تاریخ : 1394,چهارشنبه 23 ارديبهشت15:17
کد خبر : 166324 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

وزیر علوم به شیراز می‌رود

خبرنامه دانشجویان ایران: رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: هفته خوابگاه‌های دانشجویی با حضور وزیر علوم در شیراز از شنبه 26 اردیبهشت همزمان با عید مبعث آغاز می‌شود و تا یکم خرداد ادامه خواهد داشت.

ذوالفقار یزدان‌مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با فارس، گفت: هفته خوابگاه‌های دانشجویی از شنبه 26 اردیبهشت همزمان با عید مبعث آغاز می‌شود و تا یکم خرداد ادامه خواهد داشت.

وی افزود: هفته خوابگاه‌های دانشجویی در سال 94 با شعار «خوابگاه‌سازی، ضرورت ملی، تجلی همدلی و همزبانی و با رویکردهای عادلانه‌سازی، بهینه‌سازی، بالندگی روحی و فکری برگزار خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان تأکید کرد: هر روز از روزهای هفته خوابگاه‌ها با عناوینی نام‌گذاری شده است که برای روز شنبه 26 اردیبهشت، عنوان خوابگاه، زندگی جمعی، مشارکت و مدیریت دانشجو برای یکشنبه 27 اردیبهشت، عنوان خوابگاه، خانواده، مسئولین و تعامل سازنده و برای دوشنبه 28 اردیبهشت عنوان خوابگاه، ورزش، تندرستی، امید و نشاط در نظر گرفته شده است.

یزدان‌مهر اضافه کرد: خوابگاه، تحصیل و فرهنگ آموزش و پژوهش عنوانی است که برای روز چهارشنبه 30 اردیبهشت و تغزیه سالم، بهداشت و ایمنی برای پنجشنبه 31 اردیبهشت و عنوان خوابگاه‌سازی ارزش معنوی، حمایت مردمی و وقت برای روز جمعه یک خرداد در نظر گرفته شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت:  ترویج همدلی و همزبانی بین مسئولین و دانشجویان، ترویج خوابگاه سازی به عنوان ارزش اسلامی و نیاز اساسی کشور و اهتمام ملی جهت رفع نیازهای موجود، عادلانه سازی توزیع امکانات و منطقی‌سازی قیمت‌ها، مشورت با دانشجویان و مشارکت آنها در مدیریت خوابگاه‌ها، آشنایی دانشجویان با آسیب‌های دنیای مجازی و مصلح کردن آنها برای دفاع از خود در برابر خطرات مواد مخدر جدید از مهمترین هدف از برگزاری هفته خوابگاه‌های دانشجویی در سال 94 است.

یزدان‌مهر تأکید کرد: افتتاحیه مراسم هفته خوابگاه‌های دانشجویی در سال 94 از شنبه 26 اردیبهشت با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در شیراز آغاز می‌شود.


کد خبرنگار : 20