تاریخ انتشار: پنجشنبه 1401/05/06 - 14:13
کد خبر: 439555

دوره‌ی TTC چیست؟

دوره‌ی TTC چیست؟

اگر به زبان انگلیسی علاقه دارید و میخواهید از راه علاقه اتون کسب درآمد هم بکنید دوره TTC پیشنهاد ما به شما است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ اگر به دنیای زبان انگلیسی و تدریس این زبان علاقه‌مند باشید، حتما اسم دوره‌ TTC را شنیده‌اید. TTC یا Teacher Training Course دوره‌ای است که مهارت‌های مربوط به تدریس را به‌ طور علمی و جامع به افرادی با سطح زبان بالا یاد می‌دهد؛ افراد با ثبت نام در دوره TTC و طی کردن مراحل آن، می‌توانند در بهترین سطوح و با بهترین کیفیت، زبان انگلیسی را به بقیه آموزش بدهند.  

البته باید توجه کنید کلاس TTC برای آموزش زبان انگلیسی نیست؛ بنابراین شرکت کنندگان باید سطح زبان قابل قبولی داشته باشند.

تا همین چند وقت پیش عُموم مردم تصور می‌کردند هرکس دانش و توانایی انجام کاری را دارد، می‌تواند معلم و مدرس خوبی باشد، اما حالا این تصور منسوخ شده است. حالا همه می‌دانند برای تدریس باید‌ مهارت‌هایی مثل فن بیان قوی، روش تدریس علمی، شناخت نیازهای زبان آموزان و... را کسب کرد.

کسی که به مهارت‌های تدریس آشنا نیست، به‌سختی می‌تواند فرایند زبان آموزی را مؤثر و با کمترین خطا پیش ببرد.

ثبت نام دوره‌ TTC محدودیت جنسیتی و سنی ندارد. اگر در مهارتی ضعف دارید دوره‌‌ی تی تی سی به شما یاد می‌دهد با کنترل ضعف‌هایتان مدرسی قوی و حرفه‌ای شوید.قبل از انتخاب دوره TTC حتما در تعیین سطح زبان شرکت کنید.

ویژگی‌های دوره‌ی TTC چیست؟

 • استفاده‌ از تجربیات مدرسین با تجربه

تصور کنید زبان انگلیسی‌تان در سطح عالی است و می‌خواهید تدریس یک کلاس ده نفره‌ را به عهده‌ بگیرید. احتمالاً روزهای اول اشتباهاتی دارید؛ این اشتباه‌ها می‌توانند یادگیری زبان را برای زبان‌آموزان سخت کنند یا باعث شوند تدریس برای شما تبدیل به کاری طاقت‌فرسا شود. بااین‌حال بعد از مدتی آزمون و خطا متوجه می‌شوید چطور بهتر تدریس کنید، اما جبران اشتباهاتتان شاید چندان آسان نباشد. دوره TTC با استفاده از مدرسین با تجربه به شما کمک می‌کند تجربه‌های دیگران را تجربه نکنید و از همان اول قوی وارد مسیر تدریس شوید.

 • ارائه‌ی مدرک معتبر

یکی از عوامل لازم برای موفقیت در مسیر تدریس، رزومه‌ی درسی و کاری حرفه‌ای است. با شرکت در کلاس TTC مدرک معتبری از مؤسسات معتبر دریافت می‌کنید؛ این مدرک نشان دهنده‌ی تسلط شما به مهارت تدریس است. در واقع مدرک معتبر تربیت مدرس یا TTC اعتبار کاری شما را تا حد زیادی بالا می‌برد. به عنوان مثال، مدرک دوره تربیت مدرس سفیر همراه به مهر دانشگاه بلومزبری Bloomsbury بوده و از اعتبار بالایی برخوردار است.

 • یادگیری مباحث علمی و به روز حوزه‌ی تدریس زبان

با شرکت در یک دوره‌‌ی معتبر تربیت مدرس می‌توانید به راهکارها و توصیه‌های تایید شده از طرف متخصصان دست پیدا کنید. آموزشگاه‌های معتبر در سراسر جهان هرروز به‌دنبال آسان‌تر کردن مسیر یادگیری زبان انگلیسی به کمک یافته‌های جدید علمی هستند. آموزشگاه‌های معتبر ایرانی هم سعی می‌کنند به تکنیک‌ها و متدهای روز دست پیدا کنند.

 • ارتباط و تعامل متقابل با همکاران

شما جزء افرادی هستید که از ارتباط با همکاران خود فراری هستند یا برعکس جز گروهی که ارتباط با آن‌ها را لازمه‌ی پیشرفت خود می‌بینند؟ جالب است بدانید افرادی که با همکاران خود در تعامل‌اند، پیشرفت کاری محسوسی دارند. در کلاس تی تی سی، می‌توانید تجربه‌هایتان را با همکاران و هم‌دوره‌ای‌ها به اشتراک بگذارید و یاد بگیرید در شرایط مشابه چگونه رفتار کنید.

معلم زبان انگلیسی

 دوره‌ی TTC مناسب چه کسانی است؟

 • برای افرادی که تصمیم دارند که به طور حرفه‌ای به تدریس بپردازند

تدریس زبان شغلی جذاب است که تا حد زیادی امنیت کاری، اقتصادی و پیشرفت حرفه‌ای به دنبال دارد. اگر می‌خواهید به طور جدی تدریس زبان را به‌عنوان شغل انتخاب کنید دوره‌ی TTC را بگذرانید تا حرفه‌ای عمل کنید.

 • برای افرادی که اعتماد به نفس کافی برای تدریس ندارند

تدریس نیاز به اعتماد به نفس و اطمینان دارد؛ مدرسی که هنگام تدریس دچار تشویش است و نامطمئن عمل می‌کند، این حس را به شاگردانش هم انتقال می‌دهد. بدون شک چنین کلاسی برای هیچ‌کس خوشایند نخواهد بود و رزومه‌ی خوبی برای معلم به شمار نمی‌رود. با شرکت در این دوره نقاط ضعف شما به خوبی شناسایی شده و در جهت بهبود آن گام برداشته می‌شود. در این دوره به شما آموزش داده می‌شود که چطور با مشکلات و سوالات ناگهانی در کلاس رو‌به‌رو شوید و احتمال ضعف و اشتباه شما به شدت پایین می‌‌آید.

 • برای افرادی که تدریس به شکل حرفه‌ای، مؤثر و علمی را می‌پسندند

برای یک مدرس چیزی خوشایندتر از این نیست که ببیند شاگر‌دهایش موفق و درست عمل می‌کنند و مباحث کلاس به‌خوبی در ذهنشان می‌نشیند. برای تجربه‌ی این حس گذراندن این دوره‌ بسیار کمک کننده است. فراگیری اصول علمی و حرفه‌ای کاری ضروری است که در نهایت به موفقیت خودتان و اثبات کیفیت کارتان می‌انجامد. 

 • برای افرادی که نیاز به مدرک و رزومه بین‌المللی دارند

شاید شما هم مثل خیلی از افراد دیگر به فکر مهاجرت و تدریس زبان انگلیسی هستید؛ مدرک معتبر تربیت مدرس بین‌المللی است و در ارگان‌های جهانی پذیرفته می‌شود. با این مدرک اعتبار شما بیشتر خواهد شد.

 • برای معلم‌هایی که در حیطه‌ی زبان‌آموزی کودکان فعالیت دارند

آموزش زبان به کودکان بسیار حساس‌تر از آموزش به بزرگسالان است؛ گذراندن این دوره‌ به معلم توانایی کنترل کلاس و فهم بهتر رفتار‌های کودک را می‌دهد.

هزینه دوره TTC

بهترین مؤسسه‌ی برگزار کننده‌ی دوره‌های‌ TTC کدام است؟

موسسات گوناگونی هستند که دوره‌های TTC را برگزار می‌کنند. قطعاً یک انتخاب خوب باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه و بهبود وضعیت تدریس شما می‌شود. یکی از بهترین دوره‌های TTC ایران در موسسه سفیر برگزار می‌شود که به چند دلیل انتخاب اول افراد زیادی است:

 • به‌ روز بودن سرفصل‌ها

 منابع در دوره‌های تربیت مدرس سفیر منابعی استاندارد هستند که در بهترین مؤسسات زبان‌آموزی جهان استفاده می‌شوند. چه چیزی بهتر از این؟! از محتوای حرفه‌ای این دوره لذت خواهید برد.

 • کیفیت؛ حرف اول

استفاده از منابع باکیفیت تنها عامل موثر بودن یک دوره نیست؛ بلکه یک دوره‌ی موثر باید متمرکز و حرفه‌ای باشد.

 • سابقه‌ی پربار و طولانی

سابقه هیچ‌گاه به تنهایی دلیل خوب بودن یک مؤسسه نیست؛ اما موسسه سفیر با داشتن سه ویژگی قبلی و همچنین سابقه‌ی طولانی می‌تواند انتخابی خوب برای علاقه‌مندان به تدریس باشد. تعداد بالای افرادی که با ثبت نام دوره‌ TTC  سفیر اکنون مشغول به کار هستند به خوبی این نکته را اثبات می‌کند.

حرف آخر

کلاس TTC یا تربیت مدرس زبان انگلیسی (VITTCO) برای کسانی که زبان انگلیسی سطح بالایی دارند مناسب است. آن‌ها می‌توانند با شرکت در این دوره‌ها به شکل حرفه‌ای و اصولی برای تدریس آماده شوند و به طور علمی اصول تدریس را فرا بگیرند. بعد از گذراندن این دوره‌ مدرک معتبری به شما اهدا می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید رزومه‌ی کاری حرفه‌ای‌تری داشته باشید. این دوره‌ها باید با منابع اصولی و کیفیت بالایی برگزار شوند و به خوبی ضعف‌های مدرس را ریشه‌‌یابی و اصلاح کنند. مؤسسات گوناگونی در این زمینه فعالیت دارند که یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین آن‌ها موسسه زبان سفیر است.برای ثبت نام به سایت gosafir.com مراجعه کنید.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
۸ فایده پیاده روی صبحگاهی برای سلامتی
۱۱ میوه کم قند و سرشار از مواد مغذی
کشته شدن سرکرده ارشد داعش در جنوب سوریه
انتشار دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی سراسری
مسمومیت اهالی یک روستا در همدان
هوشنگ ابتهاج درگذشت
سه ویژگی جدید واتس‌آپ در آخرین به‌روزرسانی
انگلیس توانمندی های ایران در حوزه ماهواره را ندارد؟!
مادر شهید ابراهیم نابلسی در تشییع فرزند شهیدش
محل استقرار شهید نابلسی و دو همراه شهیدش
نخستین شماره نشریه دانشجویی « توانا» منتشر شد +دانلود
فیلم| واکنش پدر نابلسی به خبر شهادت فرزندش
فیلم| آخرین پیام صوتی شهید نابلسی قبل از شهادت
بنویسید اینجا خیابانی در ایرانه تا خود تحقیرها عقده گشایی کنن!
آمار تعجب‌برانگیز از قبولی پردرآمدها در کنکور
تبریک قالیباف به همتایان خود بابت روز ملی ۱۴ کشور
چهاردهمین شماره نشریه دانشجویی « سفیران سپید » منتشر شد+دانلود
جنجال اهدای بادمجان به خبرنگاران در روز خبرنگار
شرکت در هر ۲ کنکور ۱۴۰۲ الزامی نیست
برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد (ع) در نهاد ریاست جمهوری
درخواست‌های مردمی، مبنای ورود پلیس به مقوله سگ گردانی
انتشار دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی سراسری
یک سوال پرتکرار؛ شرایط ادامه تحصیل در استرالیا چیست
آمار تعجب‌برانگیز از قبولی پردرآمدها در کنکور
شرکت در هر ۲ کنکور ۱۴۰۲ الزامی نیست
هیجان در انتخاب رشته کنکور ممنوع
انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد
گزارش مالی نامناسبی در کنکور وجود دارد
ورود قهرمانان ورزشی به دانشگاه فرهنگیان
پذیرش ۳۲۰ مراقب بهداشت متعهدخدمت از طریق کنکور
دریافت حقوق توسط رتبه‌های زیر ۱۰۰ کنکور با انتخاب برخی رشته‌ها
ارتقای استانداردهای فارغ التحصیلی در دانشگاه تهران
تحصیل همزمان دانشجویان سایر دانشگاهها در دانشگاه علمی کاربردی
در دانشگاه امیر کبیر برگزاری رویداد تخصصی علوم و مهندسی کامپیوتر
آغاز انتخاب رشته متقاضیان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد
حذف درس استعداد تحصیلی از کنکور دکتری تخصصی پزشکی ۱۴۰۲
تقدیر رئیس سازمان سنجش از زحمات اصحاب رسانه
تمدید مهلت ثبت نام در آزمون زبان MSRT
مهلت ثبت‌نام وام کمک هزینه تحصیلی دانشجویان دانشگاه شریف تا فردا
پرداخت سالیانه ۱۴ میلیون تومان به رتبه های زیر ۱۰۰ کنکور ۱۴۰۱
فرصت جدید انتخاب رشته در آزمون دستیاری پزشکی آغاز شد
فرمول جدید دانشگاه تهران برای تخصیص بودجه به دانشکده‌ها
نظرسنجی

با دو مرحله‌ای شدن کنکور سراسری موافق هستید؟مشاهده نتایج
go to top