تاریخ انتشار: چهارشنبه 1401/07/13 - 00:29
کد خبر: 445922

در اغتشاشات چند پلیس شهید شدند؟

در اغتشاشات چند پلیس شهید شدند؟

تأمین امنیت مردم دغدغه شان بود تا جایی که برایش جان داده و از پدر و مادر و همسر و حتی فرزند شیرخوارشان هم چشم پوشیدند تا آنجا که مقام معظم رهبری مدال «مجاهد فی‌ سبیل‌الله» را بر سینه‌شان آویخت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، مریم عرب انصاری: شهید شده‌اند؛ آن هم در راه مبارزه با سارقان، قاچاقچیان، زورگیران و متجاوزان به خاک و مال و ناموس مردم؛ سینه ستبر کردند در برابر هر آنچه رذالت و نامردی و ناجوانمردی است؛ آن هم به ضرب گلوله، اصابت تیزی و قمه و چاقو ، تصادف عمدی و حتی ترور.

تأمین امنیت مردم دغدغه شان بود تا جایی که برایش جان داده و از پدر و مادر و همسر و حتی فرزند شیرخوارشان هم  چشم پوشیدند تا آنجا که مقام معظم رهبری مدال «مجاهد فی‌ سبیل‌الله» را بر سینه‌شان آویخت.

درست متوجه شدید مأموران پلیس را می‌گویم؛ همان سبزپوشان و پلنگی‌پوشان پرافتخار انتظامی کشور.

شهادت ۴۱ مامور پلیس از ابتدای سال تاکنون/  دو شهید پلیس در اغتشاشات چه کسانی هستند؟

آمار شهدای پلیس از ابتدای سال تاکنون به ۴۱ نفر رسیده است؛ آخرین شهید پلیس، فرمانده یگان امداد مریوان بود که همین دیروز در لرستان تشییع و به خاک سپرده شد.

شهید داود عبداللهی را می گویم؛ فرمانده یگان امدادمریوان؛ پدر یک پسر ۱۱ ساله و یک دختر ۱۹ ساله که در راستای حفاظت از جان، مال و نوامیس مردم و برخورد با ناآرامی ها توسط اغتشاشگران مجروح و پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات وارده به درجه رفیع شهادت نائل شد و عنوان دومین شهید پلیس در اغتشاشات را به خود اختصاص داد.

چهلمین شهید پلیس هم، اولین شهید اغتشاشات است که درست در ظهر روز شهادت امام رضا ( ع)  آسمانی شد؛ «شهید کرم ‌‌‌‌‌پور» را می گویم که در حمله وحشیانه اغتشاشگران به پلیس در رباط کریم در ۳۰ شهریور زخمی شد؛ در آن روز آشوبگران با ماشین به ماموران پلیس حمله کرده و تعدادی را زیر گرفته و مصدوم و مجروح کردند.

استوار یکم کرم‌پور به بیمارستان منتقل شد و بعد از چند روز بستری و درمان به علت شدت و تعدد جراحات  در ظهر روز شهادت امام رضا(ع) به مولا و مقتدای خود پیوست و آسمانی شد.

از برخورد گلوله به سر تا اصابت چاقو به قلب/ شهادت ماموران پلیس سن و سال نمی شناسند

ماموران پلیس سن و سال نمی شناسند، رده و درجه هم برای خدمتشان فرقی ندارد؛ به تنها چیزی که می اندیشند مبارزه با سارقان و زورگیران و متجاوزان و مجرمان است؛ در هر پلیس تخصصی که باشند از پلیس پیشگیری گرفته تا پلیس آگاهی و راهور.

شهید امیر کیوانلو ، ستوان دوم پلیس پیشگیری تهران بود که در مبارزه با سارقین بر اثر اصابت چاقوی سارق به شهادت رسید.

احمد وحیدی پویا سروان انتظامی در شهرستان زابل و  پدر شش فرزند اعم از یک دختر و پنج پسر که حین حراست و حفاظت از بانک بر اثر اصابت گلوله اشرار مسلح به شهادت رسید.

 محمدجواد رحیمی پدر دو پسر که در هنگام تأمین امنیت شهروندان در بیمارستان ولایت دامغان هنگام دستگیری مجرم بر اثر اصابت گلوله به درجه اعلی شهادت رسید.

منصور بزی ساکت هنگام گشت‌زنی و تأمین امنیت با اصابت گلوله اشرار مسلح در ایرانشهر شهید شد.

علی سراوانی هم که یک فرزند شیرخوار دارد در اعزام به مأموریتی مبنی بر درگیری خانوادگی در رامیان استان گلستان بر اثر تیراندازی شرور مسلح و اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نائل شد.

سرباز سیدنوید موسوی نیز در درگیری با سارق مسلح در شهرستان دیلم با اصابت گلوله سارق مسلح شهید شد.

مصطفی سوسرایی که او هم پدر یک دختر و یک پسر بود در حین تعقیب و گریز سارقان بر اثر برخورد با کابل برق فشار قوی قطع شده شهید شد.

محمد یاسمی هم که یک دختر داشت سرهنگ انتظامی کشور بود از کارکنان کلانتری 108 نواب که هنگام مأموریت اجرای حکم قضایی و جلب به واسطه اصابت دو گلوله با اسلحه کلت توسط مجرم به شهادت رسید.

مرتضی کریم‌زاده نیز استوار یکم پلیس چهارمحال و بختیاری بود. از کارکنان کلانتری باباحیدر شهرستان فارسان که بر اثر اصابت گلوله شرور مسلح به شهادت می‌رسد.

سرباز ابوالفضل هیبتی نیز از جوانان دهه هشتادی و بچه چهارمحال و بختیاری بود. سرباز کلانتری باباحیدر شهرستان فارسان که در عملیات مبارزه با شرور مسلح براثر گلوله شهید شد.

از کنترل مرزهای زمینی و دریایی تا شهادت در راه مبارزه با قاچاقچیان و متجاوزان مرزی

شهدای پلیس در رسته ها و تخصص‌های مختلف فعال بوده و به شهادت رسیده اند؛ از پلیس پیشگیری گرفته تا مرزبانی، یگان امداد ، پلیس مبارزه با مواد مخدر، پلیس راهور ، پلیس اطلاعات و ... .

اما شهدای مرزبانی هم مظلومانه جان باخته‌اند؛ در نقطه صفر مرزی هنگام کنترل مرزهای زمینی و دریایی؛ حفظ و نگهداری میل‌های مرزی و سازماندهی امور مرزنشینان.

علی شیخی کبیر از نیروهای هنگ مرزی زابل پدر دو پسر و یک دختر بود که در حین پایش نوار مرزی به شهادت رسید.

پوریا سلیمی سرباز وظیفه از بچه‌های دهه هشتادی که در عملیات مبارزه با قاچاقچیان در هنگ مرزی پاوه کرمانشاه شهید شد.

شهید مجتبی میر نیز استوار دوم مرزبانی و از بچه‌های دهه هشتادی بود که او هم در حین پایش نوار مرزی شهید شد.

مهدی محمدنسب نیز یک پسر داشت. ستوان یکم مرزبانی که در عملیات مبارزه با گروهک تروریستی بر اثر اصابت گلوله شهید شد.

محمد صیاد استوار یکم کادر مرزبانی بود دارای یک دختر؛ از نیروهای کادر پاسگاه مرزی دوست‌ محمدخان سیستان و بلوچستان که هنگام دفاع از مرزهای کشور و مبارزه با اشرار مسلحی که قصد ورود به مرزهای کشور را داشتند بر اثر اصابت گلوله مستقیم متجاوزین مرزی به شهادت رسید.

یگان امدادی ها هم از جمله واحدهای عملیات پشتیبانی در کنار پلیس‌های تخصصی مثل پلیس پیشگیری، آگاهی و پاوا هستند که در حوزه‌های مختلف مانند کنترل اجتماعات، گشت انتظامی، حفاظت، برخورد با اراذل و اوباش، مبارزه با قاچاق و مواد مخدر برخورد با جرائم خشن و برخورد با اجتماعات غیر قانونی فعالیت دارند.

مصطفی رفیع‌زاده که پدر دو پسر بود در حین گشت‌زنی و تأمین امنیت مردم بر اثر درگیری با سارقان مسلح و اصابت گلوله به شهادت رسید.

شهید رضا احترامی که پدر دو پسر و یک دختر بود که هنگام متوقف کردن یک دستگاه خودروی سواری حامل کالای قاچاق بر اثر برخورد عمدی خودروی قاچاقچیان به شهادت رسید.

شهید ترور پلیس کیست؟

شهید ترور عباس راه‌انجام، سرهنگ دوم انتظامی سیستان و بلوچستان در حالی که با خودروی شخصی به همراه خانواده در محور ایرانشهر به دلگان بود توسط اشرار مسلح ترور شد.

شهادت در راه مبارزه با قاچاق و برخورد با اشرار

جواد زارعی نیز از کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر یزد بود؛ پلیسی که کارش مبارزه با خرید و فروش مواد مخدر و کشف باندهای بزرگ تا خرده‌فروشان مواد مخدر است.

ستوان دوم زارعی حین انجام مأموریت و تعقیب و گریز خودروی حامل مواد مخدر در درگیری با قاچاقچیان شهید شد، شهید زارعی دو پسر داشت.

سرباز علی شبانی نیز پسر دهه هشتادی از بچه‌های استان خراسان رضوی که در مأموریت تعقیب و گریز قاچاقچیان به علت عدم دید کافی و استفاده مجرمین از وسایل دودزا با واژگونی خودرو به شهادت رسید.

مهدی کامور آستانه نیز یک پسر داشت؛ ستوام سوم کادر یگان تکاور بود که بر اثر برخورد عمدی خودروی اشرار به شهادت رسید.

علی برزگرپور هم رئیس عملیات ویژه پلیس اطلاعات فرماندهی انتظامی کرمان بود که در عملیات مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید.

شهدای انتظامی کشور از ابتدای سال 1401 تا به امروز ۴۱ نفر شده اند؛ هر کدام در راه حفاظت از امنیت و آرامش و آسایش مردم جان خود را فدا کرده‌اند درست مثل شهید عبداللهی ، شهید کرم‌پور و همرزمانشان که این روزها در راه دفاع از امنیت و آرامش شهروندان در صحنه اغتشاشات و ناآرامی ها سینه ستبر کرده‌اند.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
رهیافت همگرایی علوم و فناوری در برنامه جامع آموزش پزشکی ارائه شد
عوامل ترور شهید رضا داستانی در اصفهان دستگیر شدند
سفر وزیر دفاع طالبان به امارات
مسی مچ رونالدو را در جام جهانی خواباند
ساخت تراکتور برقی با هوش مصنوعی
اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با رژیم صهیونیستی اعدام شدند
تصادف زنجیره‌ای بین ۲۳ خودرو
از پلنگ پارک سرخه حصار چه خبر؟
موج دوم آنفلوانزا در راه است
تمام مدارس خراسان رضوی در نوبت عصر تعطیل شد
یک گوشی اپل چند سال عمر می کند؟!
اولین گردهمایی آینده پژوهان آموزش عالی برگزار می شود
۱۵ آذرماه آخرین مهلت جذب مدرس در دانشگاه جامع علمی کاربردی
مشکل رجیستر آیفون ۱۴ به زودی رفع خواهدشد
فاش شدن مشخصات سری شیائومی ۱۳ قبل‌ از رونمایی!
انتشار آپدیت Android TV ۱۳ برای تلویزیون‌های اندرویدی
معرفی پوکو X۵ و X۵ پرو ۵G به‌زودی انجام می شود
شیائومی به‌دنبال معرفی دو مینی پی‌سی است
۳۰ ساله شدن پیامک!
تبلیغات اپل و آمازون به توییتر بازگشت
آغاز فرصت دوباره شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی
رهیافت همگرایی علوم و فناوری در برنامه جامع آموزش پزشکی ارائه شد
تمام مدارس خراسان رضوی در نوبت عصر تعطیل شد
۱۵ آذرماه آخرین مهلت جذب مدرس در دانشگاه جامع علمی کاربردی
آغاز فرصت دوباره شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی
درگذشت دانشجوی مصدوم حادثه تلخ دانشکده برق دانشگاه تهران
آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی دی ماه برگزار می شود
مهلت مجدد ثبت‌نام برای داوطلبان آزمون دکتری ۱۴۰۲ آغاز شد
ابلاغیه وزارت علوم به دانشگاه ها درباره «روز دانشجو»
مدارس طالقان و آسارا تعطیل شد
اعتصاب دانشگاهیان در انگلیس
«رئیسی» در روز دانشجو در بین دانشجویان حاضر می‌شود
سرپرست مرکز آموزش عالی محلات منصوب شد
آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام برای داوطلبان آزمون دکتری ۱۴۰۲ از فردا
زمان ثبت‌نام خوابگاه متاهلی دانشگاه امیرکبیر اعلام شد
اجرای فاز اول طرح ترویج کارآفرینی در دانشگاه‌ها تا پایان سال
لزوم پایبندی دانشجویان به منشور اجتماعی دانشگاه شریف
باید در برنامه های درسی فناوری های شبیه ساز آموزش پزشکی وارد شوند
مشخص شدن اعضای جدید شورای مرکزی ۱۱ کانون فرهنگی دانشگاه تهران
نظرسنجی
با توجه به نتایج مرحله گروهی، به نظر شما قهرمان جام جهانی 2022 قطر کدام تیم خواهد بود؟
مشاهده نتایج
go to top