تاریخ انتشار: سه شنبه 1401/11/11 - 19:24
کد خبر: 459914

علی خضریان؛

رفع معضلات و مشکلات بافت فرسوده منطقه ۱۶ تهران در اولویت قرار می‌گیرد

رفع معضلات و مشکلات بافت فرسوده منطقه ۱۶ تهران در اولویت قرار می‌گیرد

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران، گفت: فرمانداری تهران مکلف شد در زمینه رفع معضلات و مشکلات بافت فرسوده منطقه ۱۶ پیگیری لازم را از طریق سازمان نوسازی شهرداری تهران به جهت اولویت بندی انجام دهد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از خانه ملت، علی خضریان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در تشریح نظارت میدانی از محله‌های خزانه، تختی و علی آباد به همراه اقبال شاکری و مجتبی رضاخواه دیگر نمایندگان تهران و با حضور معاون فرماندار تهران، شهردار منطقه ۱۶ و دیگر مسئولان ادارات دولتی و شهری و جلسه جمع بندی آن جهت پیگیری مطالبات مردمی در مسجد جامع علی آباد شمالی، گفت: در جلسه جمع بندی این نظارت میدانی مقرر شد در خصوص طرح اصلاح و بهبود روشنایی خیابان شهید همدانی و دیگر خیابان‌های این محلات ظرف مدت ۲ هفته از سوی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گزارشی به مجمع نمایندگان استان تهران ارائه شود و با پیگیری فرمانداری تهران، شرکت توزیع باید تا پایان سال در جهت رفع این مشکل اقدام کند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به اینکه کمیته مشترکی طی ۲۴ ساعت از سوی شرکت برق با حضور کلانتری و شهرداری منطقه ۱۶ با دبیری این شرکت برای پیگیری سرقت جریان برق از خطوط اصلی تشکیل می‌شود، ادامه داد: نماینده شرکت توزیع برق تهران بزرگ به همراه نماینده محله از کلیه معابر بازدید و مشکلات موجود را طی صورت جلسه‌ای به مجمع نمایندگان و فرمانداری تهران ارائه می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به منظور کاهش حریم راه آهن در محله و رفع مسائل و مشکلات آن مقرر شد طرحی تهیه و شهرداری مکاتباتی با فرمانداری و مجمع نمایندگان استان انجام دهد، عنوان کرد: شهرداری منطقه ۱۶ مکلف شد تا طی یک هفته موضوع تعریض خیابان شهید همدانی را بررسی و مستندات و دلایل توضیحی را به مجمع نمایندگان استان تهران ارائه کند.

خضریان با بیان اینکه مقرر شد راهنمایی و رانندگی با توجه به ترافیک به وجود آمده در اطراف ایستگاه مترو خزانه توسط خودروهای حمل و نقل عمومی و مسافربران شخصی طی ۲۴ ساعت نسبت به تقویت حضور عوامل در محل اقدام کند، تصریح کرد: زمین ورزشی سهند واقع در محلات خزانه و علی آباد شمالی ظرف یک ماه آینده به صورت کامل بازسازی و آماده بهره برداری می‌گردد.

وی با تاکید بر اینکه طی دو هفته شهرداری منطقه ۱۶ تهران نسبت به کار توجیهی و کارشناسی در خصوص عدم نیاز به عقب نشینی املاک واقع در خیابان ابریشم را تهیه و جهت اقدامات آتی به راه و شهرسازی ارائه می‌کند، عنوان کرد: با توجه به ضرورت تقویت مسجد جامع علی آباد و قدمت ۶۰ ساله آن مقرر شد به منظور بازسازی و نوسازی مسجد جامع علی آباد شمالی، شهرداری منطقه ۱۶ با همکاری هیأت امنای مسجد ضمن بررسی کلیه جوانب نسبت به تهیه طرح درآمدزا در راستای تامین هزینه‌ها اقدام می‌کنند و مجمع نمایندگان نیز با انجام مکاتبات لازم این مجموعه را کمک می‌کند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه مقرر شد اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۶ در خصوص ارتقای وضعیت تربیتی و فرهنگی مدارس در بازه زمانی یک ماه طرحی را در قالب برنامه‌ منسجم تربیتی، پرورشی و فرهنگی برای دانش آموزان ، آموزگاران و نیروی اداری مدارس تهیه و در ۳ سرفصل بهار، تابستان و سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ تدوین کند، گفت: در راستای افزایش ظرفیت مشاورین مدارس از سوی آموزش و پرورش منطقه با همکاری دانشگاه فرهنگیان خصوصاً در مقطع تحصیلی متوسطه دوم مکاتبات لازم انجام گردد.

خضریان با اشاره به اینکه شهرداری منطقه ۱۶ موظف شده تا ظرف یک ماه نسبت به احصاء ظرفیت‌های موجود در نظام نامه مشارکت محله ای پیرامون سراهای محلات منطقه ۱۶ اقدام نموده و موارد موضوع دراختیار معتمدین محله، بسیج و نمایندگان ائمه جمعه قرار گیرد، ادامه داد: فرمانداری تهران مکلف شد در زمینه رفع معضلات و مشکلات بافت فرسوده منطقه ۱۶ پیگیری لازم را از سوی سازمان نوسازی شهرداری تهران به جهت اولویت بندی انجام دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اعلام خرابی پل‌های مکانیزه شهرک شهید بهشتی به تختی و خزانه به ترمینال جنوب شهرداری مکلف شد در یک هفته نسبت به ترمیم و بازسازی و بهره‌برداری پل‌ها اقدام کند. اداره برق نیز ظرف مدت یک هفته در راستای تأمین روشنایی معابر اقدام می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری منطقه ۱۶ با همکاری کلانتری نسبت به ساماندهی دستفروشان مستقر در مسیرهای منتهی به متروهای خزانه و علی آباد اقدام می‌کند، عنوان کرد: شهرداری منطقه ۱۶ با کلانتری در راستای واگذاری، صدور پروانه ساختمان و تحویل ۲ هزار متر مربع از اراضی واقع در محدوده کلانتری مساعدت می‌کند.

خضریان با بیان اینکه در خصوص حل معضل پارک خودرو در محدوده متروهای خزانه و علی آباد شهرداری مکلف است نسبت به استقرار پارکینگ طبقاتی در محل‌های اعلامی تا پایان سال آینده اقدام کند، گفت: با توجه به پارک غیرمجاز خودروهای شخصی در اطراف بلوار و مسیرهای منتهی به متروهای علی آباد و خزانه مقرر شد راهنمایی و رانندگی نسبت به احقاق حقوق قانونی شهروندان معترض و اعمال قانون متخلفین عمل نماید.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر اینکه شهرداری منطقه ۱۶ تا پایان اردیبهشت سال آینده دو بازارچه میوه و تره بار به محلات بعثت و یاخچی آباد اختصاص می‌دهد، عنوان کرد: فرمانداری تهران نیز با هماهنگی و همکاری شهرداری و نیروی انتظامی ظرف یک هفته نسبت به انجام مکاتبات لازم در راستای جمع آوری معتادین متجاهر منطقه اقدام و رونوشت مکاتبات انجام شده را به مجمع نمایندگان جهت پیگیری اقدامات ارسال می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جریان این نظارت میدانی مقرر شد طی ده روز کاری امکانات و تجهیزات رفاهی مورد نیاز بوستان‌های منطقه را ارزیابی کند و زیباسازی و طرح استقبال از بهار را در اولویت امورات خود قرار دهد، تصریح کرد: شهرداری منطقه مکلف شد تا پایان سال ۱۴۰۲ ساختمان شهربانو در کنار بوستان بانوان را جهت ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان تجهیز و آماده سازی کند.

خضریان با تاکید بر اینکه یکی دیگر از تصمیمات اتخاذ شده در زمینه واگذاری خدمات و امکانات فرهنگی و ورزشی متعلق به شهرداری به مجموعه فرهنگی آرمان مسجد جامع علی آباد شمالی بود، ادامه داد: فرمانداری تهران در خصوص حل و فصل حریم دکل‌های برق خصوصا دکل‌های بوستان بازیافت نشستی را با سازمان نوسازی شهر تهران و برق منطقه‌ای برگزار می‌کند.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
شماره سیزدهم نشریه دانشجویی « زیتون » منتشر شد +دانلود
یازدهمین شماره نشریه دانشجویی « فانوس » منتشر شد +دانلود
داستانی که اشک‌های مجری معروف سمت خدا را در آورد +فیلم
بلاگرهای دو رو مشخص شدند/ دو روهای ریاکار +عکس
دستگیری عاملان کلاهبرداری از ۱۰۰ شهروند تهرانی
ترجمه رزومه یا CV به چه صورتی است؟
پاره کردن پرچم اسرائیل توسط خاخام صهیونیستی +فیلم
بهترین سایت های دانلود تم پاورپوینت در سال ۱۴۰۲
اجرای بی‌نظیر سرود اسمای خداوند به زبان فارسی +فیلم
آذربایجان, ارمنستان و اندونزی, سه کشوری که به راحتی می توان به آن ها سفر کرد
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه (سقف قیمت بیمه ها)
پرمیوم اکانت اسپاتیفای اطلاعات بیشتر و نحوه خرید
انواع روش های جراحی برای زیبایی بیشتر
دستور ویژه رئیس‌جمهور برای رفع مشکل مسکن و استخدام دانشجویان دکتری رئیس‌جمهور در دیدار با جمعی از دانشمندان یک‌درصد برتر جهان: دانشجویان مقطع دکترا نباید از نظر مسائل مربوط به مسکن و استخدام نگران ب
هت تریک مسی در ۱۷ دقیقه/ رکورد دایی در خطر شکست دوباره +فیلم
تمجید طارمی از اردومی تیم ملی
وضعیت حجاب در ساحل فرح آباد! +عکس
افطاری در در پارک آب و آتش تهران +عکس
صفر تا صد ثبت نام مسکن
ضیافت افطاری سفیر زن عربستان با ایران در نروژ
مقایسه‌ای جالب از برنامه‌های نوروز ۱۴۰۲ صدا و سیما و شبکه خانگی +عکس
نظرسنجی
در حالی که شروع سال تحصیلی در ماه مهر است، آیا با برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در اسفند ماه موافق هستید؟
مشاهده نتایج
go to top