تاریخ انتشار: پنجشنبه 1401/05/20 - 08:12
کد خبر: 440807

بررسی بیانیه وقاحت؛

گدایی دیده شدن/ هم‌صدایی با داعش و پشت کردن به مردم

گدایی دیده شدن/  هم‌صدایی با داعش و پشت کردن به مردم

عموم کنش‌گران سیاسی و اصحاب رسانه منتظر واکنش گروه ها و جریانات اصلاح طلب برای مرزبندی با این عنصر شکست خورده و البته ضد انقلاب هستند، کسی که علنا صدای آمریکاست و البته یار غار اصلاح طلبان که هنوز موضع گیری متفاوتی نسبت به این جنایت نداشتند، درست خواندید توهین از قلب امنیت منطقه پرحادثه غرب آسیا به مدافعین امنیت و آرامش منطقه و همصدایی با قاتلان شهدای اسلام عین جنایت است .

به گزارش تشکل های دانشجویی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ تصورش هم سخت است، در جهانی که حتی جنایتکاران آمریکایی  ولو به ظاهر خود را دشمن داعش می نامند و جهان یکپارچه علیه این وحوش افراطی اعلام انزجار می کند، ناگهان و آن هم پس از سقوط آن ها و برملا شدن جنایات و نقشه های شوم آن ها، یک کنشگر ورشکسته و بازنده در قلب جمهوری اسلامی  به حمایت از آنان برخیزد.

این روزها بیانیه عجیب میرحسین موسوی از سرکرده های فتنه رنگی سال ۸۸ مایه رنجش خیل عظیمی از ملتی شده که  شهدای اسلام از جمله شهدای مدافع حرم را خط قرمز خود می دانند.

گدایی دیده شدن

زمان و شرایط فعلی هیچ سنخیتی با بیانیه سراسر عناد و منحط موسوی نداشت، بگونه ای که بسیاری از کاربران این بیانیه و رد کردن وقیحانه خطوط قرمز جامعه ایرانی را صرفا تلاشی برای دیده شدن و یا به تعبیری گدایی برای دیده شدن تفسیر کردند.

نه بحث جایگزینی رهبری، نه داعش و نه سرداران رشید مدافع حرم در این ایام مطرح نبود و جامعه در این موارد هیچ مسئله و  شبهه ای نداشت.
او که ورشکسته سیاسی و شکست خورده میدان سیاست است برای دیده شدن مجبور به استفاده از مواضع رادیکال،  تند و  بی مبناست تا در اذهان عمومی نمیرد و البته همچنان حمایت دشمنان قسم خورده این نظام را برای خود داشته باشد.

حتی عباس عبدی اصلاح طلب این مواضع شاn و بی مورد را برای دیده شدن می داند و در واکنش به بیانیه وقاحت می نویسد: «می‌پرسند در باره متن موسوی چرا نظر نمی‌دهم؟

تناقضات و مشکلات فراوان حکومت بجای خود، ولی اصلاح‌طلبان با مجموعه‌ای از تناقضات وارد 88 شدند و شدآنچه که نباید می‌شد. در دی 87 مفصل پیامدهای این وضعیت را تقدیمشان کردم البته وقعی ننهادند.
از 88 تاکنون غرق در این تناقضات پایان‌ناپذیرند و اکنون نمی‌دانند چه باید کنند. خرداد 1400 آخرین حلقه این تناقضات را دیدیم. نامه مهندس موسوی نیز بازتابی است از این تناقضات. به فضای عمومی نگاه کنید. هر کس فحش دهد و تندش کند یک گام جلوتر است. خوشبختانه فضای واقعی عاری از این است.»

۱۳ سال سابقه دشمن شادکن

کسانی که سال ۸۸ جمهوریت نظام اسلامی را برای اولین بار به آن شدت زیر سوال بردند، سال ۸۹ قصد تجزیه ایران را داشت، امروز مدافع حکومت های دیکتاتورانه حسنی مبارک و قذافی و داعش شده و سعی دارد با تمسک به هر اتفاقی ایران اسلامی و  محور مقاومت را همزبان با اسرائیل و آمریکای جنایتکار زیر سوال ببرد، بیانیه وقاحت اما طرفدارن پر و پاقرصی داشت که بعد از بلند شدن صدای فتنه و داعش به خوشحالی پرداختند.