تاریخ انتشار: پنجشنبه 1402/01/10 - 15:50
کد خبر: 465622

مدیر مسئول روزنامه کیهان: روشنگری نباید مانع برخورد با کشف حجاب باشد

 مدیر مسئول روزنامه کیهان: روشنگری نباید مانع برخورد با کشف حجاب باشد

وی گروه دوم را برخی از افراد کج فهم با هویت های دم دستی و آلوده به عقده خودنمائی دانست و گفت: هنرپیشگانی که کشف حجاب کرده و تصاویر بدون حجاب خود را در فضای مجازی به نمایش می گذارند , در این گروه جای دارند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در آخرین شماره سال ۱۴۰۱  روزنامه کیهان یادداشتی به قلم حسین شریعتمداری، مدیر مسئول این روزنامه و با عنوان «نامعادله حجاب را چه کسی حل می کند» ؟! درج شده بود. وی در آن یادداشت  کم توجهی برخی  مسئولان در مواجهه با کشف حجاب برخی از خانم ها را غیر قانونی و جفای بزرگی در حق توده های عظیم مردم مسلمان این مرز و بوم و حتی خانم های کشف حجاب کرده دانسته بود. شنیده ها حاکی از آن بود که برخی از مسئولان نیز در واکنش به یادداشت مزبور با مدیر مسئول کیهان تماس هائی داشته اند.

خبرنگار فارس در تماس با شریعتمداری نظر او را در این خصوص جویا شد. مدیر مسئول کیهان در پاسخ به سئوال خبرنگار ما گفت: چند تن از مسئولان محترم  بر ضرورت مقابله با این هنجارشکنی تاکید داشتند و می گفتند که برنامه هایی را در دست اقدام دارند ولی متاسفانه  تاکنون نشانه چندانی از  اقدامات مورد اشاره آنان دیده نشده است! و انتظار آن است که اگر اقدام یا اقداماتی در دست انجام است که به یقین هست، از توضیح آن برای مردم خودداری نکنند.

مدیر مسئول کیهان افزود: در یادداشت مورد نظر آورده بودیم که « کشف حجاب مشکل هر سه طیف، مردم، مسئولان و خود خانم های کشف حجاب‌کننده است. مردم از آن روی که حق مسلم آنها در حفظ عفاف و اجرای قانون نادیده گرفته شده است. مسئولان از آن جهت که بارها نشان داده‌اند همه مردم را ابواب‌جمعی خانواده بزرگ و فراگیر ایران اسلامی می‌دانند و کشف حجاب‌کنندگان از آن روی که بسیاری از آنان راه گم‌کردگانی از پاره‌های تن همین خانواده بزرگ هستند.

خبرنگار فارس پرسید؛ شما چرا و به چه منظور عنوان «نامعادله» را برای یادداشت خود برگزیده بودید؟! مدیر مسئول کیهان در پاسخ اظهار داشت: برای این که مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران نیز مانند اکثریت قریب به اتفاق مردم، در ضرورت حجاب و الزام شرعی و قانونی آن کمترین تردیدی ندارند و از عواقب تلخ و فاجعه آفرینی که این پدیده می تواند برای سلامت اخلاقی و عفاف جامعه به دنبال داشته باشد نیز باخبرند ,  بنابراین تعلل و مماشات آنها در مقابل این رخداد خسارت آفرین قابل توجیه نیست و با اعتقادات دینی و ملی و شرح وظائفی که به عنوان مسئول برعهده آنهاست همخوانی نداشته و  به یک «نامعادله » شبیه است.

شریعتمداری در ادامه گفت: مسئولان نباید با تسامح در قبال این هنجار شکنی،  حق مسلم توده های عظیم مردم مسلمان این مرز و بوم را به پای جماعتی اندک و کم شمار  و قانون شکن قربانی کنند ! آنها به نمایندگی از سوی توده های چند ده میلیونی مردم بر کرسی های مسئولیت تکیه زده اند و باید حافظ ارزش های دینی و مجری قانون باشند.

مدیر مسئول کیهان در ادامه گفت: مماشات با کشف حجاب برخی از خانم ها , جفا در حق خود آنها نیز هست. این عده اگرچه در مقایسه با توده های عظیم و چند ده ملیونی مردم مسلمان و باورمند کشورمان , بسیار اندک و کم شمارند ولی به عنوان اعضای جامعه اسلامی نباید و نمی توان نسبت به مخمصه ویرانگری که گرفتار آن شده اند بی تفاوت بود.

وی گفت: بر پایه برخی از بررسی های میدانی و داده های آماری می توان این جماعت قانون شکن را در سه گروه تعریف کرد. گروه اول کسانی هستند که دنباله امنیتی دارند و کشف حجاب را به عنوان یک ماموریت انجام می دهند! شناسائی عوامل پشت صحنه این گروه بر عهده مراکز اطلاعاتی و امنیتی است و نباید در برخورد پشیمان کننده با این عده که تعدادشان انگشت شمار نیز هست کمترین تسامحی صورت پذیرد.

وی گروه دوم را برخی از افراد کج فهم با هویت های دم دستی و آلوده به عقده خودنمائی دانست و گفت: هنرپیشگانی که کشف حجاب کرده و تصاویر بدون حجاب خود را در فضای مجازی به نمایش می گذارند , در این گروه جای دارند.

مدیر مسئول کیهان در ادامه گفت: گروه سوم خانم ها و دخترانی هستند که واقعیت آموزه‌ الهی حجاب را آن‌گونه که واقعاً هست نمی دانند و از حجاب تصور و برداشتی غیر‌واقعی دارند. روشنگری و تبیین ماجرا برای این طیف ضروری است و نباید آنان را غریبه و جدا از خود تصور کرد. و البته بدیهی است که روشنگری نباید مانع پیشگیری از هنجار‌شکنی باشد بلکه باید و ضروری است که از کشف حجاب خانم ها با جدیت پیشگیری شود و این ممانعت به سود خود ممانعت‌شونده نیز  هست. در غیر اینصورت و چنانچه کم توجهی و تلقی انفعال در مقابله با پدیده کشف حجاب ادامه پیدا کند بعید نیست  این تصور غلط را در میان برخی از نوجوانان دامن بزند که کشف حجاب را ناهنجار و خلاف شرع و قانون تلقی نکنند! و به این توهم دچار شوند که اگر این‌گونه نبود، مسئولان محترم با آن برخوردی شایسته می‌کردند! این تلقی در صورت پیدایش ــ حتی بگونه ای کم دامنه نیز ــ  بی توجهی به آینده بخشی از فرزندانمان است .

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
ساعت کاری مادران شاغل شناور می‌شود؟
آمار نگران‌کننده کمبود معلم در آموزش و پرورش
توضیحات محمود کریمی در مورد سرود جنجالی+ فیلم
ستاره بارسا پاسخ عربستانی‌ها را داد
اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا
مسی دوست دارد به بارسلونا برگردد
درخواست کمک‌ شناورخارجی از نیروی دریایی سپاه
ماجرای فوت دانشجوی دانشگاه آبدانان چه بود؟
محمدرضا پهلوی: از بابت‌ کشتار مردم در ۱۵ خرداد ابداً متأسف‌ نیستم
خدمات انجام شده به‌نام نظام و انقلاب اسلامی برای مردم تبیین شود
انتقال بنزما به الاتحاد قطعی شد
شوک جدید به فوتبال عربستان!
یاد و نام حاجیه خانم توکلی در دفتر ایثار این مرز و بوم ماندگار خواهد بود
رونمایی از پروژه بزرگ بن سلمان در فوتبال تا سال ۲۰۳۰
واکنش استقلال به حذف از آسیا
بهینه‌سازی مصرف سوخت معطل ساختار ناکارآمد حکمرانی انرژی
تکرار سانحه ریلی در هند با واژگونی قطار باری در ایالت اودیشا
پژو ۲۰۷ با موتور TU۳ در انتظار قیمت‌گذاری است
روایتی از زیر پوست بازار این روزهای مرغ‌
شفافیت عملکرد و رشد بهره‌وری‌‌ ابعاد اصلی‌ آیین‌نامه انتظام‌بخشی به شرکت‌های دولتی
افزایش قیمت نفت با کاهش تولید عربستان
آمار نگران‌کننده کمبود معلم در آموزش و پرورش
ماجرای فوت دانشجوی دانشگاه آبدانان چه بود؟
نحوه حذف اضطراری دروس در دانشگاه آزاد
برنامه‌ریزی برای آموزش از راه دور به دختران و زنان افغانستانی
آمار انتخاب رشته‌کنندگان آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد
بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد
پیش‌نویس نظامنامه آموزش الکترونیک تصویب شد
ضرورت همکاری‌ دولت‌ و مجلس‌در حمایت‌ از مراکز هدایت‌ شغلی‌
شرایط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه انقلاب اسلامی +جزئیات
تغییر عنوان دو واحد آموزشی در دانشگاه تهران
زمان‌ ثبت‌نام و انتخاب رشته در دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد
دروس جبرانی و بالا بردن میانگین کل نمرات
جزئیات سهمیه داوطلبان دچار سوختگی در حادثه آتش‌سوزی مدارس در کنکور کارشناسی ارشد
۲ شیوه آموزشی پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد اعلام شد
محمد جهاد دبیر انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه تهران شد
شرایط پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان/ شیوه گزینش نهایی داوطلبان کارشناسی ارشد/ رشته های جدید فناوری های نوین پزشکی
اطلاعیه دانشگاه باهنر کرمان درباره ضرب و جرح یک دانشجو
شرایط پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد
اعلام زمان‌بندی ثبت‌نام پذیرش دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال ۱۴۰۲
شیوه گزینش نهایی داوطلبان کارشناسی ارشد اعلام شد
مبالغ شهریه ترم تابستان دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد + جزئیات
نظرسنجی
عملکرد مجلس یازدهم را در آستانه ورود به سال چهارم چگونه ارزیابی می‌کنید؟مشاهده نتایج
go to top