تاریخ انتشار: دوشنبه 1401/08/23 - 14:28
کد خبر: 450431

صدور دستوراتی در رابطه با ضرورت تسهیل دسترسی مردم به دارو توسط اژه‌ای

صدور دستوراتی در رابطه با ضرورت تسهیل دسترسی مردم به دارو توسط اژه‌ای

رئیس قوه قضائیه دستوراتی در رابطه با ضرورت تسهیل دسترسی مردم به دارو صادر کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، امروز دوشنبه (۲۳ آبان) طی سخنانی در نشست شورای عالی قوه قضائیه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بزرگوار، سردار عالیقدر و دانشمند برجسته حاج حسن طهرانی‌مقدم و همرزمان وی، اظهار کرد: شهید طهرانی‌مقدم در زمره انسان‌هایی بود که در دل سختی و مشکلات، با چاره‌اندیشی‌های خود، دیگران را متعجب و انگشت به دهان می‌کنند؛ این شهید والامقام در اوج جنگ تحمیلی و تحریم‌های دشمنان، برای کشور تولید قدرت بازدارنده کرد و فناوری ساخت و توسعه موشکی را در پیش گرفت و در نتیجه همان سختی‌ها و مجاهدت‌های مخلصانه، امروز شاهد ساخت موشک بالستیک فراصوت در کشور هستیم و می‌توانیم بسیاری از نیازهای دفاعی و غیردفاعی خود را تولید و وفق ضوابط بین‌المللی صادر کنیم.

رئیس دستگاه قضا در ادامه با اشاره به سفر اخیر هیئت عالی قضائی به استان خراسان جنوبی و مصوبات این سفر برای رفع مسائل و مشکلات مردم گرانقدر این استان، گفت: مقامات و مسئولان بخش‌های ذیربط قضائی که در جریان سفر به استان خراسان جنوبی به نقاط مختلف این استان عزیمت کردند و پای صحبت‌های مردم نشستند، موارد مصوب شده و تصمیمات اتخاذ شده را تا حصول نتیجه و رفع مسائل و مشکلات مردم خراسان جنوبی، با جدیت و مداومت پیگیری کنند.

وی در همین زمینه مشخصاً به مقامات قضائی دستور داد مطالبات و خواسته‌هایی که در جریان سفر به خراسان جنوبی به صورت کتبی و شفاهی از ناحیه مردم و مراجعان واصل شده است را در نهایت جدیت و مداومت و با نگاهی ویژه پیگیری کنند و نسبت به اجابت هر مقدار از آن مطالبات و خواسته‌های مردمی که در حیطه مسئولیت‌های قانونی مقامات قضائی است، اهتمام داشته باشند.

رئیس قوه قضائیه در همین راستا افزود: مسئولان و مقامات قضائی هر مقدار از مطالبات و خواسته‌های مردمی واصل شده را که رفع و اجابت آنها در حیطه اختیارات قانونی‌شان نیست، به مردم درخواست‌کننده اطلاع دهند و اینگونه نباشد که هموطن مطالبه‌گر از وضعیت درخواست و مطالبه خود بی‌اطلاع بماند.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای تاکید کرد: مردمی که در جریان سفرهای استانی با مقامات و مسئولان قضائی به صورت چهره به چهره و بدون‌واسطه ملاقات می‌کنند، انتظارات به‌حقی دارند و به هیچ وجه نباید آنها را مأیوس کرد و باید مطالبات و خواسته‌های‌شان را در حیطه مسئولیت‌های قانونی خود، با جدیت و مداومت پیگیری کنیم و به سرانجام برسانیم.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به نخستین برنامه سفر استانی خود به خراسان جنوبی و حضور در دانشگاه بیرجند و دیدار و گفت‌وگو و تبادل نظر با دانشجویان، اظهار کرد: در جریان حضور در دانشگاه بیرجند، چند تن از دانشجویان از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف، در نهایت ادب و نزاکت و بدون لکنت زبان، مسائل، خواسته‌ها، نقدها و پیشنهادات و اعتراض خود را مطرح کردند و از جمله از مبارزه مجدانه با مفاسد در ساحت‌های گوناگون، مرزبندی با اغتشاشاگران، ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی و رفع مشکلات معیشتی مردم سخن گفتند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای ادامه داد: مطالبات دانشجویان، مطالبات به حقی بود و مسائل مطرح شده از جانب آنها نظیر ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی و فراهم آمدن بسترهای گفت‌وگو و نقد برای رفع ایرادات و ابهامات و همچنین مبارزه با فساد در عرصه‌ها و ساحت‌های مختلف، از جمله مطالبات و تأکیدات مقام معظم رهبری طی سالیان متمادی است.

وی افزود: دانشجویان در صحبت‌هایی که با من داشتند تاکید می‌کردند که صف‌شان از اغتشاشگران جداست و به ارزش‌های نظام اسلامی و کشور پایبند هستند اما در عین حال پاره‌ای نقدها را در حوزه‌های مختلف از جمله مدیریت در ساحت‌های گوناگون کشور و وجود برخی کمبودها دارند.

رئیس قوه قضائیه ضمن اشاره به دیدار خود با اقشار مختلف مردمی استان خراسان جنوبی نیز گفت: نکات و نقطه‌نظرات مطرح‌ شده از جانب نمایندگان اقشار مختلف مردمی استان خراسان جنوبی بسیار آموزنده و راهگشا بودند و آنها با روحیه جهادی و انقلابی و خیرخواهانه، پیشنهادات خوبی را برای رفع برخی از مسائل و مشکلات استان‌شان مطرح کردند ما نیز باید کمک‌ها و مساعدت‌های لازم را به مسئولان، نخبگان و مردم این استان در راستای رفع مسائل مبتلابه آن داشته باشیم.

وی افزود: در جریان دیدارهایی که با دانشجویان و اقشار مختلف مردمی استان خراسان جنوبی داشتم، یکی از موضوعات برجسته مطرح‌شده از ناحیه آنها مرتبط با مسائل معیشتی مردم، مدیریت بازار کالاهای اساسی و ارز، ایجاد اشتغال و رفع موانع کسب و کار بود و دانشجویان و مردم عزیز خراسان جنوبی در این حوزه‌ها انتظارات و مطالبات به‌حقی داشتند ما مسئولان نیز در بخش‌های مختلف باید با کمک و مساعدت یکدیگر در راستای رفع این مسائل و مشکلات اهتمام جدی داشته باشیم و مسئولیت ما در این عرصه سنگین است.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای بیان کرد: یکی از موضوعات قابل تأمل مطرح شده از جانب یکی از نمایندگان اقشار مختلف مردمی استان خراسان جنوبی این بود که علی‌رغم وجود دشمنی‌ها و تحریم‌ها، برخی موانع در کشور خودساخته هستند، لذا می‌توان آنها را به سهولت رفع گرداند.

رئیس عدلیه در ادامه نشست امروز به مقامات دستگاه قضا از جمله دادستان کل کشور، تمامی دادستان‌های سراسر کشور و معاون پیشگیری قوه قضائیه دستور داد هر مقدار که در توان دارند بویژه در حوزه مسائل اولویت‌دار کشور از جمله رونق و جهش تولید و رفع موانع کسب و کار به دولت کمک و مساعدت کنند.

رئیس دستگاه قضا خطاب به مسئولان ذیربط قضائی در سراسر کشور دستور داد که در راستای رفع موانع تولید، جلوگیری از تعطیلی بنگاه‌های تولیدی و صنعتی، احیای واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ، جلوگیری از توقیف مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز کارگاه‌ها و کارخانه‌ها، تدابیر مقتضی را اتخاذ کنند.

وی گفت: چنانچه برای یک بنگاه تولیدی مسئله‌ای ایجاد شده است، مسئولان ذیربط قضائی به گونه‌ای تدبیر کنند تا در صورتی که نیازی وجود ندارد، مسدودالحسابی یا ممنوع الخروجی برای گرداننده بنگاه مزبور یا احیاناً بازداشت او، به نحوی که فرآیند تولید را در آن بنگاه مختل کند، صورت نگیرد و در عین حال پیگیری‌های مقتضی قانونی و قضائی نیز انجام گیرد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای با اشاره به مسئله پیش‌آمده در حوزه دارو در کشور به مسئولان ذیربط قضائی دستور داد در امر کنترل بازار از هر راهی که ممکن است به دولت کمک و مساعدت کنند و چنانچه افرادی سودجو و نفوذی در حوزه دارو وجود دارند، اقدامات مقتضی قانونی و قضائی را در قبال آنها به عمل آورند.

رئیس قوه قضائیه افزود: سازمان بازرسی کل کشور به موضوع دارو ورود کرده است؛ در اینجا نیز من تاکید می‌کنم با عنایت به اتفاق رخ داده و شرایط زمانی موجود و در پیش بودن فصل زمستان، جدیت و اهتمام سازمان بازرسی در این عرصه باید بسیار زیاد باشد و به نحوی اتخاذ عمل شود که دسترسی مردم به دارو تسهیل و تسریع گردد و در این زمینه به تعزیرات نیز کمک شود.

وی افزود: ورود مجدانه سازمان بازرسی به مقوله دارو باید به نحوی باشد که دسترسی مردم به اقلام دارویی را تسهیل و تسریع گرداند و نباید خود این ورود، در این زمینه مشکل ایجاد کند.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
معرفی ۷ برنامه ویرایش عکس مناسب دانشجویان رشته عکاسی +جزئیات
آموزش بازیابی تصاویر حذف‌شده از کارت‌های حافظه
امضای اولین توافق‌نامه هوش مصنوعی در بین آمریکا و اروپا
تفاوت گوشی‌های فیک آیفون با نسخه اصلی
تبدیل شدن ایران به هاب ترانزیت داده در منطقه در آینده ای نزدیک
آغاز به کار تولید قطعات محصولات اپل در هند
انتشار به‌روزرسانی‌های امنیتی اپل برای مدل‌های قدیمی آیفون و مک بوک
گوگل دیگر از ایمیل‌های سیاسی در برابر فیلترهای اسپم جیمیل محافظت نخواهد کرد
نرخ سود بانکی تغییر کرد
زنگ خطر برای عبدالحمید به صدا درآمد/ مشاور عبدالحمید بازداشت شد
حمایت از نخبگان غیرایرانی علاقه‌مند به فعالیت در کشور
تبدیل متن به موسیقی توسط هوش مصنوعی جدید
چینی‌ها به دنبال تولید نسخه خود از ChatGPT
ساختار شبکه‌های اجتماعی، عامل انتشار اطلاعات غلط
فیلم| پاسخ دندان‌شکن نوجوان فلسطینی به خبرنگار صهیونیست
دستگیری۳ متهم آتش سوزی عمدی و شعارنویسی در نکا
ایران پیشرفت‌های هسته‌ای را متوقف نمی‌کند
مصوبه رتبه‌بندی معلمان مهرآفرین مبهم است
اعلام نتایج پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری بهمن ۱۴۰۱
افزایش اعتبارات بنیاد شهید در بودجه ۱۴۰۲ بررسی شد
عملیات مقاومت علیه صهیونیست متوقف نمی شود
مصوبه رتبه‌بندی معلمان مهرآفرین مبهم است
اعلام نتایج پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری بهمن ۱۴۰۱
وزیر آموزش و پرورش به مجلس رفت
نوری: آموزش و پرورش تنها مسئول رواج کتاب نیست
زمان اجرای قانون رتبه‌بندی برای معلمان
وزیرعلوم: کارنامه دانشی سودمند مولود برنامه هدفمند است
از دسترسی‌های خطرناک تا درآمدهای هزار میلیاردی
اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی با تمرکز برنهادهای داوطلبانه دانشجویی
افراد، فراتر از فرایند حل مسأله درگیر فرایند تصمیم‌گیری نیز باشند
عضو شورای مرکزی اتحادیه تحکیم وحدت: طرح دارویار به درستی اجرا نشده است
فعال دانشجویی: سند مکتوب طرح دارویار در دسترس عموم قرار بگیرد
بسیج دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران خطاب به سران قوا: طرح مولد سازی را مجددا بررسی کنید
بیش از ۱۹ هزار اثر علمی به اولین جشنواره علمی شهید چمران ارسال شده است
نخبگان باید فراتر از فرایندحل مسئله درگیر فرایند تصمیم‌گیری باشند
واکنش نماینده مجلس به عدم پرداخت حقوق معلمان
ضوابط گزینش در آموزش و پرورش چیست؟ /ماجرای رد صلاحیت معلمان در گزینش به دلیل سهل‌انگاری در نماز
اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی با تمرکز بر نهادهای داوطلبانه دانشجویی
۱۳ بهمن آخرین مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۱۴۰۲
کارگاه «آشنایی با انتخاب واحد» برگزار می‌شود
وکیل خانواده چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟ چطور یک وکیل بگیریم؟
شائبه وزارت علوم عراق درباره اعتبار مدرک پردیس‌های خودگردان رفع شد
نظرسنجی
آیا سهمیه اعضای شورای شهر تهران برای جذب 2 نفر بدون در نظر گرفتن مدرک و سابقه کار همانند یک دختر دهه هشتادی را درست می‌دانید؟
مشاهده نتایج
go to top