موجود جهانی به‌هم ریخته است و دیگر کشورهای سلطه‌گر نمی‌توانند ادعا کنند که حرف اول را در جهان می‌زنند.

وی تصریح کرد: این طغیان‌گری علیه نظم دوقطبی جهانی از انقلاب اسلامی آغاز شد و به همین دلیل است که می‌بینیم که این کشور از سوی آنهایی که خود را ابرقدرت می‌دانند، هدف یک جنگ نابرابر قرار گرفته است. در این میان دانشگاه نماد افتخارآفرینی نظام اسلامی ما است؛ قبل از انقلاب ۱۵۰ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی داشتیم، اما اکنون میلیون‌ها دانشجو و هزاران نخبه‌ی علمی و دانشگاهی و دارای تاثیر در نظام محاسباتی دوست و دشمن داریم  تا جایی که هدف دشمنان در ترورها هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگا‌ه ها با بیان اینکه نقطه قوت علمی و دانشگاهی ما پرورش و توجه تخصصی به موضوعات بوده، خاطرنشان کرد: از مجلس و دولت انقلابی می‌خواهیم که میانبری جهت حرکت بهتر و سریع‌تر به سمت آرمان‌های نوین انقلاب ایجاد کنند تا از مجموعه کانون‌های متخصصان هر رشته در دانشگاه‌ها که یا تشکیل شده و یا در حال تشکیل است کمک گرفته شود و در جهت توسعه و بهره‌وری بیش از پیش در حوزه‌های مختلف حداکثر بهره‌مندی صورت پذیرد. (بیشتر بخوانید)