تاریخ انتشار: شنبه 1401/05/29 - 19:12
کد خبر: 441510

با یک جنگ جدی رسانه‌ای مواجه هستیم

با یک جنگ جدی رسانه‌ای مواجه هستیم

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگا‌های کشور گفت:با یک جنگ جدی رسانه‌ای مواجه هستیم تا مردم از گذشته‌ گسسته و نسبت به آینده خود ناامید شوند و کسانی می‌توانند این جنگ را به صحنه‌های واقعی در ذهن‌و‌دل مردم برگردانند که تریبون و مسئولیت دارند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، حجت الاسلام و والمسلمین مصطفی رستمی ظهر امروز در مراسم افتتاح دوره توانمندسازی دانشجویان فعال فرهنگی سیاسی و اجتماعی (دوره حامیم) اظهار داشت: اصفهان پایتخت فرهنگ و معارف و دین و حکمت و سیاست و پایتخت گسترش اسلام ناب در ایران است. هویت ما در ایران امروز بی‌تردید مدیون صفویه‌ای هستیم که هرچند از آذربایجان برخواستند، اما در اصفهان توانستند جامعه ایرانی را به بلوغ و کمالی برسانند که امروزه شاهد ایران سرافراز در مرزها و قلمرو باشیم.

وی با اشاره به شناخت جایگاه خود در کشور افزود: باید امروز بدانیم که کجا هستیم، در معرض چه حرکتی هستیم و چه مسئولیتی داریم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگا‌های کشور با اشاره به گذشته کشور و جایگاه آن در زمان طاغوت بیان کرد: زمانی که در کشور حکومت پهلوی حاکم بود، رزولت، استالین و چرچیل که سه تن از مقام‌های کشورهای دنیا هستند، در ایران جلسه خصوصی برگزار کردند، این در حالی بود که شاه ایران در این جلسه خصوصی دعوت نشده بود و هنگامی که از سفر این سه نفر به کشور مطلع شد، تنها برای خوشامدگویی به حضور این سه نفر در سفارت شوروی رسید.

رستمی با اشاره به تحقیر کشور توسط بیگانگان اضافه کرد: در زمان حکومت پهلوی، آمریکاییان در کشور اقامت داشتند که در فیش حقوقی آنها عنوان حق زندگی در یک کشور وحشی قید شده بود و با این عنوان حقوق و مزایایی برای آنها در نظر گرفته شده بود. موارد زیادی مانند این دو مثال وجود دارد که نشان از تحقیر کشور در آن زمان است.

وی تصریح کرد: بعد از آن با رهبری امام خمینی (ره) و همراهی و وحدت مردم انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و توانستیم با بدترین شرایط جنگ تحمیلی، تحریم و جنگ اقتصادی روی پای خود بایستیم. بیگانگان و قدرت‌های جهان می‌خواستند هر کشور را که با آن ها همراه نبود، از میدان به در کنند و به همین دلیل تمام توانی که برای از پا انداختن یک کشور می‌تواند به کار رود را به کار بستند. در مقاطعی از تاریخ کشور ضرباتی را وارد کردند که یک ضربه آن برابر منهدم کردن یک کشور کافی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: اما با مشیت و اراده الهی و همیاری و هم دلی مردم این کشور پا برجا ماند. اکنون در جایگاهی هستیم که با نزدیک شدن و ورود هواپیمای بدون سرنشین به آسمان کشور آن را هدف قرار می‌دهیم. در روزهای اول این حرکت از سوی رئیس جمهور آمریکا تکذیب شد، اما پس از آن از کشور ایران تشکر کردند که هواپیمای با 13 سرنشین آنها همراه هواپیمای بدون سرنشینشان، مورد هدف قرار نگرفت.

رستمی خاطرنشان کرد: امروزه موضوع مانور دریایی بین ایران، روسیه و چین و ونزوئلا در آبهای آمریکای لاتین است. این در حالی است که به اذعان خود ایالات متحده آمریکا، محدوده آمریکای لاتین حیاط خلوت آنها است. در فضای حقیقی به جایی رسیدیم که این نقاط آرزوی بسیاری از کشورهاست.

وی با اشاره به تعبیر نویسنده مصری از کشورمان در 10 سال پیش اظهار داشت: سران عرب به دنبال این هستند که کجا عیاشی بیشتر داشته باشند و ایرانی‌ها در فضا به دنبال جای پا برای خود هستند. این صحبت 10 سال پیش نویسنده مصری زمانی بود که تازه تمرینات موشک‌های ماهواره بر را تمرین می‌کرد. اکنون کشور ما به ماهواره‌هایی پیشرفته و بادقت بالا حتی برتر از بسیاری از کشورها رسیده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با اشاره پیشرفت علمی در زمینه دارو اضافه کرد: در زمان فراگیری کرونا کشور ما جزو اولین کشورهای درگیر شده با بیماری بود و زمانی که آمریکا با فوت روزانه 400 نفر درگیر بود، ما به فوت اعداد یک رقمی رسیدیم. نظام‌های بیگانه و دشمن ما مانند لاشخورهایی که منتظر جان دادن حیوانی به انتظار می‌نشیند، در جریان کرونا رفتار کردند. در شرایط تحریم از داروهای موثر بر بیماری و سپس به تولید واکسن رسیدیم. در زمینه رادیو داروها تحریم بودیم و اجازه غنی‌سازی و ساخت آن را از ما گرفت اند.

رستمی بیان کرد: اینها صحنه واقعی میدان است. کشوری با وجود ناجوانمردانه‌ترین محدودیت‌ها و همه فشارها و تحریم‌ها، ایستادگی کرده است. آمریکا چندین بار در مورد ایران از عنوان یاغی استفاده کردند؛ چرا که نظم مورد نظر آن‌ها را نپذیرفتیم. اما اتفاقی که افتاده این است که کشوری که نظم آنها را نپذیرفته به بازدارندگی، بلکه الهام بخشی علمی رسیده و سهم تولید علمی ما در دنیا به 1.96 درصد و  20 برابر زمان پیش از انقلاب رسیده است. کشور ما قبل از انقلاب 0.001 رشد علمی دنیا یعنی 0.1 درصد را داشت. البته کشورهای دنیا در حال پیشرفت هستند و علم با تلاش دانشمندان آمریکایی، اروپایی، چینی و هندی در حال افزایش است ولی موفق شدیم سهم سالانه تولید علم را به 20 برابر افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: اینها اتفاقات میدانی است، اما در القا چه اتفاقی می‌افتد؟ مردم و جامعه با مسئله شبیخون و هجمه رسانه‌ای وحشتناک رو به رو است. در یک دیکتاتوری و فضای حومت نظامی رسانه‌ای به سر می‌بریم. همه ما حذف عکس و محتوا در مورد شهید حاج قاسم سلیمانی در ایستاگرام را تجربه کردیم. یعنی کسی در امپراطوری حکومت غرب و در قلمرو اینستاگرام اگر برخلاف مسائل آن‌ها حرف بزند، هر چند از قهرمان ملی کشورش باشد، متهم به مروج خشونت می‌شود. همچنین در سال گذشته هشتکی با عنوان پرچم در فضای مجازی منتشر شد که ایستاگرام این هشتگ را نیز حذف کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: ما با یک جنگ جدی رسانه‌ای مواجه هستیم که نمونه‌های آن فرا آن است.  در این جنگ رسانه‌ای تلاش می شود گذشته ما به نقطه منفی رسانده شود تا مردم از گذشته خود گسسته بشوند، نسبت به حال بی‌اعتماد و نسبت به آینده شان ناامید شوند و کسانی می‌توانند این جنگ را به اتفاقات خوب و صحنه‌های واقعی در ذهن و دل مردم برگردانند که ابزار و تریبون و مسئولیت و ماموریت دارند.

رستمی ادامه داد : فرصتی‌هایی این چنینی مانند دوره حامیم که پیوند حلقه‌های میانی است را به عنوان دوره‌ای برای پیدا کردن راهکار برای مسائل و یافتن مسیر برای شبکه‌ای شدن با هدف دفاع از ارزش‌های خودتان بدانید. مطمئنا ماحصل این دوره، فارغ از کتاب‌ها و دوره هایی که شرکت می‌کنید، یادگار مرتبط شدن و باهم زندگی کردن و یافتن تیم‌هایی قوی برای فعالیت‌های قوی‌تر خواهد داشت. تعطیلی دانشگاه‌ها  در دوران کرونا  آسیب‌ها و چالش‌هایی در فضای عمومی دانشگاه ایجاد کرده که این دوره‌ها، دوره آمادگی برای فضای حضوری در مهر ماه است.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
فیلم| اینترنشنال الان بلندگوی همه آشوب‌ها در داخل ایران است
فیلم| معترضین با شعارهای ساختار شکنانه پشت سالن همایش منتظر خروج زاکانی
علی پروین علی دایی را با خاک یکسان کرد/ علی دایی عددی نیست دربارش حرف بزنیم +فیلم
بهادری جهرمی: دیوار بین دولت و مردم برداشته شده است
از اتوئو در پلیس قطر شکایت شد
درگیری مسلحانه در دانشگاه علوم تحقیقات/ اعتراضات در دانشگاه وارد فاز مسلحانه شد +فیلم
تصاویر| دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با رهبر معظم انقلاب
طرح استیضاح وزیر بهداشت با بیش از ۶۰ امضا کلید خورد
نماینده مجلس جیک و پوک پزشکان در مجلس را فاش کرد/ چپ و راست ندارند همه باهم هستند +فیلم
رکورد جدید بروزوویچ در تاریخ جام جهانی
اقدام حیرت‌آور در دانشگاه شریف/ نماینده داعش در دانشگاه شریف از زاکانی سوال کرد +فیلم
تصاویر| قالیباف در کنار دانشجویان در دانشگاه تربیت مدرس
رئیسی فردا از برنامه‌های بذرپاش دفاع می‌کند
تصاویر| سخنرانی زاکانی در دانشگاه شریف
قرارداد کی‌روش لو رفت/ روزنامه عربستانی مبلغ قرارداد کی‌روش را فاش کرد
سرمایه‌گذاری چین در قطر به معنای دور زدن ایران نیست
لبه آیفون ۱۵مدور می شود
واکنش سرمربی برزیل به انتقادات از حرکات موزون بازیکنان
محکومیت طبری به علت جرم پولشویی
محکومیت انفجارهای مزارشریف و جلال آباد توسط ایران
دانشجوی معترض شریف جلوی زاکانی له شد/ زاکانی: گلوت رو بمال گیر نکنه +فیلم
فیلم| اینترنشنال الان بلندگوی همه آشوب‌ها در داخل ایران است
فیلم| معترضین با شعارهای ساختار شکنانه پشت سالن همایش منتظر خروج زاکانی
بهادری جهرمی: دیوار بین دولت و مردم برداشته شده است
تصاویر| قالیباف در کنار دانشجویان در دانشگاه تربیت مدرس
تصاویر| سخنرانی زاکانی در دانشگاه شریف
بیانیه سازمان امور دانشجویان در آستانه روز دانشجو
تصاویر| هادی طحان‌نظیف حاضر در دانشگاه علامه طباطبایی
پیام زلفی‌گل به مناسبت روز دانشجو
گنجی: صلابت و اقتدار میهن حاصل آگاهی و توانمندی هوشمندانه دانشجویان
فعال شدن لیگ استانی و کشوری سه ورزش دانشگاهی
استکبار ستیزی با جنبش دانشجویی گره خورده است
از امروز آغاز فرآیند نقل و انتقال دانشجویان علمی کاربردی
به دنبال اختلاف افکنی بین جنبش های دانشجویی در کشور است دشمن
واکنش دانشجویان به اشتباه شهردار
به مناسبت روز دانشجو سخنگوی دولت به دانشگاه علم و صنعت می رود
تلاش ۳۵ استارت آپ دانشجویی برای توسعه بازار نانو
شناسایی ۶ هزار و ۷۰۰ نیاز پژوهشی در کشور
نظام آموزشی دانشگاه پیام نور بازنگری می‌شود
محموله ۵۰ میلیاردی قاچاق در نیشابور توقیف شد
شرایط پرداخت وام به دانشجویان ترم اضافه و مجازی اعلام شد
سامانه‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم رونمایی شد
نظرسنجی
با توجه به نتایج مرحله گروهی، به نظر شما قهرمان جام جهانی 2022 قطر کدام تیم خواهد بود؟
مشاهده نتایج
go to top