گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 4885

افشاگری حسینیان از پشت پرده حوادث اخیر

نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از‌ عدم موضع‌گیری مناسب بسیاری از شخصیت‌های بزرگ نظام در حوادث اخیر گفت: ما دلمان نمی‌خواست آقای هاشمی تعزیه‌گردان این جریان باشد و امیدواریم وی همیشه یار رهبری و همان هاشمی انقلاب باشد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از رسا، حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان‌ ‌در نشست بصیرت که در مسجد اهل‌البیت شهر قم برگزار شد، در سخنانی به تبیین فتنه‌های اخیر در کشور پرداخت و با بیان اینکه انسان‌ها باید در امتحان‌ها گداخته شوند تا سره از ناسره ممتاز شود، افزود: از جمله خواص فتنه، آزمایش شدن انسان و جابه‌جایی انسان‌ها و ارزش‌ها است که ما باید از خداوند بخواهیم خودش یار و مددکار ما باشد تا در حوادث گمراه نشویم.

*عده‌ای حماسه بی‌نظیر انتخابات دهم را به کام مردم تلخ کردند

وی با اشاره به اتفاقات زمان انتخابات در کشور بیان داشت: تا قبل از این فتنه‌ها دنیا به ایران به عنوان یک ابرقدرت تعیین کننده در معادلات بین‌المللی توجه می‌کرد، اما با پیش آمدن اتفاقات بعد از انتخابات، عده‌ای شیرینی حضور حماسه مشارکت بی‌نظیر مردم را به کام ملت تلخ کردند.

این فعال سیاسی اصرار برخی از افراد و کاندیداهای انتخابات دهم را در این فتنه‌ها مؤثر دانست و گفت: در حالی که هنوز مدت زمان برگزاری انتخابات به پایان رسیده بود و همه شواهد و قرائن نیز دال بر شکست موسوی در انتخابات بود، متاسفانه این فرد و حامیانش مصاحبه مطبوعاتی راه انداخته و ادعای پیروزی در انتخابات کردند در حالی که گزارشات ارسالی به دفاتر خود وی حاکی از شکست بود.
حجت‌الاسلام حسینیان اقدامات و بیانیه‌های موسوی را مورد انتقاد قرار داد و افزود: این کاندیدای انتخابات قبل از برگزاری انتخابات در مصاحبه با یک رسانه خارجی در پاسخ به این پرسش که سیاست خارجی ایران را رهبری تعیین می‌کند، شما چگونه می‌خواهید سیاست خارجی را رقم بزنید؟ گفته بود اگر رهبری با چند تظاهرات خیابانی مواجه شود، مجبور است در مقابل خواست ملت عقب‌نشینی و سیاست خارجی را به رئیس جمهور واگذار کند.

*انتخابات بهانه بود‌

وی مسئله انتخابات را تنها بهانه‌ای برای این افراد دانست و با بیان اینکه سیاست آنها از اول مقابله با رهبری بود، خاطرنشان کرد: متاسفانه پس از خطبه تاریخی رهبر انقلاب در نماز جمعه، مجمع روحانیون اطلاعیه بسیار زشتی صادر و مردم را به حضور در خیابان‌ها دعوت کرد و همه دیدند عده‌ای که دنبال بهانه می‌گشتند، فضا را مساعد دیده و انواع جنایت و هتاکی‌ها را در خیابان‌های شهر تهران مرتکب شدند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب با تدبیر، درایت، و حوصله تمام‌ تلاش کردند تا اگر شبهه‌ای وجود دارد حل شود ولی اینها دنبال مسائل دیگری بودند چون هیچ دلیل منطقی برای ادعاهای واهی خود نداشتند و با لجاجت تمام در مقابل نظام ایستادند.

* تدبیر رهبری سبب افشای ماهیت جریان فتنه شد

وی افزود: با تدبیر رهبری مسائل به گونه‌ای پیش رفت که ماهیت فتنه برای همه روشن شد و بسیاری از نقاب‌ها و پرده‌‌ها کنار رفت.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی تاکید کرد: این حوادث نشان داد که انقلاب اسلامی ایران بیمه الهی است و این موضوع به وضوح در اتفاقات اخیر و همچنین حوادثی که در طول 30 سال انقلاب اتفاق افتاده است، روشن شد.

وی در ادامه به بررسی دلایل وقوع حوادث ناگوار پس از انتخابات پرداخت و گفت: یک وجه مشترک این قضایا این بود که با آمدن ‌احمدی‌نژاد منافع غرب و همچنین برخی‌ها در داخل کشور که تا پیش از این هر کاری که دلشان می‌خواست با بیت‌المال می‌کردند به خطر افتاده بود.

*دلمان نمی‌خواست هاشمی تعزیه‌گردان این جریان باشد

این نماینده مجلس با انتقاد از‌ عدم موضع‌گیری مناسب بسیاری از شخصیت‌های بزرگ نظام در این حوادث بیان داشت: ما دلمان نمی‌خواست آقای هاشمی تعزیه‌گردان این جریان باشد و امیدواریم وی همیشه یار رهبری و همان هاشمی انقلاب باشد.

وی تصریح کرد: ما از آقای سید حسن خمینی نیز انتظار بیشتری داشتیم، از خاتمی نیز به دلیل اعتقادات باطل و غرب‌گرایی او انتظاری نداشته و نداریم.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه نباید از مردم گله و انتقادی داشت، عملکرد نخبگان و خواص را در برخورد با اتفاقات اخیر مورد انتقاد قرار داد و گفت: مردم به دلیل اینکه در جریان بسیاری از پشت پرده‌های موسوی و حامیان وی نبودند نباید به آنها خرده گرفت اما گله ما از افراد و نخبگانی است که می‌دانستند چه افرادی پشت سر این نامزد انتخابات هستند با این حال از وی حمایت کردند، اگر چه به احمدی‌نژاد نیز انتقاداتی وارد است، اما باید مجموعه و جهت‌‌گیری کلی را مدنظر قرار داد.

*برخی با آمدن احمدی‌نژاد موقعیت خود را در‌خطر دیدند

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، با تاکید بر اینکه اگر به ‌احمدی‌نژاد 100 انتقاد نیز وارد باشد او در مقابل، هزاران کار مثبت کرده است، گفت: یکی از اقدامات مهم وی قطع کردن دست افرادی بود که بیت‌المال را وسیله‌ای برای به دست آوردن منافع شخصی خود قرار داده بودند و افرادی که صدها هکتار از اراضی دولتی را به نام خود کرده بودند با آمدن احمدی‌نژاد موقعیت خود را در‌خطر دیدند و بحمدالله همه این اراضی در حال بازگشت به بیت‌المال است.

‌این نماینده مجلس شورای اسلامی‌ تاکید کرد: موسوی در دوره نخست‌وزیری خود بخشنامه کرده بود که وزرا باید مادام‌العمر حقوق دریافت کنند، اما احمدی‌نژاد این بخشنامه را ملغی اعلام کرد، در دولت خاتمی میلیاردها تومان به حساب برخی شرکت‌ها واریز کرده بودند و بعضی‌ها دختران و زنان خود را معرفی کرده و هر کدام خودروی رایگان دریافت کردند.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بیان اینکه این مسائل در انتخابات سبب شد که اینها بر نبود احمدی‌نژاد تاکید کنند، خاطرنشان کرد: این مسائل و همچنین توطئه‌های دشمنان خارجی دست به دست هم داد و این فتنه بزرگ به وجود آمد.

*سران فتنه پایگاه اجتماعی ندارند

وی با اشاره به اینکه سران فتنه با استراتژی‌های سابق خود پایگاه اجتماعی خود را از دست داده‌اند، گفت: اینها به دلیل از دست دادن پایگاه اجتماعی خود در‌صدد تغییر روش هستند و لذا تدبیر خود را در نامه نوشتن به رهبری و اظهار پشیمانی دیدند و از این طریق می‌خواهند وحدت ایجاد کنند، ما هیچ نقد و انتقادی به مردم نداریم، ایراد ما به نخبگان بی‌بصیرت است که موضع‌گیری‌های دوپهلویی دارند.

این فعال سیاسی بر ضرورت درس گرفتن از اتفاقات اخیر تاکید کرد و ابراز داشت: در طول تاریخ انقلاب اتفاقات مختلفی افتاده است اما ریشه این فتنه خشک نشده بود و اگر افرادی که در این نظام مسؤلیت‌های بزرگی نیز داشتند، می‌گذاشتند ریشه این فتنه‌ها برای مردم آشکار شود، بسیاری از این فتنه‌ها را نداشتیم.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بررسی حوادث 18 تیر بیان داشت: در این جریان برخی‌ها نگذاشتتند قوه قضائیه به ریشه حوادث بپردازد و این مار زخمی شده در زمانی که نظام احتیاج به قدرت‌نمایی در دنیا داشت بار دیگر سر برآورد و نتیجه آن نیز تضعیف انقلاب اسلامی بود. حجت‌الاسلام حسینیان با اشاره به بیانات روز گذشته رهبری از موضع گیری‌های دوپهلوی برخی افراد مؤثر در نظام انتقاد کرد و گفت: ما از همه شخصیت‌های تاثیرگذار می‌خواهیم مواضع دوپهلو را کنار گذاشته و تلاش کنند خود را با مردم همراه کنند.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی اضافه کرد: متاسفانه با وجود آشکار شدن بسیاری از مسائل و فتنه‌ها، برخی از افراد اطلاعیه می‌دهند و هتاکی‌های عاشورای حسینی را اقدام مردم خداجوی می‌داند، فرد دیگری می‌گوید چرا در روز عاشورا عزاداران امام حسین(ع) را به خاک و خون کشیدند.

حجت‌الاسلام حسینیان گفت: متاسفانه فردی که در پرتو ولایت و انقلاب به قدرت رسیده از این جریان دفاع می‌کند و می‌گوید جریان چپ هم از این اتفاق بیزار بود، وقتی جریان اصلاحات خودش از خود دفاع نمی‌کند مگر شما وکیل وصی‌شان هستی که از آنها دفاع می‌کنی؟

*مجلس هشتم فاقد استراتژی است‌

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه ‌با بیان اینکه مجلس هشتم فاقد استراتژی است، تاکید کرد: وقتی استراتژی در مجلس وجود نداشته باشد، نمی‌توان مشکلات و بحران‌ها را هدایت و برای آن چاره‌اندیشی کرد.

حجت‌الاسلام حسینیان‌ در خصوص مناظرات تلویزیونی که از سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شود و حضور برخی از افراد در این برنامه که دیدگاه‌های مناسبی ندارند، گفت: در این مورد خیلی سخت‍گیری نکنید‌، مردم ما خودشان همه چیز را می‌فهمند و باید اجازه داد این جریان ماهیت درونی خود را نشان دهند.

وی با بیان اینکه رسانه ملی باید حساب شده این مناظرات را ادامه دهد، تصریح کرد: برخی از افرادی که در این برنامه حضور پیدا می‌کنند، جز دروغ و مغالطه چیزی برای عرضه ندارند و باید مردم این افراد را بشناسند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی‌ در خصوص مسائل مربوط به استعفای خود از نمایندگی مجلس اظهار داشت: بنده آنچه در بیانیه نوشتم کاملا از سر صداقت و رسالت بود و می‌خواستم با این اقدام، شوکی به جامعه و مسؤلان وارد کنم که چرا این قدر در برابر این جریانات بی‌توجه و کوته‌فکر هستند و خوشبختانه این شوک وارد شد.

*رئیس کمیته دفاع از فلسطین به رهبری اهانت کرد

حجت‌الاسلام حسینیان در ادامه با انتقاد از وجود برخی مسائل در مجلس هشتم گفت: متاسفانه در کمیته دفاع از فلسطین، که رئیس آن منصوب رئیس مجلس است، شخصی حضور دارد که از اعضای کمیته صیانت از آرا در انتخابات بود.

وی ادامه داد: این فرد از جمله افرادی است که مسئله تقلب در انتخابات را طراحی و در یکی از منبرهای خود که در دهه محرم برگزار شد، به مقام معظم رهبری اهانت کرد و چرا باید چنین فردی در راس چنین کمیته‌ای باشد.

حجت‌الاسلام حسینیان بیان داشت: ما بارها نامه نوشته‌ایم و خواسته‌ایم این شخص را‌ عزل کنند، اما متاسفانه تاکنون اعتنایی نشده است.

وی در ادامه افزود: رهبری ادامه این کار را نپسندیدند و گفتند بروید موضوع را حل کنید، ما هم تابع رهبری هستیم و با نظر ایشان تمام خستگی‌ها از تن ما خارج شد و با نفسی تازه به جنگ دشمن خواهیم رفت.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی‌ در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه در مجلس چه خبر است و آیا فتنه‌گران هم در مجلس شورای اسلامی نفوذ کرده‌اند و یا اینکه بعضی از مجلسی‌ها هم توطئه می‌کنند، با بیان اینکه هر دو مورد وجود دارد، تصریح کرد: بعضی از مجلسی‌ها جزو فتنه‌گران هستند، برخی دیگر هم از فتنه‌گران حمایت می‌‌کنند، بعضی نیز با هم زد و بند دارند و متاسفانه اینها واقعیاتی است که در مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین در ارتباط با نحوه ارتباط و تعامل مجلس با دولت اظهار داشت: ‌ارتباط‌ مجلس و دولت یک رابطه نوسانی است گاهی خوب و گاهی بد، اما مجموعه مجلس شورای اسلامی با دولت به نحو مسالمت‌آمیز عمل خواهد کرد.

*جریانی به دنبال رای نیاوردن وزرا بود

وی با اشاره به اتفاقات رخ داده به هنگام رای اعتماد وزرای پیشنهادی دولت دهم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی‌ها در این جریان به دنبال این بودند که بسیاری از وزرا رای نیاورند اما رهبری با درایت خود پیام بسیار مهمی را صادر کردند و اجازه ندادند این تصمیم عملی شود.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی‌ در پاسخ به این سئوال که چشم‌انداز برون‌رفت از فتنه را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: من معتقدم این انقلاب مقدمه ظهور امام عصر(عج) است و تنها انسان‌های خالص را، در این راه با خود می‌برد و ناخالص‌ها نمی‌توانند در این مسیر شمشیر بزنند.

حجت‌الاسلام حسینیان در خصوص رئیس مجمع تشخیص و فرزندان وی نیز گفت: یکی از خطاهای هاشمی این بود که تصمیم اخیر جامعه مدرسین در خصوص مرجعیت صانعی را در تاریخ بی‌سابقه دانست در حالی که خود وی در جریان شریعتمداری از اعلام نظر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در خطبه‌های نماز جمعه قدردانی کرده و از آن به عنوان دستاوردی بزرگ یاد کرد.

*حماسه 9 دی نشانه پایبندی ملت به آرمان امام و رهبری است

این فعال سیاسی در ارزیابی خود از فتنه‌های اخیر در جامعه خاطرنشان کرد: شکی نیست در اینکه حوادث بعد از انتخابات و اتفاقات ناگواری که در تهران رخ داد، نوعی بحران بود و ‌عده‌ای با هتاکی و حرمت‌شکنی افزون بر اهانت به مقدسات و ارکان نظام، خسارت‌های بسیاری به اموال عمومی و نوامیس مردم وارد کردند.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی‌ حضور حماسی مردم در تظاهرات نهم دی ماه را نشانگر پایبندی ملت به آرمان‌های امام و رهبری دانست و گفت: با آگاهی و بصیرتی که مردم به دست آوردند جریانات کشف شد و بعد از نهم دی ماه، نظام و ملت ایران از قدرت کم‌نظیر و بی‌بدیلی برخوردار شدند و دشمنان قسم خورده انقلاب نیز پیام حضور حماسی مردم ایران را شنیدند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری