تاریخ انتشار: پنجشنبه 1401/06/31 - 14:04
کد خبر: 444673

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان پیرو حوادث اخیر؛

ذبح شدن مردم‌سالاری، میوه آشوب

ذبح شدن مردم‌سالاری، میوه آشوب

در قسمتی از این بیانیه آمده است: از ریاست محترم جمهور، قوه قضائیه، قوه مقننه، وزارت کشور و فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران انتظار می‌رود که روند پیگیری و اطلاع رسانی جزئیات حادثه رخ داده در مقر پلیس امنیت اخلاقی در خیابان وزرا و روند انتقال مرحومه مهسا امینی به این مرکز را متوقف نکنند و همت کنند که سرنوشت این پیگیری به سرنوشت پیگیری حادثه ورزشگاه امام رضا (ع) در مشهد دچار نشود و جزئیات این واقعه تلخ، در اسرع وقت شفاف شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان پیرو حوادث اخیر بیانیه ای را منتشر کرد.

در قسمتی از این بیانیه آمده است:  این روزها کشور درگیر گره هایی کور شده است. گره هایی که اگر بی تدبیری و خواب غفلت مسئولان فرهنگی کشور در مسئله حجاب نبود، حالا شاهد صحنه‌های دردناک بی حرمتی و جسارت به نوامیس این سرزمین نبودیم. پر واضح است بستری که دشمنان خبیث نظام و مردم جمهوری‌ اسلامی‌ ایران در آن وقیحانه و سوء استفاده‌گرانه جولان می‌دهند نیز متأثر از همان کاستی‌ها و اشتباهات تصمیم گیری و عملکردی مسئولان است. انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان وظیفه خود می‌داند، نکاتی مهم را که بیم نادیده گرفته شدنشان در فضای غبارآلود فتنه می‌رود، به مردم شریف و مسئولان دلسوز متذکر شود.

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَمَنِ انْتَصَرَ بَعْدَ ظُلْمِهِ فَأُولَئِکَ مَا عَلَیْهِمْ مِنْ سَبِیلٍ ﴿۴۱﴾
و کسی که بعد از مظلوم شدن یاری طلبد ایرادی بر او نیست. ( سوره شورا آیه 41)

 این روزها کشور درگیر گره هایی کور شده است. گره هایی که اگر بی تدبیری و خواب غفلت مسئولان فرهنگی کشور در مسئله حجاب نبود، حالا شاهد صحنه‌های دردناک بی حرمتی و جسارت به نوامیس این سرزمین نبودیم. پر واضح است بستری که دشمنان خبیث نظام و مردم جمهوری‌ اسلامی‌ ایران در آن وقیحانه و سوء استفاده‌گرانه جولان می‌دهند نیز متأثر از همان کاستی‌ها و اشتباهات تصمیم گیری و عملکردی مسئولان است. انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان وظیفه خود می‌داند، نکاتی مهم را که بیم نادیده گرفته شدنشان در فضای غبارآلود فتنه می‌رود، به مردم شریف و مسئولان دلسوز متذکر شود.

اول: از ریاست محترم جمهور، قوه قضائیه، قوه مقننه، وزارت کشور و فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران انتظار می‌رود که روند پیگیری و اطلاع رسانی جزئیات حادثه رخ داده در مقر پلیس امنیت اخلاقی در خیابان وزرا و روند انتقال مرحومه مهسا امینی به این مرکز را متوقف نکنند و همت کنند که سرنوشت این پیگیری به سرنوشت پیگیری حادثه ورزشگاه امام رضا (ع) در مشهد دچار نشود و جزئیات این واقعه تلخ، در اسرع وقت شفاف شود.

دوم: استفاده از روش های قهری در امری ارشادی و فرهنگی محل ایراد است، چه رسد به آنکه خشونت و ارعاب نیز حتی در مواردی انگشت شمار مورد استفاده قرارگیرد. برای جلوگیری از اعمال سلیقه و سهولت رسیدگی به انتقادات و شکایت ها از رفتارهای غیرقانونی احتمالی، نیاز به ساز و کاری با معیار هایی دقیق در حراست از امر اجتماعی حجاب، به شدت احساس می‌شود. این را بدانید که ما عمیقأ حجاب را ، به عنوان یک قانون الهی و عقلانی در حوزه اجتماعی قبول داریم اما خواستار بازنگری در نحوه اجرای این قانون هستیم و در این جا یک سوال و درخواست از نهاد‌های متولی فرهنگی داریم. آقایون مسئول، در صدا و سیما حاضر شوید و گزارشی ارائه بدهید که در این سال ها برای ترویج حیا و عفاف در جامعه ایرانی اسلامی، چه سیاست هایی را اجرایی کرده‌اید؟ آیا وقت آن نرسیده که به فکر سیاست گذاری جامعی در این حوزه باشید؟! از خواب غفلت برخیزید!
 
سوم: این‌که بعضی از مسئولان جمهوری اسلامی ایران به گونه ای عمل کرده‌اند که از بین تمامی اولویت های امر به معروف و نهی از منکر، صرفاً مسئله حجاب نماد اجرای این واجب شرعی شده است، مایه تاسف است! حال آنکه در بینش امامین انقلاب، مخاطب اول امر به معروف و نهی از منکر در نظام اسلامی، مسئولان دولتی و حکومتی آن هستند.
ضروری است که به این امر، بیش از پیش توجه گردد.
 
چهارم: متاسفانه در جنگ روایت ها همچنان زمین بازی توسط افراد و قدرت هایی تعیین می شود که آرزویی جز ویرانی و سیه روزی برای انقلاب، نظام و مردم جمهوری اسلامی ایران ندارند. در این میدان نبرد، نهادهای مسئول باید از سوژه سازی های رسانه‌ای جلو گیری کنند تا سرمایه اجتماعی کشور از دست نرود. پیش بینی ساز و کار های لازم جهت مدیریت فضای رسانه‌ای، قبل از وقوع حادثه و اطلاع رسانی لحظه به لحظه در حوادثی مشابه که مستلزم همکاری سازنده و بی وقفه نهاد های مختلف با رسانه های معتبر داخلی است، می‌تواند خیل کثیری از شایعات را برای مردم بی‌اثر و باطل سازد.

پنجم: یکی از ملزومات اصلی برای اصلاح فرایند های حکمرانی، توجه به اصل عقلانیت انقلابی در تصمیم هاست. اصلاح این فرآیند‌ها، یقینا از مسیر ساختارشکنی و توهین به مقدسات و ارزش‌های جامعه اسلامی-ایرانی نیست! در این چند روز به خوبی دیدیم که آشوبگران پست فطرت، دست به هر اقدام ناجوانمردانه ای زدند تا غیرت دینی مردم را جریحه دار کنند. چادر از سر ناموس این ملت کشیدند، به ساحت اهل بیت بی حرمتی کردند، قرآن به آتش کشیدند، مامور نیروی انتظامی را زنده آتش زدند و حتی به آمبولانس حمل بیمار هم رحم نکردند!

البته به خوبی می دانیم که حساب این فتنه گران از مردم دردمندی که از برخوردهای سلیقه ای، تبعیض و فشارهای اقتصادی، غم ها در سینه دارند، جداست. سوالی که در این جا مطرح می‌شود این است که چرا بعد از گذشت 44 سال از پیروزی انقلاب مستضعفین هنوز ساختاری کاربردی برای اعتراضات مردمی به صورت گسترده فراهم نشده است؟! مگر نه این که اکثریت مردم جامعه با جمعیت محدود مغرضان و یا فریب خوردگان، مرز بندی دارند؟!
بدون ساختاری قانونی که این حق مسلم را به رسمیت بشناسد چگونه می‌خواهیم صدای اعتراض اکثریت را بشنویم؟ آقایان تا کی و کجا می‌خواهند این مسئله را نادیده بگیرند؟

ششم: از مسئولین مربوطه، علی الخصوص نیروهای مسلح و دستگاه های اطلاعاتی می خواهیم که پاسخ تجزیه طلبان کوموله اعم از عوامل مزدورشان در داخل و سردمدارن کفتار صفتشان در خارج کشور را با چنان سیلی محکمی بدهند که عبرت هر متوهم تجزیه طلبی در تاریخ این سرزمین مقدس شوند.

دانشجوی آرمان‌خواه و متخصص نخواهد گذاشت که علم تظلم خواهی و اعتراض به دست جاهلان و نا اهلانی که جز کینه ایران و ایرانی در دل ندارند بیافتد. دانشجوی انقلابی نمی‌ گذارد نامحرمان و نامردان بر سر مزار ناموس ایرانی اشک تمساح بریزند. با قلبی آکنده از بغضِ غم و رنج های کشیده از جهل و بی‌غیرتی دوستان ناآگاه، به دشمن و منافقین کفتار صفت داخلی می گوییم که قسم به وعده الهی نَصرُ مِن اللهِ و فَتحٌ قریب، باطن این معرکه نیز به پشتوانه مردم مسلمان آگاه و غیور ایران اسلامی و رهنمودهای حکیم فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رسوا و نقشه های شومتان با فضل الهی به آرزوی بر باد رفته تبدیل خواهد شد.  غیرت دینی مسئولان متعهد و مردم هوشیار خنثی کننده هر توطئه جبهه کفر و استکبار است.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
اولین گردهمایی آینده پژوهان آموزش عالی برگزار می شود
۱۵ آذرماه آخرین مهلت جذب مدرس در دانشگاه جامع علمی کاربردی
مشکل رجیستر آیفون ۱۴ به زودی رفع خواهدشد
فاش شدن مشخصات سری شیائومی ۱۳ قبل‌ از رونمایی!
انتشار آپدیت Android TV ۱۳ برای تلویزیون‌های اندرویدی
معرفی پوکو X۵ و X۵ پرو ۵G به‌زودی انجام می شود
شیائومی به‌دنبال معرفی دو مینی پی‌سی است
۳۰ ساله شدن پیامک!
تبلیغات اپل و آمازون به توییتر بازگشت
آغاز فرصت دوباره شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی
درگذشت دانشجوی مصدوم حادثه تلخ دانشکده برق دانشگاه تهران
آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی دی ماه برگزار می شود
مهلت مجدد ثبت‌نام برای داوطلبان آزمون دکتری ۱۴۰۲ آغاز شد
ابلاغیه وزارت علوم به دانشگاه ها درباره «روز دانشجو»
گروه هکری $Lapsus تحت بررسی مقامات آمریکایی قرار می گیرد
لیگ برتر بسکتبال به نیم فصل رسید
تیم ملی به مصاف برزیل می‌رود
ثبت بیشترین تکل به نام مدافع فرانسه؛ محمدی در رده پنجم
مدارس طالقان و آسارا تعطیل شد
ملی پوشان استقلال از سه شنبه در تمرین
معافیت برخی فرنگی‌کاران از گام نخست انتخابی تیم ملی
۱۵ آذرماه آخرین مهلت جذب مدرس در دانشگاه جامع علمی کاربردی
آغاز فرصت دوباره شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی
درگذشت دانشجوی مصدوم حادثه تلخ دانشکده برق دانشگاه تهران
آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی دی ماه برگزار می شود
مهلت مجدد ثبت‌نام برای داوطلبان آزمون دکتری ۱۴۰۲ آغاز شد
ابلاغیه وزارت علوم به دانشگاه ها درباره «روز دانشجو»
مدارس طالقان و آسارا تعطیل شد
اعتصاب دانشگاهیان در انگلیس
«رئیسی» در روز دانشجو در بین دانشجویان حاضر می‌شود
سرپرست مرکز آموزش عالی محلات منصوب شد
آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام برای داوطلبان آزمون دکتری ۱۴۰۲ از فردا
زمان ثبت‌نام خوابگاه متاهلی دانشگاه امیرکبیر اعلام شد
اجرای فاز اول طرح ترویج کارآفرینی در دانشگاه‌ها تا پایان سال
لزوم پایبندی دانشجویان به منشور اجتماعی دانشگاه شریف
باید در برنامه های درسی فناوری های شبیه ساز آموزش پزشکی وارد شوند
مشخص شدن اعضای جدید شورای مرکزی ۱۱ کانون فرهنگی دانشگاه تهران
نظرسنجی
با توجه به نتایج مرحله گروهی، به نظر شما قهرمان جام جهانی 2022 قطر کدام تیم خواهد بود؟
مشاهده نتایج
go to top