تاریخ انتشار: سه شنبه 1401/07/12 - 20:11
کد خبر: 445880

بیانیه‌جمعیت جانبازان انقلاب درخصوص اغتشاشات اخیر

بیانیه‌جمعیت جانبازان انقلاب درخصوص اغتشاشات اخیر

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای ضمن ارج نهادن به جایگاه گفت‌وگو و اعتراضات منطقی، وقایع روزهای گذشته را بازخوانی و به تبیین انگیزه‌های این تحرکات پرداخت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای ضمن ارج نهادن به جایگاه گفت‌وگو و اعتراضات منطقی با محکوم کردن اغتشاشات اخیر، به بازخوانی آنچه طی روزهای جاری گذشته است و تبیین انگیزه‌های این تحرکات پرداخت.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی افزود: بازخوانی هنجارشکنی‌های چند هفته اخیر به بهانه «یک فوت مشکوک»، «برداشتن حجاب» و «حذف گشت ارشاد» و در واقعیت امر «نشانه رفتن اصل انقلاب»، چکیده‌ای از رفتارهای ستیزه‌جویانه طیفی از مخالفین تا معاندین در روزهای اخیر در طول بیش از چهار دهه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با بهانه‌های گوناگون دیگر بود.

جمعیت جانبازان در ادامه تحرکات اخیر را با ناکامی استکبار برای به تسلیم کشیدن ملت ایران و تلاش برای سرپوش گذاشتن بر فروپاشی راهبردهایش در منطقه با هدف محور قرار گرفتن رژیم صهیونیستی مرتبط ارزیابی کرد.

این بیانیه خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب با هدف تحت‌الشعاع قرار دادن حضور مقتدرانه ایران در هفتاد و هفتمین اجلاس سازمان ملل، عضویت دائم در گروه بریکس و پیمان شانگهای و از سوی دیگر تلاش مذبوحانه برای دیده نشدن عظمت راهپیمایی اربعین، شتاب‌زده در فراخوانی ناشیانه با پیش کشیدن موضوع حجاب و آزادی زنان و نیز زیر سوال بردن عملکرد نیروهای خدوم فراجا، سازماندهی اغتشاش، شورش و تخریب را با به صحنه کشاندن مخالفان و معاندان دنبال کردند. تغییر ماهیت هرگونه گفت‌وگو به عصیان و اغتشاش علیه نظام از راهبردهای تصمیم سازان این فتنه بود.

در ادامه بیانیه جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی آمده است: جانمایی برخی گروه‌های تجزیه‌طلب، ورشکستگان سیاسی، اندک چهره‌های ورزشی و هنری سلبریتی، استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی برای ایجاد آشوب و سازماندهی تخریب اماکن عمومی بخش‌هایی از فتنه طراحی شده تحت حمایت بی‌بی‌سی، ایران اینترنشنال، VOA و حمایت‌های دولت و کنگره آمریکا بود تا با توهین به مقدسات، سوزاندن قرآن کریم، آتش زدن مساجد، کشیدن حجاب از سر زنان محجبه و آتش زدن نیروهای پلیس، شعار براندازی و سرنگونی نظام را فراگیر کنند و هرگونه مخالفت و اعتراض در مطالبات مردم را به درجه عصیان تغییر ماهیت دهند.

این بیانیه با اشاره به اینکه استراتژی «معروف‌ستیزی و منکرگزینی» برآمده از مادیت تفکر سکولار حاکم بر غرب، کرامت و آزادی انسان و استقرار قسط و عدل را بر نمی‌تابد، تاکید کرد: بزک کردن این مخالفت‌ها در طول انقلاب در پوشش شعارهای سیاسی، قومیتی، جنسیتی، امنیتی و دو قطبی‌های کاذب، آزمونی بزرگ را پیش روی مردمِ میدان دار صحنه قرار داد تا جوهره اعتقادشان به دین، استقلال، آزادی، معنویت، اخلاق و کینه‌ورزی‌های دشمن را محک بزنند و چه پیچ‌های تاریخی را که مردم پشت سر نگذاشتند و اعجاب طراحان توطئه را برنیانگیختند.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی افزود: نباید تصور کرد بی‌هیچ هزینه‌ای گذر از این پیچ‌های تاریخی صورت گرفته است نگاهی به واقعیت صحنه، نمایشگر برتری رویش‌ها نسبت به ریزش‌هاست؛ مردم قیام کرده برای تحقق آرمان‌های انقلاب با پیش رو داشتن الگوهای تاریخی و هدایت‌های امام جامعه به رغم تحریم‌ها و تهدیدهای سهمگین، بار اصول و آرمان‌های انقلاب را از میان آتش و خون و سنگلاخ فتنه انگیزی‌های دشمن به پیش بردند.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تاکید کرد: احزاب و پیروان مکاتب مادی داخلی منحرف و منافق با هزاران ترفند نتوانستند جوهره اصلی انقلاب را مصادره قرارگاه تفکر خود کنند. فهرست بیش از چهار دهه آرایش نظام سلطه با همراه کردن اروپا و مرتجعین منطقه و سپردن خط مقدم عملیات به منافقین و نفوذی‌ها در بین خواص فاسد و کارگزاران دنیاطلب نشان می‌دهد نتوانستند نظام مردم سالار، تلفیق جمهوریت و اسلامیت و گفتمان اصلی انقلاب اسلامی را به محاق ببرند؛ همواره توجه به درس‌ها و عبرت‌های تاریخ، روشنگری، تبیین صحیح، بصیرت افزایی، اقناع عقلایی، رعایت اخلاق و توجه به آداب گفت‌وگو از تاکیدات امامین انقلاب و رفتار جاری آنها برای نشان دادن تاریکی‌های صحنه‌های امتزاج حق و باطل بود و انصافاً شهیدان و فرهنگ ایثار و شهادت همواره خورشید هدایت برای گم نشدن در پیچ و خم وسوسه‌ها و تردیدها بودند.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بر این باور است که اگر حیات مادی انسان با بستن راه تنفس او به مرگ می‌انجامد، بی‌تفاوتی به بسته شدن راههای حیات معنوی همچون اقناع سازی، آگاهی بخشی، فاصله‌گذاری بین دلسوزان و کینه‌ورزان در وضعیت تهاجم و شبیخون همه‌جانبه دشمن، آشفتگی شرایط و مرگ جامعه را در پی خواهد داشت.

این جمعیت با اشاره به اینکه نهادهای موظف نباید کمترین اغماضی نسبت به فعل و یا ترک فعل مسئولیت‌های قانونی خود و نیز شخصیت‌های حقیقی و حقوقی و جریان‌های حزبی برای اعمال قانون از خود نشان دهند، تصریح کرد: جایگاه افراد نباید مانع محاکمه و یا محکومیت متمردین، حتی به اشد مجازات شود.

جمعیت جانبازان عنوان کرد: آنچه موجب تکرار طیف فتنه از ۷۸ تا ۸۸، ۹۶، ۹۸ و ۱۴۰۱ در شکل و حجم متفاوت شد، غفلت و مسئولیت ناشناسی دولتمردان از تبیین صحیح و بازنمایی هنری و تحلیلی کژراهه‌ای این چنین به رغم تاکید و هشدارهای رهبر انقلاب بوده و پدیده «باقی ماندن آتش زیر خاکستر» برآمده از چنین شرایطی ارزیابی می‌شود.

این جمعیت تاکید کرد: باید با عمق وجود باور کنیم گاه پیچیدگی منکرهای سیاسی، اجتماعی، امنیتی و فرهنگی به گونه‌ای است که حتی در نمونه‌های تاریخی، ائمه صلوات‌الله علیهم تمام هستی خود را برای آگاهی‌بخشی به مردم و همراه کردن آنها با جبهه حق به میدان می‌آوردند و هولناک‌ترین شکنجه و دار و درفش را بر خود و پیروانشان می‌خریدند تا مرز بین حق و باطل در رفتار فریب‌کارانه هزار چهره شیاطین و منافقین زمان گم نشود.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تبیین بی توقف و روشنگری هنرمندانه و روشمند را تنها راه نفس کشیدن جامعه و بقای حیات معنوی آن دانسته و معتقد است که آنچنان این آگاهی‌بخشی ضروری و مهم است که صدبار لعن در قرائت زیارت عاشورا برای گم نشدن حق و باطل و ریشه‌های فتنه و حلقه‌های سازمانده بر همه ما توصیه شده است و از تاکیدات بزرگان برای گم نشدن حقیقت عاشورا و به دنبال آن شناخت حلقه‌های به هم پیوسته طراحان فتنه در مداومت به خواندن این زیارت در هر روز، متناسب با زمان بیان شده است.

این بیانیه خاطرنشان کرد: باید بین مطالبات مردمی و نقد و نظرهای مشفقانه آنان و جمعیت اندک اغتشاگران فاصله‌گذاری کرد. خشونت طلبان، براندازان، ساده لوحان، منافقین و غرب‌پرستان در سازماندهی چهار وجهی، ساخت و بافت و مقصد این حرکت را نشان می‌دهد.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، حلقه و هسته مرکزی تصمیم‌سازی که تحت قرارگاه مرکزی شیطان بزرگ و صهیونیسم در جریان اغتشاشات اخیر نقش اصلی را بر عهده داشتند، سردمداران گروهک‌های تجزیه‌طلب و ضدانقلاب و اصحاب فتنه داخلی دانست که حلقه اصلی این حرکت را تشکیل دادند و برای استحاله و نابود کردن انقلاب در کنار یکدیگر قرار گرفتند و همان بیان دقیق «امه اسست اساس الظلم» در زیارت عاشورا را می‌توان برای آنها به کار برد.

اصحاب رسانه‌های معاند و محافل تبیین توطئه که برای سیاه‌نمایی و بی‌آبرو کردن انقلاب تلاش می‌کنند، دومین حلقه‌ای هستند که جمعیت جانبازان به نقش آنها در فتنه اخیر اشاره کرد و آنها را مصداق «امه دفعتکم عن مقامکم» دانست.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی عنصر اصلی اعمال خشونت و ترور را آموزش دیدگان بیرون مرزها به همراه طیف اراذل و اوباش مزدور که در حرکت‌های سازماندهی شده، فجیع‌ترین جنایت داعشی را برای ایجاد رعب و وحشت در بین مردم به کار می‌بندند، سومین حلقه دخیل در اغتشاشات اخیر برشمرد و آنها را «امه قتلتکم» نامید.

این جمعیت حلقه چهارم تکمیل کننده این سازماندهی را عنوان‌داران بزدل و دنیاطلبان ورشکسته و نان به نرخ روز خور می‌داند که با پوشیدن لباس شهرت، سکوت در مقابل منکر را به معامله کردن آبروی خود برای عزت اسلام ترجیح می‌دهند و تاکید می‌کند: چه باید گفت از هویت رذل و پست این جماعت که اگر روشنگری درباره آنان صورت نگیرد، بالاترین ضریب تردید افکنی را نسبت به حق در تمامی آحاد جامعه خواهند داشت؛ همان‌ها را که باید مصداق «ممهدین لهم بالتمکین» در زیارت عاشورا خواند.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی رمز و راز پیش رو قرار دادن درس‌ها و عبرت‌های عاشورا و مقابله همه‌جانبه با لایه‌های فتنه در دیروز، امروز و فردا را روشنگری و بصیرت‌افزایی هنرمندانه و نیز محاکمه مصادیق چهار حلقه لعن شده زیارت عاشورا در روزگار کنونی دانست.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
تمامی کارگران ساختمانی بیمه تامین اجتماعی می شوند
انتقاد سرمربی تیم ملی کشتی از تبعیض بین وزرشکاران و فوتبالیست‌ها
امیرعبداللهیان درگذشت رستم قاسمی را تسلیت گفت
اعتصاب کامیون‌داران در کره جنوبی
مطالبات دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز/ فضای مناسب‌تری برای فعالیت تشکل‌های دانشجویی فراهم شود
اکثریت در اقلیت مانده...
آمریکا به دنبال ادامه جنگ اوکراین تا ۳ سال دیگر است
نشانه‌های ناامیدی از براندازی در رسانه‌های ضدانقلاب
پیام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی درگذشت رستم قاسمی
فرمانده کل ارتش گفت: جان خود را برای امنیت، یکپارچگی ملت و مقدسات فدا می‌کنیم
تاکید رئیس‌جمهور بر حضور مسئولین در دانشگاه‌ها
اعطای دانشنامه شهید علیمحمدی به همسرش
هشدار نخست وزیر یمن به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی
رایزنی وزرای خارجه کشورهای اروپایی درباره ایران و روسیه
ارسال سلاح‌های آمریکا و اروپا به اوکراین شرایط را پیچیده‌تر کرده است
بیانیه‌ ۹ کشور از جمله آمریکا و انگلیس علیه ایران
دادگاه عالی بلژیک معاهده مبادله زندانی با ایران را به حالت تعلیق درآورد
وضع تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران
شهدای وطن از آبراه اروند وارد کشور شدند
برداشت ۱۲۰۰ تن هویج تاپایان فصل برداشت در خاش
دانشگاه‌ها پژوهش محور باشند
مطالبات دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز/ فضای مناسب‌تری برای فعالیت تشکل‌های دانشجویی فراهم شود
تاکید رئیس‌جمهور بر حضور مسئولین در دانشگاه‌ها
چگونه یک کتاب علمی برای مخاطب عام بنویسیم؟
برداشتن محدودیت توسعه رشته های تخصصی بالینی
در خوابگاه دانشجویان دختر دانشگاه خوارزمی کرج مهار حریق
حضور چهار ساعته مخبر در دانشگاه علم و صنعت ایران
نشست معاون اول رئیس جمهور با شورای دانشگاه علم و صنعت
خریدار تولیدات علمی و پژوهشی دانشجویان هستیم
حاضر به شنیدن سؤالات دانشجویان نشد استاندار خراسان شمالی
حاشیه های روز دانشجو در ارومیه
دانشگاه لرستان و حضور استاندار لرستان در کلاس‌های درس
در ایران جریان اصیل دانشجویی باحق‌طلبی و آرمان‌خواهی شناخته می‌شود
زاکانی: کسانی که به دانشگاه چاقو می‌آورند دیکتاتور هستند
ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ آغاز شد
پوسترهایی به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو
تصاویر| روز دانشجو با حضور اسماعیلی در دانشگاه الزهرا(س)
خضریان: دانشجوی امروز باید برای حفظ استقلال، ایستادگی کند
خزعلی: روز دانشجو، روز سرمایه‌های انسانی و فرهیختگان است
رستمی: بیشترین ارتباط رهبر انقلاب با دانشگاهیان و نخبگان است
نمایندگان مجلس: وظیفه دانشجویان پایبندی به آرمان شهدای ۱۶ آذر است
رئیسی: برخی توصیه کردند امروز دانشگاه نیایم/ دانشجویان باید برای حل مسائل دولت را یاری دهند
نظرسنجی
به نظر شما قهرمان جام جهانی 2022 قطر، کدام تیم خواهد بود؟
مشاهده نتایج
go to top