تاریخ انتشار: جمعه 1401/06/18 - 09:45
کد خبر: 443496

آموزش عالی در هفته‌ای که گذشت

آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان زیر نظر مجلس/ودیعه خوابگاه دانشجویان کارشناسی/مقررات جدید اسکان در خوابگاه‌های متاهلی

آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان زیر نظر مجلس/ودیعه خوابگاه دانشجویان کارشناسی/مقررات جدید اسکان در خوابگاه‌های متاهلی

درحالی که دانشگاه‌های کشوردر حال سپری کردن روز های آخر تابستانی هستند، حواشی مربوط به ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی کنکور دکتری و ارشد و حواشی مربوط به اجرای رتبه بندی معلمان سبب شد تا در هفته‌ای که گذشت شاهد اخبار مهم و تاثیرگذاری در این زمینه‌ها باشیم.

به گزارش سرویس صنفی آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ درحالی که دانشگاه‌های کشوردر حال سپری کردن روز های آخر تابستانی هستند، حواشی مربوط به  ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی کنکور دکتری و ارشد و حواشی مربوط به اجرای رتبه بندی معلمان سبب شد تا در هفته‌ای که گذشت شاهد اخبار مهم و تاثیرگذاری در این زمینه‌ها باشیم.

در ادامه گزیده‌ای از مهمترین اخبار صنفی و دانشجویی در هفته‌ای که گذشت را می‌خوانید:

مقررات جدید اسکان در خوابگاه‌های متاهلی/فرزند بیشتر امتیاز بالاتر! +جدول

جدیدترین آیین نامه اسکان، نحوه اداره و مقررات عمومی - انضباطی خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی و مجردی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از سوی اداره کل امور دانشجویان وزارت بهداشت ابلاغ شد. (جزئیات بیشتر)

رئیس دانشگاه صنعت نفت: نظام حقوقی اساتید به نظام پرداختی نفت برگشت

کریم سلحشور در گفت وگو با خبرنامه دانشجویان؛ اظهار داشت: تحول و مسیر دانشگاه برمبنای سند راهبردی دانشگاه است که این سند پنج ساله بود و امسال سال اول این سند است. (جزئیات بیشتر)

سیکل ناقص رسیدگی به شکایات کارکنان دانشگاه آزاد

شکایت از مراکز علمی کشور از جمله دانشگاه آزاد یک امر بدیهی و اجتناب ناپذیر است و هر دانشجو و یا کارمندی این اختیار را دارد تا در صورت وجود دلایل منظقی و قانع کننده از دانشگاه شکایت کند. (جزئیات بیشتر)

دانشجویان مستعد مناطق محروم بورسیه می‌شوند

پیمان صالحی، با اشاره به جزئیات راه اندازی صندوق شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: رئیس جمهور، ماده واحده «اصل تأسیس صندوق شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف)» را ابلاغ کرد. حدود ۳ ماه از تدوین اساسنامه این صندوق می‌گذرد و قرار است به زودی به تصویب هیأت وزیران برسد. (جزئیات بیشتر)

تامین مسکن اساتید دانشگاه

شهردار تهران گفت: در بستر تفاهم نامه با وزارت علوم تأمین مسکن اساتید و خوابگاه‌های دانشجویی هدف گذاری شده و برای کارمندان دانشگاهی نیز برنامه‌هایی در دستور کار است. (جزئیات بیشتر)

برپایی موکب دانشگاه فنی و حرفه‌ای با حضور ۳۰ نفر خادم مهارتی

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور از برپایی موکب ارائه خدمات فنی و تخصصی به زوار اربعین حسینی با حضور ۳۰ نفر از خادمین مهارتی این دانشگاه و با عنوان موکب مهارت خبر داد. (جزئیات بیشتر)

ودیعه خوابگاه دانشجویان دکتری و کارشناسی ۸۰۰ هزار تومان تعیین شد

براساس اعلام دانشگاه شریف، ودیعه خوابگاه دانشجویان دکتری و کارشناسی ۸۰۰ هزار تومان و ودیعه خوابگاه دانشجویان کارشناسی ارشد ۶۵۰ هزار تومان تعیین شده است (جزئیات بیشتر)

هزینه حق التدرس در بودجه سال ۱۴۰۱ دیده نشد

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: عدد حق التدریس در مجموع بودجه دانشگاه دیده نشده و ما امیدواریم در بودجه سال ۱۴۰۱ هزینه نیروهای حق التدریس در محل سایر فصول دانشگاه دیده شود. (جزئیات بیشتر)

اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام اسامی چند برابر ظرفیت نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال۱۴۰۰ خبر داد. (جزئیات بیشتر)

ندادن خوابگاه واحد تهران دانشگاه خوارزمی به جدید الورودها

دانشگاه خوارزمی در واحد تهران اعلام کرد: از ارائه خوابگاه به دانشجویان ورودی جدید ۱۴۰۱ معذور است. (جزئیات بیشتر)

آغاز فرصت مجدد انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

به دنبال اطلاعیه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در کنکور ۱۴۰۱ که در زمان مقرر (۱۷ تا ۲۴ مرداد ۱۴۰۱) موفق به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی خود نشده اند می‌توانند از امروز سه شنبه ۱۵ شهریور تا پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. (جزئیات بیشتر)

آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان زیر نظر مجلس

وی افزود: براساس نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین که در مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌شود، عبارت «اجرای حکم رتبه‌بندی منوط به تکمیل استخدام مطابق قوانین و مقررات خواهد بود» مغایر قانون تشخیص داده شده و توسط دولت باید به نحوی اصلاح شود که در هیئت مذکور تأیید شود. (جزئیات بیشتر)