تاریخ انتشار: یکشنبه 1401/04/05 - 19:42
کد خبر: 436500

سوریان:

وزیر ورزش به ماجرای بودجه کشتی ورود کند

وزیر ورزش به ماجرای بودجه کشتی ورود کند

نایب رئیس فدراسیون کشتی به انتقاد از معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان پرداخت و خواهان ورود حمید سجادی به ماجرای بودجه این فدراسیون شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، به نقل از سایت فدراسیون کشتی، حمید سوریان گفت: موفقیت‌ها و افتخارآفرینی‌های کشتی بر کسی پوشیده نیست و کسب 63 درصد مدال‌های ایران در ادوار المپیک به تنهایی گویای همه چیز است و جای شک و شبهه‌ای را باقی نمی‌گذارد که کشتی ورزش اول کشور است. البته مسئولان ارشد ورزش چه در وزارت و چه کمیته ملی المپیک، هم در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌هایشان هم بر اینکه کشتی ورزش اول کشور تاکید کرده‌اند، اما آیا چنین تاکیدی در میدان عمل هم عملی شده است؟

وی با اشاره به تصمیم غیرقانونی وزارت ورزش در صفر کردن بودجه کشتی، افزود: بر خلاف صحبت‌هایی که درباره توجه به کشتی می‌شود اما در عمل آشکار است که کشتی را ورزش اول کشور نمی‌دانند!  در نظر گرفتن بودجه صفر برای کشتی از سوی وزارت ورزش برای سال جاری نشانه چه چیزی است؟ نشانه توجه به اهمیت جایگاه کشتی است یا نشانه بی‌توجهی به ورزش اول کشور نامیدن کشتی؟

نایب رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: در حالی امروز آقای پولادگر به عنوان معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش روبه‌روی کشتی ایستاده است و کمترین حق قانونی کشتی را از این رشته دریغ می‌کند که آقای سجادی همین چند روز پیش در حاشیه مسابقات کشتی جام تختی وعده داده بودند که از هیچ حمایتی از کشتی فروگذار نخواهند کرد. آقای پولادگر برای توجیه کار غیرکارشناسی‌ که کرده، عملا فدراسیون‌های دیگر را در مقابل کشتی قرار می‌دهد. نتیجه این کار چیزی جز نابودی ورزش نیست.

سوریان با بیان اینکه این تناقض در رفتار و عمل وزارت ورزش می‌تواند ورزش قهرمانی را در رقابت‌های پیش رو به خصوص در المپیک پاریس با مشکلات زیادی روبه‌رو کند، به انتظارات متولیان ورزش از کشتی اشاره کرد و گفت: دو سال تا المپیک پاریس باقی مانده و مانند تمامی دوره‌های قبل، باز هم بار مدال آوری روی دوش کشتی است و همه انتظار دارند که کشتی خوشرنگ‌ترین مدال ها را بگیرد. در برابر این انتظارها اما مسئولان وزارت ورزش باید پاسخ دهند که چه هزینه‌ای قرار است بکنند؟ وقتی شما از یک رشته مدال می‌خواهید، بدیهی‌ترین کار ممکن در سیستم مدیریتی این است که از این رشته به اندازه انتظاری که دارید، حمایت کنید.

دارنده 7 مدال طلای جهان و المپیک افزود: آیا وزارت ورزش به اندازه انتظاری که از کشتی دارد، حمایت کرده است؟ به جرات می‌توان گفت که کشتی هیچ‌گاه به اندازه مدال‌هایی که به دست آورده است، بودجه دریافت نکرده است. گفته آقای دبیر درست است که چانه بودجه ورزش را کوچک گرفته‌اند و به همین خاطر بودجه کشتی هم به آن اندازه‌ای باید باشد، نیست. با وجود بودجه غیرواقعی که برای ورزش در نظر گرفته شده اما معتقدم از همین چانه کوچک بودجه ورزش هم هیچ وقت حق واقعی کشتی ادا نشده است.

وی با اشاره به اینکه همان بودجه حداقلی هم از در سال جدید از کشتی دریغ شده است، تاکید کرد: مسئولان وزارت ورزش با دستاویز قراردادن کمک 70 میلیاردی مجلس به کشتی که سایر فدراسیون‌ها هم از آن بهره برده‌اند، برای سال جدید بودجه ای برای کشتی در نظر نگرفته‌اند. در حالیکه همانطور که رئیس فدراسیون هم اشاره کرده‌اند، کمک مجلس ارتباطی به بودجه سالیانه فدراسیون که باید وزارت ورزش تامین کند، ندارد و این دو موضوع جداست.

سوریان با بیان اینکه چنین رفتاری از سوی وزارت ورزش جایگاه این وزارتخانه را پایین می‌آورد، اظهار داشت: وقتی وزارت ورزش همان بودجه حداقلی سال گذشته را که 38 میلیارد بود و در سال جدید باید افزایش پیدا می‌کرد، صفر می‌کند، نشان می‌دهد که بزرگی و افتخاراتی که کشتی در تاریخ ورزش ایران داشته را مسئولان درک نکرده‌اند.

نایب رئیس فدراسیون کشتی در ادامه در واکنش به بخشی از صحبت‌های معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در مجمع در برجسته کردن موفقیت یکی از رشته‌ها در المپیک لندن برای تحت‌الشعاع قراردادن نتیجه کشتی گفت: بر خلاف صحبت‌های آقای پولادگر، همچنان کشتی با 4 با طلا، یک نقره و دو برنز و مجموع 7 مدال، بهترین نتیجه را در بین رشته‌های دیگر در المپیک لندن داشته است. با وجود این آمار اما معتقدم که همه فدراسیون‌ها و همه قهرمانان ورزشی برای کسب موفقیت در مسابقات المپیک و جهانی، یک دل هستند و کشتی و سایر رشته‌ها یک هدف مشترک دارند و آن بالا بردن پرچم ایران است و آقای پولادگر نباید با چنین اظهارنظرهای خلاف واقع، سعی در تحریک رشته‌های دیگر علیه کشتی داشته باشد.

وی  واکنش جامعه کشتی به صفر شدن غیرقانونی کشتی توسط وزارت ورزش را نشانه حسن نیت و نگرانی اهالی این رشته مدال آور نسبت به آینده ورزش ایران دانست و خاطر نشان کرد: با ادامه روند مدیریتی که آقای پولادگر در پیش گرفته، آینده روشنی برای ورزش پیش‌بینی نمی‌کنم. معاون توسعه ورزش قهرمانی باید بداند وزارت ورزش، فدراسیون تکواندو نیست که همه چیز قائم به شخص باشد و خودشان بدون توجه به واقعیتی که در ورزش قهرمانی وجود دارد، تصمیمات خلق‌الساعه و بدون کار کارشناسی بگیرند.

سوریان با اشاره به اینکه مدیریت آقای پولادگر و تصمیم‌های غیرکارشناسی‌شان، به جز تفرقه در ورزش سودی نخواهد داشت، تاکید کرد: کارنامه ایشان در فدراسیون تکواندو در سال‌های آخر کاملا مشخص است و نباید بگذاریم اتفاقی که بر سر تکواندو آمد، سر ورزش بیاید. آقای سجادی باید به این تصمیم غیرکارشناسی ورود کنند، فدراسیون در 3 ماه گذشته از سال جاری، 40 میلیارد تومان هزینه کرده است و زیر بار بدهی و قرض است و دیگر با این وضعیت بودجه ای و اعزام هایی که پیش رو داریم، نمی شود کشتی را اداره کرد.

سوریان در پایان با درخواست از وزیر ورزش برای جلوگیری از بی‌عدالتی که در حق کشتی می‌شود، اظهار داشت: آقای سجادی نباید نسبت به تصمیمات غیرکارشناسی که در معاونت ورزش قهرمانی وزارت گرفته می‌شود، بی‌تفاوت باشد و باید در یکی دو روز آینده تصمیم لازم را در این رابطه بگیرد و اجازه ندهد ورزش ایران هم به سرنوشت تکواندو دچار شود.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
مقاومت رژیم صهیونیستی را وادار به بازگشایی گذرگاه‌های غزه کرد
مراسم عزاداری شام غریبان درحضور رهبر انقلاب
دلیل فضاسازی اصلاح‌طلبان چیست؟
مقاومت پاسخی کوبنده به جنایات صهیونسیت‌ها خواهد داد
کیفیت خودرو هیچ تفاوتی نکرد
بیانیه تشکل‌های دانشجویی در محکومیت تجاوز رژیم صهیونیستی
انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی همدان تجاوز به فلطسین را محکوم کرد
تابلوهای عزاداری محرم موزه ویکتوریا و آلبرت لندن
تولید «جاذبه» محرمی به زودی در شبکه افق
حملات رژیم صهیونیستی نتیجه سفر بایدن به منطقه است
خبرنگاران یاریگر دستگاه دیپلماسی در دفاع از منافع ملی هستند
«جام دریا ۲۰۲۲» بین کشورهای منطقه برگزار می‌شود
وزیرخارجه: صهیونیست‌ها به دور خود دیوار کشیده اند
شرکت تیم مذاکره کننده ایران در مراسم عزداری وین
نامه دفتر تحکیم وحدت خطاب به فرمانده سپاه قدس
مافیای کنکور با جنجال رسانه‌ای به دنبال نفوذ به آموزش‌و پرورش است
هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت
اعمال روز عاشورا چه هستند؟
برج آزادی نقش عاشورایی گرفت
مسئله اصلی امروز ما
راکت‌های مقاومت فلسطین به کجا برخورد می‌کنند؟
مافیای کنکور با جنجال رسانه‌ای به دنبال نفوذ به آموزش‌و پرورش است
چگونه نمره آیلتس خود را از ۶ به ۸ برسانیم؟
میز کار رتبه بندی معلمان رسما آغاز به کار کرد
هیچ مشاوری برای انتخاب رشته کنکور تضمینی نیست
درج کلید سؤالات در کارنامه داوطلبان آزمون سراسری
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور هنر و زبان خارجی
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱
رشته جدید تولید محتوای دیجیتالی در دانشگاه جامع علمی کاربردی تصویب شد
با این جملات روی اعصاب کنکوری ها نباشد
تجمع دانشجویان در محکومیت تجاوز نظامی اسرائیل
۴۵ عنوان درسی به ترویج فرهنگ عاشورایی پرداخته است
روش های انتخاب رشته نادرست را بشناسیم
شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان
برای رتبه های برتر کنکور تسهیلات دانشگاه تهران
داوطلبان کنکور سراسری چگونه انتخاب رشته کنند؟
مقصر برخورد خودرو با دسته عزاداری مشخص شد
ضرورت ایجاد ردیف اعتباری ساخت خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی
کاهش تقاضای داوطلبان کنکور در ریاضی
پرداخت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر براساس قانون ایثارگران
منتخبین دانشجویی شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی معرفی شدند
نظرسنجی

با دو مرحله‌ای شدن کنکور سراسری موافق هستید؟مشاهده نتایج
go to top