تاریخ انتشار: جمعه 1401/07/08 - 00:08
کد خبر: 445329

بازی های هفته هفتم لیگ برتر

بازی های هفته هفتم لیگ برتر

مسابقات هفته هفتم لیگ برتر بعد از فیفا دی و در روزهای شنبه و یکشنبه برگزار می شود. ملی پوشان اکنون به باشگاه هایشان برگشته اند تا تنور رقابت باشگاهی کشور دوباره داغ شود البته برخی رسانه ها از احتمال برگزاری مسابقات بدون حضور تماشاگران خبر داده اند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، مسابقات هفته هفتم لیگ برتر بعد از فیفا دی و در روزهای شنبه و یکشنبه برگزار می شود. ملی پوشان اکنون به باشگاه هایشان برگشته اند تا تنور رقابت باشگاهی کشور دوباره داغ شود البته برخی رسانه ها از احتمال برگزاری مسابقات بدون حضور تماشاگران خبر داده اند.

نگاهی به 5 مسابقه روز شنبه می اندازیم؛

آلومینیوم اراک - ملوان؛ به دنبال جبران ناکامی

جدال تیم های قعرنشین جدول برای هواداران دو باشگاه بسیار مهم است. آلومینیوم البته این فصل با سیدمهدی رحمتی به یک تیم ته جدولی تبدیل شده ولی ملوان که بعد از سال ها به لیگ برتر بازگشته هنوز نتوانسته بردی به دست بیاورد و با دو امتیاز آخرین تیم جدول لیگ است. شاگردان رحمتی هم فقط سه امتیاز بیشتر از ملوان دارند. باید دید در تعطیلات لیگ دو تیم چه تغییراتی داشته اند. ملوان یک مربی پرتغالی به جمع خود اضافه کرده و آلومینیوم هم قطعا در پی رفع نقایص فنی اش بوده و در صورت برد در این مسابقه چند پله در جدول لیگ صعود خواهد کرد اما اگر ملوان شگفتی ساز شود و  سه امتیاز را از میزبان بگیرد در  آنصورت آلومینیوم حتی ممکن است به رده آخر جدول سقوط کند.

این نخستین مسابقه دو تیم در لیگ برتر محسوب می شود. البته مدیران آلومینیوم از اینکه ملوان بدون مسابقه با فولاد به مصاف آنها می رود گلایه مند هستند. حتی رحمتی از برنامه ریزی سازمان لیگ هم انتقاد کرد اما در نهایت این مسابقه برگزار خواهد شد و باید دید آلومینیوم دومین برد فصل را به دست خواهد آورد یا ملوان اولین بردش را دشت می کند.

نساجی مازندران - نفت مسجدسلیمان؛ تقابل بازندگان سرخابی

هر دو تیم فقط یک برد در این فصل به دست آورده اند ولی نفت مسجدسلیمان 8 امتیازی دو امتیاز بیشتر از نساجی جمع کرده و روی پله هشتم جدول ایستاده و قرمزپوشان قائمشهری یازدهم هستند. دو تیم قبل از تعطیلات لیگ مقابل استقلال و پرسپولیس بازنده شدند. نساجی 3 بر یک از استقلال شکست خورد و نفت هم 2 بر یک در خانه خود سه امتیاز را به پرسپولیس داد.

از نکات جالب توجه اینکه سرمربی تیم نساجی به قصد ایجاد همدلی و اتحاد بیشتری بین بازیکنان ضیافت شامی ترتیب داد اما در همان میهمانی اتحاد هم دو بازیکن رضا جعفری و مهدی نظری با یکدیگر درگیر شدند! یزدی مدیرعامل باشگاه نفت هم به دلیل صحبت هایش بعد از باخت به پرسپولیس فعلا محروم شده است. از سویی دیگر سازمان لیگ با ارسال نامه ای به باشگاه نساجی چندین مورد از ورزشگاه وطنی قائمشهر ایراد گرفته ولی بعید است این بازی در ورزشگاه دیگری برگزار شود. نبرد دو تیم در فصل گذشته برنده نداشت و هر دو بازی رفت و برگشت با مساوی تمام شد.

گل گهرسیرجان - استقلال؛ اولین تقابل ساپینتو با یک مربی استقلالی

گل گهرسیرجان 12 امتیازی  در رده دوم جدول ایستاده و استقلال با یک امتیاز کمتر روی پله سوم است. بنابراین تقابل دو تیم از نظر جدولی بسیار حساس است و تیم برنده حتی  شانس صدرنشینی موقت را هم دارد. از سویی دیگر تقابل استقلال با تیم های قلعه نویی همیشه جذابیت های خاص خود را داشته است. هرچند قلعه نویی فصل گذشته مقابل استقلال فرهاد مجیدی در هر دو بازی رفت و برگشت بازنده شد اما یک برد آن انضباطی و مربوط به حضور غیر مجاز بایناما بود اما این مرتبه این بازیکن گابنی مجوز بازی دارد.

در تیم گل گهر چند بازیکن هم سابقه حضور در استقلال را دارند از مرتضی تبریزی گرفته تا آرمین سهرابیان و محسن فروزان و بهنام برزای استقلال هم ملی پوشانش سرحال و آماده از اتریش برگشته اند. ابوالفضل جلالی در تیم ملی نشان داد که تبدیل به چه بازیکن تاثیر گذاری شده است. این مسابقه نخستین تقابل ساپینتو با یک مربی استقلالی در لیگ برتر است.

موتور استقلال بعد از برد مقابل نساجی روشن شد اما لیگ تعطیل شد و حالا باید دید این وقفه چند روزه چه تاثیری بر روی استقلال گذاشته است. یامگا فصل گذشته دو گل به گل گهر زد و بخوبی راه گلزنی به تیم قلعه نویی را بلد است. فقط امیدواریم در صورتیکه مسابقه برنده داشت سرمربی بازنده به تیم برنده احترام بگذارد و باخت را فقط گردن داور نیندازد! دیگر هواداران فوتبال از شنیدن گلایه های تکراری سرمربیان علیه داوران خسته شده اند. بله همه می دانیم ورود VAR  به فوتبال از نان شب هم واجب تر است اما فعلا که این تکنولوژی در فوتبال ما نیست و حداقل یکی دو فصل دیگر زمان لازم است.

گل گهر در تعطیلات لیگ مقابل پرسپولیس در مسابقه ای دوستانه یک بر صفر شکست خورد.این تیم هنوز در لیگ برتر موفق به شکست استقلال نشده، در کل  قلعه‌نویی ۲۹ بار در رقابت‌های مختلف به مصاف استقلال رفته است که ۱۰ پیروزی، ۵ تساوی و ۱۴ باخت دارد.گل گهر در این فصل به همراه پرسپولیس، ذوب آهن و فولاد بدون باخت است.

فولاد خوزستان - مس کرمان؛ مصاف با مربی تیم ملی!

فولاد با یک بازی کمتر و 9 امتیاز در رده پنجم جدول لیگ ایستاده و مس کرمان تیم تازه برگشته به لیگ برتر هم فقط 5 امتیاز دشت کرده است. دو تیم فصل گذشته در جام حذفی یکبار مقابل هم قرار گرفتند که مس کرمان در ضربات پنالتی موفق به حذف فولاد شد. نبرد دو تیم در جریان بازی با نتیجه تساوی یک بر یک تمام شده بود. مهم ترین اتفاق در تعطیلات لیگ در مورد فولاد دعوت جواد نکونام سرمربی تیم از سوی کی روش به کادرفنی تیم ملی بود دعوتی که هنوز پاسخ مثبتی به آن داده نشده و نکونام هم خودش در این مورد اظهار نظر نکرده اما مدیران باشگاه فولاد می گویند با توجه به قرارداد نکونام با این باشگاه باید رضایت آنها نیز جلب شود.

مس کرمان هم همان تیم همیشگی است تیمی که فوتبال را زیبا بازی می کند اما در نتیجه گیری ناکام بوده است. شاید گرفتن یک امتیاز در اهواز برای این تیم برد خفیفی محسوب شود. فولاد در دیداری دوستانه مقابل پرسپولیس بدون ملی پوش یک بر صفر پیروز شد.

ذوب آهن اصفهان - پیکان تهران؛ نبرد انتقامی

ذوب اهن در لیگ بیست و دوم نه بازنده می شود نه برنده و با 6 مساوی رقابت ها را ادامه داده است. این تیم 6 امتیازی دهم جدول است و تیم پیکان هم با 8 امتیاز یک پله بالاتر از حریف اصفهانی اش قرار دارد. فصل گذشته مجتبی حسینی با پیکان توانست در هر دو بازی رفت و برگشت ذوب آهن و تارتار را شکست بدهد و اکنون این مسابقه نوعی بازی انتقامی برای تارتار محسوب می شود. ذوب آهن در دیداری تدارکاتی مقابل آلومینیوم شکست خورد  و پیکان هم در مسابقه ای دوستانه مقابل مس رفسنجان متوقف شد.

برنامه مسابقات هفته هفتم لیگ برتر:

شنبه ۹ مهر

آلومینیوم اراک – ملوان بندرانزلی- ساعت ۱۸- ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک
نساجی مازندران – نفت مسجدسلیمان - ساعت ۱۸- ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر
گل گهرسیرجان – استقلال - ساعت ۱۸:۳۰- ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان
فولاد خوزستان – مس کرمان - ساعت ۱۹- ورزشگاه شهدا فولاد اهواز
ذوب آهن اصفهان – پیکان تهران - ساعت ۱۹- ورزشگاه فولاد شهر اصفهان

یکشنبه ۱۰ مهر

هوادار تهران – فولاد مبارکه سپاهان اصفهان - ساعت ۱۷- ورزشگاه پاس قوامین تهران
پرسپولیس – تراکتور تبریز - ساعت ۱۸:۳۰- ورزشگاه آزادی تهران
صنعت نفت آبادان – مس رفسنجان - ساعت ۱۹- ورزشگاه  تختی آبادان

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
نوراللهی اختصاصی تمرین کرد
اقدامات زیرساختی اقتصادی دولت سیزدهم
چه کسی عامل اصلی دیدار مصی علی‌نژاد با مکرون بود؟ + تصاویر
تقویت فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها، در انتظار حمایت ویژه دولت و مجلس است
جام جهانی ۲۰۲۲ انزوای رژیم صهیونیستی را اثبات کرد
الزام جدید برای تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران
زیاش؛ بهترین بازیکن دیدار بلژیک و مراکش
برپایه دروغ است کل پروژه «حسین رونقی»
با قید وثیقه آزاد شد هنگامه قاضیانی
به داور اسپانیایی رسید قضاوت بازی ایران - آمریکا
«زن، زندگی، آزادی» در فرانسه
وقاحت نارنجی! +عکس
برد ایران مقابل ولز، فضای مجازی چین را تسخیر کرد
حال و هوای پائیزی پایتخت
آمریکایی‌ها آمدند بیرانوند محافظ را برداشت
مراکش یقه تیم دوم فیفا را گرفت
اعتراضات نتیجه داد
جزئیات عرضه اوراق ارزی
عزای رسانه‌های ضد ایران از خوشحالی مردم ایران!
تصویب کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون کنکور در کمیسیون
بعد از کسب سهمیه جهانی اظهارنظر بازیکنان تیم ملی هندبال زنان
تقویت فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها، در انتظار حمایت ویژه دولت و مجلس است
الزام جدید برای تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران
تصویب کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون کنکور در کمیسیون
برگزاری مراسم رونمایی از پوستر جایزه ملی سردار شهید سلیمانی
ظرفیت یک هزار و ۳۲۳ نفری در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری
آخرین مهلت ثبت نام در انتخابات شورای صنفی دانشجویی
ترکیب آرژانتین و مکزیک اعلام شد
بیمه دانشجویی در سوابق بازنشستگی لحاظ می شود
جایگاه رتبه علمی ایران ۱۵ جهان است
بسیج الگویی در جامعه است
لینک سوال از وزیر آموزش و پرورش در شبکه شاد ایجاد شد
رستمی: از مشکلات جامعه امروزی ما، دور کردن جوانان از مطالعات عمیق است
جمعی از اساتید دانشگاه‌های تهران با وحیدی دیدار کردند
مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی آغاز شد
نشست هم‌اندیشی سخنرانان هیئت‌های دانشجویی
علت مسمومیت دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان
نشست خانه گفتگوی آزاد دانشگاهیان تربیت مدرس برگزار شد
نظرسنجی
آیا ایران موفق خواهد شد از گروه خود در جام جهانی 2022 قطر صعود کند؟


مشاهده نتایج
go to top