تاریخ انتشار: جمعه 1402/01/11 - 11:11
کد خبر: 465630

دبیرجبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تهران؛

برخورد با بی حجابی، وظیفه همگانی است

برخورد با بی حجابی، وظیفه همگانی است

حجت الاسلام دانایی گفت: کشف حجاب نافرمانی الهی است و همه مردم و مسئولین موظفند با آن مقابله کنند و هیچ مسئولی اجازه تسامح، عقب‌نشینی، انفعال و بی تفاوتی ندارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از سراج24، حجت الاسلام حمیدرضادانایی دبیرجبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تهران، با اشاره به ایام پرخیر و برکت ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان، ماه بندگی، ماه عبادت،  ضیافت و ماه اجتماع ایمانی است که ان شاءالله در سایه سار انقلاب اسلامی زمینه‌ساز فرج امام زمان(عج) شود و به کوری چشم دشمنان قسم خورده اسلام، قدم های موثر انقلاب اسلامی، موانع فرج حضرت ولی عصر ارواحنا فداه را کنار زند.

وی در ادامه افزود: در این شب‌ها و روزهایی که همه انسان ها به بندگی و آراستگی ایمانی دعوتند گروهی از هموطنان ما مورد هجمه جنگ شناختی واقع شده‌ و تحت تاثیر القائات دشمنان هزار چهره ملت های مسلمان دست به کشف حجاب و نافرمانی مدنی زده اند که در این زمینه، ذکر چند نکته لازم و ضروری می باشد.

لزوم مقابله با نافرمانی های مدنی و بزه اجتماعی

دبیرجبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تهران اظهار داشت: افرادی که این بزه اجتماعی را مرتکب شده اند به دلایل مختلفی دست به این کار زده اند که انگیزه های آنان متکثر و غیر واحد است؛ زیرا برخی بر اثر عدم شناخت و آگاهی از وظایف و تکالیف شرعی یا استضعاف عقیدتی در دام تجری شرعی و قانونی گرفتار شده اند و گروهی نیز به صورت سازمان یافته و با هدایت افراد بیرونی مرتکب چنین جرم محرزی شده و می شوند.

حجت الاسلام دانایی در ادامه افزود: البته معلوم نیست که همه این افراد، دشمن نظام باشند؛ چرا که دشمن با تطمیع، آنان را به میدان آورده و احتمالاً اگر قیمت و بهایی پرداخت نشود، انگیزه ای برای ادامه این تجری های سازمان یافته از سوی آن سیاهی لشگران وجود نداشته باشد.

دبیرجبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تهران ابرازکرد: تنها گروه اندکی هستند که در این زمینه از روی دشمنی و با انگیزه های مجرمانه دست به مقابله با انقلاب اسلامی و ارزش های الهی زده اند که باید به آنها گفت «یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ»؛ اما نکته قابل توجه که حتماً همه باید به آن توجه داشته باشند این است که این گونه نافرمانی های مدنی و بزه اجتماعی اگر مهار نشود چه آثار و عواقبی را به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: البته بی تردید آن مجرمانی که کشف حجاب می کنند در واقع امنیت اخلاقی جامعه را هدف قرار م دهند که این یک گناه نابخشودنی است؛ ولی موضوع مهم تر آن است که این کشف حجاب نافرمانی الهی است و همه مردم و مسئولین موظفند که با آن مقابله کنند و هیچ مسئولی اجازه تسامح، عقب‌نشینی، انفعال و بی تفاوتی ندارد.

حجت الاسلام دانایی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در تاریخ 28/9/69 فرمود «در هر جامعه ای، راه مبارزه ساده و آسان با ادیان این است که راه عنان گسیختگی و مهار گسیختگی شهوات را باز کنند» و دشمنان انقلاب اسلامی در ایران این کار را شروع کرده اند که یکی از راه های آن که جزء مهم ترین کارها بود «کشف حجاب» است.

مراجع، سران قوا، نهادهای حکومتی و مردم با بی حجابی مقابله کنند

وی در ادامه افزود: این فرمایش رهبر انقلاب علاوه بر این که مسئولیت صاحب‌ منصبان را سنگین تر می کند، مراجع، علما و دانشمندان دین را نیز به مقابله با گناه نابخشودنی فرا می خواند؛ چراکه حجاب ضروری دین است و در شریعت اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است و معنای این حرف آن است که مراجع و عالمان دین، سران قوا، نهادهای حکومتی، گروه ها و اقشار مردمی همه موظفند که تا برطرف کردن این لکه از دامن کشور اسلامی مجاهدت کنند.

دبیرجبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تهران بیان داشت: البته در این میان برخی در پی القای این حرف نادرست و غیر کارشناسانه هستند که مسئولیت رفع این آسیب اجتماعی فقط بر عهده حاکمیت است و مردم نباید ورود کنند؛ درحالی که این حرف از اساس غلط است؛ چراکه رهبر معظم انقلاب در فرمایشات مورخ 7/3/97 فرمود «اگر چنانچه این حجم عظیم و وسیع تهاجم به افکار عمومی از سوی ضد انقلاب با این مطالبه گری ها مواجه نشود قطعاً ویرانگری خواهد کرد».

وی در ادامه افزود: این فرمایش رهبری معظم به این معنا است که یکی از وظایف مردم در جامعه اسلامی مطالبه گری است و مردم باید از مسئولان، اجرای اسلام و آرمان ها را بخواهند؛ زیرا این مطالبه گری موجب می شود که مسئولان جامعه اسلامی گرفتار روزمرگی نشوند و اولویت‌ها را گم نکنند؛ ضمن اینکه مطالبه مردم، نیاز اساسی جامعه را برای ادامه مسیر مکشوف می کند و موجب تسریع در حرکت صاحب منصبان خواهد شد.

حجت الاسلام دانایی ابراز کرد: امام خمینی(ره) نیز با این بیان فرمود که «ملت اگر نظارت نکنند بر امور دولت و همه چیز، اگر کنار بروند ممکن است یک وقت به تباهی بکشد» و لذا برداشت می شود که مطالبه و نظارت مردمی یک سوپاپ اطمینانی است که با پشتوانه تقوای جامعه ایمانی راه را گشوده و قطار جامعه را به مقصد می رساند.

نقش کلیدی مردم در جامعه

وی در ادامه با اشاره به این که نقش مردم در اداره امور جامعه یک نقش کلیدی و غیر قابل واگذاری است، اظهار داشت: مردم به ماهُوَ مردم با روش ها، ابزار مرسوم خود، تقوای درونی و بدون فرم های تصنعی می‌توانند رشد جامعه را تضمین کنند؛ چراکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورخه 7/10/63 فرمود «در هیچ بخشی از بخش ها نیست که بدون کمک مردم، دولت اسلامی بتواند این کار را انجام دهد...»

دبیرجبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تهران ابراز کرد: خدای متعال در آیه ۶۴ سوره انفال خطاب به پیامبر گرامی اسلام(ص) می فرماید «یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ حَسْبُکَ اللَّهُ وَمَنِ اتَّبَعَکَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ» یعنی خدا و پیروان تو، مومنین تو را کفایت می کنند و ما تازه متوجه می شویم که چرا این رهبر حکیم و فرزانه می فرماید «در همه تحولات اجتماعی و جنبش های گوناگون اجتماعی بزرگ، نقش مردم، نقش معیار است».

وی در ادامه افزود: در مساله حجاب هم که برای جمهوری اسلامی جایگاه ارزشمند و غیر قابل اغماضی دارد، رهبر معظم انقلاب فرمود «اگر چنانچه از مسئله حجاب عقب‌نشینی کنیم حکم الهی نقض می شود»؛ درحالی که حکومت ما حکومت اسلامی است و من بارها به مسئولین گفته‌ام که ما سرکار آمده ایم تا ببینیم حکم خدا چیست تا آن را عمل کنیم.

پشتیبانی مردم، متاعی گران بها برای مسئولان کشور

دبیرجبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تهران اظهار داشت: مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی مطالبه، نظارت و پشتیبانی مردم را متاعی گران بها می دانند و تلاش می کنند تا راه را برای ایفای نقش مردم باز کنند؛ کما این که حضرت آقا در مورخه 20/7/90 فرمودند «مسئولین باید زمینه ها را، مدل ها را، فرمول های عملی و قابل فهم عموم را برای مشارکت مردم فراهم کنند» که هم قوه قضاییه، هم قوه مقننه و قوه مجریه به شیوه خاص خود می توانند این را تامین کنند.

حجت الاسلام دانایی در پایان از همـه اقشار مردم، مراجع تقلید، علما، دانشگاهیان، طلاب، دانشجویان، دانش آموزان، کسبه و بازاری ها درخواست کرد: برای برطرف کردن لکه ناثواب و کشف حجاب از دامن کشور اسلامی به میدان مطالبه گری، نظارت و پشتیبانی از حاکمیت به میدان بیایند و با اتحاد و برادری مشت دیگری بر دهان دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب بکوبند.

امیدوارم این حضور و نقش آفرینی مردم با پرچمداری خانواده های معظم و معزز شهدا در گام دوم انقلاب به الگویی برای آیندگان تبدیل شود که همه تاریخ بدانند که پیاده سازی دموکراسی اسلامی راه واقعی رسیدن به آرمانها و آرزوهای ملتها و آزادی خواهان جهان است.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
ساعت کاری مادران شاغل شناور می‌شود؟
آمار نگران‌کننده کمبود معلم در آموزش و پرورش
توضیحات محمود کریمی در مورد سرود جنجالی+ فیلم
ستاره بارسا پاسخ عربستانی‌ها را داد
اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا
مسی دوست دارد به بارسلونا برگردد
درخواست کمک‌ شناورخارجی از نیروی دریایی سپاه
ماجرای فوت دانشجوی دانشگاه آبدانان چه بود؟
محمدرضا پهلوی: از بابت‌ کشتار مردم در ۱۵ خرداد ابداً متأسف‌ نیستم
خدمات انجام شده به‌نام نظام و انقلاب اسلامی برای مردم تبیین شود
انتقال بنزما به الاتحاد قطعی شد
شوک جدید به فوتبال عربستان!
یاد و نام حاجیه خانم توکلی در دفتر ایثار این مرز و بوم ماندگار خواهد بود
رونمایی از پروژه بزرگ بن سلمان در فوتبال تا سال ۲۰۳۰
واکنش استقلال به حذف از آسیا
بهینه‌سازی مصرف سوخت معطل ساختار ناکارآمد حکمرانی انرژی
تکرار سانحه ریلی در هند با واژگونی قطار باری در ایالت اودیشا
پژو ۲۰۷ با موتور TU۳ در انتظار قیمت‌گذاری است
روایتی از زیر پوست بازار این روزهای مرغ‌
شفافیت عملکرد و رشد بهره‌وری‌‌ ابعاد اصلی‌ آیین‌نامه انتظام‌بخشی به شرکت‌های دولتی
افزایش قیمت نفت با کاهش تولید عربستان
آمار نگران‌کننده کمبود معلم در آموزش و پرورش
ماجرای فوت دانشجوی دانشگاه آبدانان چه بود؟
نحوه حذف اضطراری دروس در دانشگاه آزاد
برنامه‌ریزی برای آموزش از راه دور به دختران و زنان افغانستانی
آمار انتخاب رشته‌کنندگان آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد
بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد
پیش‌نویس نظامنامه آموزش الکترونیک تصویب شد
ضرورت همکاری‌ دولت‌ و مجلس‌در حمایت‌ از مراکز هدایت‌ شغلی‌
شرایط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه انقلاب اسلامی +جزئیات
تغییر عنوان دو واحد آموزشی در دانشگاه تهران
زمان‌ ثبت‌نام و انتخاب رشته در دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد
دروس جبرانی و بالا بردن میانگین کل نمرات
جزئیات سهمیه داوطلبان دچار سوختگی در حادثه آتش‌سوزی مدارس در کنکور کارشناسی ارشد
۲ شیوه آموزشی پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد اعلام شد
محمد جهاد دبیر انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه تهران شد
شرایط پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان/ شیوه گزینش نهایی داوطلبان کارشناسی ارشد/ رشته های جدید فناوری های نوین پزشکی
اطلاعیه دانشگاه باهنر کرمان درباره ضرب و جرح یک دانشجو
شرایط پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد
اعلام زمان‌بندی ثبت‌نام پذیرش دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال ۱۴۰۲
شیوه گزینش نهایی داوطلبان کارشناسی ارشد اعلام شد
مبالغ شهریه ترم تابستان دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد + جزئیات
نظرسنجی
عملکرد مجلس یازدهم را در آستانه ورود به سال چهارم چگونه ارزیابی می‌کنید؟مشاهده نتایج
go to top