تاریخ انتشار: شنبه 1401/07/02 - 12:54
کد خبر: 444770

واکنش کاربران به اقدامات اخیر سلبریتی‌ها؛

فرمول بی‌شرفی/ شعار مردم: مرگ بر سلبریتی خائن

فرمول بی‌شرفی/ شعار مردم: مرگ بر سلبریتی خائن

کار به جایی کشیده شد که مردم کشورمان در مترو با سر دادن شعار "مرگ بر سلبریتی خائن" نسبت به اقدامات اخیر برخی سلبریتی ها واکنش نشان داده و خواستار محاکمه آن ها شدند.

به گزارش سرویس فرهنگی اجتماعی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در چند روز گذشته ماجرای درگذشت مرحومه مهسا امینی به سوژه داغ فضای مجازی تبدیل شده و کاربران فضای مجازی نسبت به این حادثه واکنش‌های متفاوتی نشان داده‌اند. اما در این میان عده‌ای از جمله برخی سلبریتی‌ها که همواره نشان دادند در بزنگاه های سیاسی مختلف خود را داعیه دار مردم می بینند و با تصمیمات خود نه تنها مردم را راهنمایی نمی کنند بلکه باعث گمراهی مردم می شوند. مانند اعلام حمایت بسیاری از سلبریتی ها از دکاندیداتوری حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری که بعد از عملکرد ضعیف روحانی در دولت برخی از همین سلبریتی ها از حمایت خود اعلام پشیمانی کردند اما حتی یک عذرخواهی کوچک از مردم نکردند.

در چند روز اخیر نیز عده ای از سلبریتی ها با هم صدا با رسانه‌های معاند با انتشار پیام‌هایی تشنج‌آفرین در شبکه‌های اجتماعی دست به هیاهو علیه نظام و گشت ارشاد زده و بر آتش آشوب‌های ایجاد شده دمیدند. برخی سلبریتی ها از قبیل کتایون ریاحی، بازیگر سابق سینما و تلویزیون اقدام به کشف حجاب کرده و در مصاحبه با شبکه های معاند که منبع حمایت ها و اهداف آن ها نسبت به کشورمان کاملا مشخص است از کشف حجاب خود خبر داد، برخی از قبیل آناهیتا همتی، هنرمند سینما و تئاتر اقدام به تراشیدن سر خود و برخی از قبیل علی کریمی، فوتبالیست سابق عملا لیدری اغتشاشات را برعده گرفته است.

این فوتبالیست سابق تیم ملی با انتشار پیام‌ها و استوری‌های متعددی در اینستاگرام و توئیتر در چند روز گذشته مردم را تشویق به ادامه اعتراض و اغتشاش کرده و به وضوح بر التهاب این روزها افزوده و خود را در قامت لیدر جریان اغتشاش و آشوب در ماجرای مرحومه امینی نشان داده است.

به طور مثال علی کریمی با انتشار یک فیلم از کتک زدن ماموران امنیتی در تجمع اعتراضی به مرگ مهسا امینی در استوری اینستاگرام و نوشتن جملات «بزنی، می‌خوری» و «زدی ضربتی ضربتی نوش کن» از این اعتراض‌ها حمایت علنی و معترضان را به اغتشاش در خیابان‌ها تشویق کرده است.

این فوتبالیست سابق فوتبال در استوری دیگری با کد دهی مبنی بر اینکه عده با کیف های کج در قامت لباس شخصی بین معترضین هستند عملا مردم را تشویق به برخورد با نیروهای امنیتی و حتی برای مردم عادی ایجاد ناامنی می شود که با لباس شخصی اشتباه گرفته می شوند.

اقدامات رادیکال سلبریتی ها کار را به جایی کشاند که مردم کشورمان در تجمعات خود و حتی مترو قبل از سوار شدن به قطار با سر دادن شعار "مرگ بر سلبریتی خائن" نسبت به اقدامات اخیر برخی سلبریتی ها واکنش نشان داده و خواستار محاکمه آن ها شدند.

برخی از کاربران توئیتر نیز نسبت به اقدامات سلبریتی ها برای تشویق مردم به اغتشاش واکنش های متعددی نشان دادند که ادامه میخوانید:

فائزه طلایی یکی از کاربران توئیتر نوشت: فرمول بیشرفی: از بیت المال بخور تو رسانه ملی شناخته شو و بعد به کشورت لگد بزن!

کاربر دیگری نیز در واکنش به وقایع اخیر نوشت: برخورد قاطع با اوباش مجازی و خیابانی و سلبریتی های شبکه سازی شده توسط سرویس های جاسوسی تازه شروع شده. قرار نیست سالی یکبار چند ماه قبل از تعطیلات ژانویه برای تامین میزبانی و خرج سفرشان به اروپا و آمریکا، خون و اموال مردم ایران را تاراج کنند.

یکی دیگر از کاربران توئیتر در واکنش به اقدامات علی کریمی نوشت: علی کریمی رسما تبدیل شده به لیدر اغتشاشات، درد کریمی نه مهسا امینی و نه گشت ارشاد، کریمی به دنیال ضربه زدن به ایرانه

جهان تیغی نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: رفتار علی کریمی در اغتشاشات اخیر نشان می دهد که پیوند سلبریتی ها با گروه های تروریستی و برانداز صرفا گفتمانی نیست بلکه عملا لیدر میدانی آن ها شده اند.