تاریخ انتشار: دوشنبه 1402/06/27 - 16:16
کد خبر: 482061

اقدامات دانشگاه تربیت مدرس برای آغاز سال تحصیلی جدید اعلام شد

اقدامات دانشگاه تربیت مدرس برای آغاز سال تحصیلی جدید اعلام شد

در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، اقدامات آموزشی، پژوهشی و دانشجویی و فرهنگی – اجتماعی برای شروع سال تحصیلی جدید تشریح شد .

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، اقدامات آموزشی، پژوهشی و دانشجویی و فرهنگی – اجتماعی برای شروع سال تحصیلی جدید تشریح و مورد جمع بندی قرار گرفت.

در این نشست عبدالله زاده معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه با اشاره به اقدامات این معاونت برای سال تحصیلی جدید گفت: دوره آشنایی با کتابخانه مرکزی و مقررات پژوهشی را به دو صورت مجازی و حضوری در قالب کارگاه برگزار خواهیم کرد. برپایی نمایشگاه تازه‌های کتاب و آماده سازی سخت افزاری و نرم افزاری سیستم‌های کتابخانه، ارائه خدمات مشاوره تخصصی پژوهش به دانشجویان و استقرار میز خدمت «ازکتابدار بپرس» برای راهنمایی دانشجویان نو ورود از دیگر فعالیت‌های این معاونت برای شروع سال تحصیلی است. همچنین ۲۵ درصد تخفیف برای کتاب‌های منتشر شده از سوی انتشارات دانشگاه در مهر ماه در نظر گرفته شده است.

وی همچنین از راه اندازی نهضت حمایت از پایان نامه‌ها در اواخر ماه مهر و اوایل آبان خبر داد و افزود: در نظر داریم از طریق راه‌اندازی این نهضت و همچنین برگزاری دوره‌های مهارت افزایی، جلسات توجیهی با اساتید و دانشجویان برگزار کنیم تا اعتبار لازم برای حمایت پایان نامه‌ها تخصیص پیدا کرده و دانشجویان بتوانند به موقع از پایان نامه‌های خود دفاع کنند.

معاون پژوهشی و فناوری با تاکید بر ضرورت بازدید از آزمایشگاه‌های دانشگاه خاطر نشان ساخت: برنامه بازدید از آزمایشگاه‌ها باید در دستور کار گروه‌ها قرار گیرد تا هم از آزمایشگاه‌های خود گروه و هم آزمایشگاه‌های سایر گروه‌ها بازدید کنند و با امکانات آن آشنا شوند.

وی در پایان بر ضرورت برنامه ریزی لازم برای فارغ التحصیلی به موقع دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تاکید کرد و گفت: لازم است در این خصوص برنامه ریزی‌های لازم جهت دفاع به موقع دانشجویان از پایان نامه و رساله صورت گیرد.

در ادامه کردنائیج معاون آموزشی دانشگاه از ثبت نام دانشجویان دوره دکتری وزارت علوم و کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: تا کنون ۴۰۲ نفر در دوره کارشناسی ارشد وزارت علوم ثبت نام نهایی کرده اند و ثبت نام دوره کارشناسی ارشد علوم پایه پزشکی نیز از دیروز آغاز شده است.

وی گفت: تاکنون حدود ۲۰۰۰ کارت دانشجویی برای دانشجویان جدید صادر شده است.

معاون آموزشی دانشگاه در ادامه در خصوص برپایی غرفه‌های استقبال از دانشجویان و دیگر اقدامات صورت گرفته برای استقبال از دانشجویان نوورود توضیحاتی را عنوان کرد.

محتوا سازی معرفی دانشگاه در قالب رمزینه، نصب راهنمای مراجعه داخل دانشگاه و دانشکده، آماده سازی فضایی برای تحویل وسایل دانشجویان نوورود، اجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان جدید، اجرای طرح مشاوره ورزشی دانشجویان، برگزاری تور آشنایی با دانشگاه برای دانشجویان جدید، برگزاری رویداد‌های دانشجویی وفرهنگی، برگزاری مراسم معارفه دانشجویان نوورود و برگزاری مراسم معارفه دانشجویان بین المللی از دیگر مواردی بود که دکتر کردنائیج به آن‌ها اشاره کرد.

در ادامه دردایی معاون دانشجویی و فرهنگی_ اجتماعی دانشگاه نیز به برنامه این معاونت در دو حوزه ستاد استقبال از دانشجویان و برنامه‌های متنوع در قالب برنامه ۶ ماهه اشاره نمود و گفت: اسکان دانشجویان و ثبت نام درخواست دانشجویی برای خوابگاه و مدیریت آن‌ها و اعلام نتیجه به صورت برخط، راه اندازی سامانه ثبت درخواست‌ها برای درخواست‌های خوابگاهی برای اولین بار، ساماندهی فضا‌های دانشجویی از قبیل سلف و خوابگاه‌ها، به روزرسانی مجموعه اطلاعیه‌ها در تارنمای دانشگاه و برپایی غرفه‌های استقبال از دانشجویان از جمله اقداماتی است که در حوزه مدیریت دانشجویی در حال انجام است.

وی با توضیحاتی در خصوص برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی گفت: با مساعدت‌های رییس دانشگاه اردوی زیارتی _ سیاحتی به مشهد مقدس برای دانشجویان ورودی جدید در نظر گرفته شده است که طی آن ۵۰۰ نفر از دانشجویان نوورود و ۴۰۰ نفر از دانشجویان بین المللی به این اردو اعزام خواهند شد.

همچنین برگزاری اردوی زیارتی قم و جمکران، برگزاری نمایشگاه و مراسم مرتبط با هفته دفاع مقدس، همکاری در برگزاری مراسم‌های مذهبی، همکاری در برگزاری نمایشگاه حجاب و عفاف و مسابقه کتابخوانی و چند رسانه‌ای و همکاری با دانشکده‌ها برای برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی از دیگر برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در این معاونت می‌باشد.

دردایی در خصوص فعالیت‌های حوزه اجتماعی و انجمن‌های علمی دانشجویی توضیح داد و گفت: در حال حاضر حدود ۱۲۰ انجمن فعال در دانشگاه داریم و برگزاری انتخابات انجمن‌های علمی وکانون‌های فرهنگی و هنری، برگزاری اردو‌های علمی و راهیان پیشرفت، فراخوان عضوگیری و انتخابات کانون ریحانه، برگزاری نشست‌های علمی با همکاری انجمن‌ها و برگزاری کارگاه‌ها از سوی کانون‌ها و انجمن‌های علمی دانشگاه از جمله این برنامه‌ها می‌باشد.

معاون دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی برگزاری گلگشت و کوه پیمایی، طرح پایش سلامت و تندرستی برای دانشجویان ورودی جدید، برنامه پیاده روی در یکشنبه‌های هر هفته به نام شهدای دانشگاه و برگزاری برنامه‌های ویژه هفته تربیت بدنی را از جمله برنامه‌های این معاونت در حوزه امور ورزشی عنوان کرد.

وی گفت: در حوزه بهداشت نیز طرح پایش سلامت جسم و وروان و پایش تندرستی برای دانشجویان ورودی جدید اجرا خواهد شد تا دانشجویان بتوانند با شور ونشاط بیشتری در دانشگاه حضور داشته باشند.

در ادامه دکتر خدایار به برخی از اقدامات این حوزه در خصوص سرویس‌های مربوط به آسانسور دانشکده ها، فضای کالبدی دانشکده‌ها و بازدید‌های دوره‌ای مدیریت‌های معاونت توسعه منابع و سرمایه انسانی در این خصوص و پیگیری آن‌ها مطالبی را مطرح کرد.

علامه رئیس واحد بین الملل و مدیر روابط علمی بین المللی با اشاره به اقدامات این مدیریت اظهار داشت: در حوزه جذب دانشجویان بین المللی ما تلاش کردیم هم جذب این دانشجویان را افزایش دهیم و هم ملیت‌های آن‌ها را تنوع ببخشیم و در این راستا جذب دانشجو از کشور‌های شرق آسیا، آسیای میانه و آفریقا در دستور کار قرار گرفت و با تعامل با موسسات جذب دانشجوی دارای مجوز، درصدد افزایش ملیت‌های دانشجویان بین المللی هستیم.

وی افزود: دانشگاه تربیت مدرس دارای رتبه و جایگاه علمی خوبی است و به هیمن دلیل دانشجویان بین المللی این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند و امسال تعداد پذیرش دانشجویان بین الملل ما نسبت به سال گذشته بهتر بوده است.

علامه از گروه‌های آموزشی درخواست نمود فرایند پذیرش دانشجویان بین المللی را تسهیل نمایند و پرونده دانشجویان را با دقت مطالعه کنند و دانشجویان خوب و مستعد را جذب نمایند.

مدیر روابط علمی بین المللی گفت: پذیرش دانشجویان بین المللی به نوعی یک کار فرهنگی است که سفیران فرهنگی و مدیران و اساتیدی را برای کشور‌های همسایه و مسلمان تربیت کنیم که بسیار حائز اهمیت است.

وی خاطر نشان ساخت: برای اولین بار با کمک‌های معاونت آموزشی، قرارداد‌های حق التدریس اعضای هیات علمی که در خصوص دانشجویان بین الملل فعایت می‌کنند به صورت مجزا و با ضریب ۲ در نظر گرفته شد و اساتیدی که درگیر کار‌های بین المللی هستند از آن بهره‌مند خواهند شد.

علامه در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری پنجمین دوره جایزه مصطفی (ص)، از ششم تا دوازدهم مهرماه سال جاری در شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: در حاشیه این مراسم چند دانشمند برجسته مسلمان با حضور در دانشگاه تربیت مدرس، در دانشکده‌های علوم پزشکی، علوم پایه و علوم زیستی سخنرانی خواهند کرد.

در ادامه فرهاد دانشجو رییس دانشگاه تربیت مدرس در سخنانی اظهار داشت: شروع رسمی کلاس‌های درس از سوم مهر ماه خواهد بود و از اول مهر ستاد استقبال در دانشگاه فعال می‌باشد.

وی تصریح کرد: کلاس‌های درس باید به موقع تشکیل شود و کلاس‌ها تحت هیچ شرایطی نباید تعطیل گردد. کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شود و اساتید تحت هیچ شرایط نباید کلاس‌ها را به صورت مجازی برگزار نمایند مگر در موارد خاص که از سوی معاونت آموزشی مجوز برگزاری غیرحضوری را اخذ کرده باشند. همچنین جلسات دفاع، جلسات سمینار و دفاع از موضوع پروپوزال نیز باید به صورت حضوری برگزار شود و طی دو هفته اول مهر ماه باید همه مدیران گروه‌ها از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر در گروه و دانشکده حضور داشته باشند و لازم است روسای دانشکده‌ها با حفظ شأن دانشجو و با احترام و محبت و با صبوری، مشکلات احتمالی دانشجویان را حل و فصل کنند و قطعا محبت و مهربانی در کنار جدیت و مقاومت رمز پیروزی در همه امور است و لازم است این امر در زمان ثبت نام و استقبال از دانشجویان نیز مورد توجه قرار گیرد.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
رزمایش دریایی کره جنوبی و آمریکا با هدف ارعاب پیونگ یانگ
رزمایش دریایی کره جنوبی و آمریکا با هدف ارعاب پیونگ یانگ
بایدن خطاب به پاشینیان: آمریکا در کنار ارمنستان خواهد ایستاد
منندز: از اتهامات دریافت رشوه تبرئه می‌شوم و کناره‌گیری نمی‌کنم
اسلامی در دیدار با گروسی: هرگونه فشار سیاسی را بی پاسخ نمی‌گذاریم
سوئیس: هیچ پناهنده‌ای را از ایتالیا نمی‌پذیریم
کشته شدن دو نظامی بحرینی در مرز عربستان و یمن
هشدار اوربان به اوکراین درباره حقوق اقلیت مجارستانی
احضار سفیر بلغارستان به وزارت امور خارجه روسیه
متن بیانیه‌ی اساتید دانشکده علوم اجتماعی پیرامون ماجرای دفاعیه یک عنصر تجزیه‌طلب مکشوفه در دانشگاه تهران
اقدام آموزنده امام جمعه بهمئی در مدرسه دخترانه + عکس
تکلیف وزارت اقتصاد برای ارائه سالانه برنامه تامین مالی رشد اقتصادی کشور
۱۱ هزار معلم پرورشی در سال تحصیلی جدید جذب می‌شوند
کمبود آب و غذای سالم در جهان امروز
خوش آمدگویی جالب پرسپولیسی ها به بازیکن جدید
اجرای یک میلیون و ۷۵۹ هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور
ابوترابی: مجمع تشخیص، دولت و قوه قضائیه را از طرح شفافیت مستثنی کرد
مخبر: سپاه کارهایی فراتر از تصور انجام داد
دلیل تمرکز وزارت جهاد کشاورزی روی کشت کلزا
دانشجویان دانشگاه علامه ۷ رتبه برتر المپیاد علمی کسب کردند
حملات هوایی تل‌آویو به شرق غزه
۱۱ هزار معلم پرورشی در سال تحصیلی جدید جذب می‌شوند
دانشجویان دانشگاه علامه ۷ رتبه برتر المپیاد علمی کسب کردند
اعلام نحوه رسیدگی به شکایات داوطلبان آزمون آموزگاری
تحویل آنی کارت بلیت دانش‌آموزی و دانشجویی
تصاویر| اولین روز سال تحصیلی در دانشگاه صنعتی شریف
کسب ۹ مدال المپیاد علمی از سوی دانشجویان شریف
همکاری‌ علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با یک دانشگاه تایلندی
انتصاب رضا آزاد به عنوان معاون امور روابط عمومی و حوزه وزارتی وزارت علوم
آیین غبارروبی و تجدید میثاق با شهدا در دانشگاه علوم پزشکی اهواز +عکس
تجدید میثاق دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی با شهدای گمنام +عکس
همکاری‌ علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با یک دانشگاه تایلندی
کتب معارفی دانشگاه با توجه به تغییر نسل‌ها نیاز به بازنویسی دارند
دانشجویان دانشگاه شریف در المپیاد علمی کشور ۹ مدال کسب کردند
خوابگاه‌های دانشگاه تهران بهسازی و آماده ورود دانشجویان شد
فرصت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی آغاز شد
نفرات برتر المپیاد دانشجویی برای معرفی به دانشگاه درخواست دهند
دانشجویان الکترونیکی حاضر غایب می شوند
آغاز حذف و اضافه ترم مهر دانشگاه آزاد استان تهران
ثبت‌نام بورسیه دانشجویان مستعد دانشگاه تهران آغاز شد
بهره‌برداری از خوابگاه۲۰۰ نفری دانشگاه خواجه نصیر
حملات به سایت وزارت علوم دفع شد
نظرسنجی
عملکرد مسئولین از نظر خدماتی، امنیتی، حمل و نقل و ... را در اربعین حسینی امسال چگونه ارزیابی می‌کنید؟مشاهده نتایج
go to top