تاریخ : 1394,چهارشنبه 22 مهر18:10
کد خبر : 182166 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

اصفهان پس از 20 سال انتظار صاحب مترو شد

خبرنامه دانشجویان ایران: فاز اول خط یک قطار شهری اصفهان به طول 11/2 کیلومتر و 10 ایستگاه فردا با حضور وزیر کشور راه‌اندازی می‌شود.

علیرضا صلواتی در گفت‌وگو با فارس گفت: خوشبختانه پس از سال‌ها انتظار بالاخره طلسم راه‌اندازی متروی شهر اصفهان شکسته شد و فردا ساعت 9:30 صبح با حضور وزیر کشور فاز اول خط یک قطار شهری اصفهان افتتاح خواهد شد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری اصفهان افزود: فاز اول خط یک قطار شهری اصفهان به طول 11/2 کیلومتر با تعداد 10 ایستگاه راه‌اندازی می‌شود که این مسیر از شهرک قدس، خیابان امام خمینی(ره) و محله عاشق‌آباد اصفهان آغاز و پس از گذراندن خیابان‌های بهارستان، گلستان، شهید مفتح، شهید علیخانی، جابر، کاوه، شهید چمران و شهید باهنر به میدان شهدا ادامه می‌یابد.

* مترو تا یک ماه از 7 تا 10 صبح فعال است

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: مراحل آزمایشی راه‌های مختلف قطار شهری انجام شده که با دو رام قطار صورت می‌گیرد؛ در ابتدای راه‌اندازی خط یک قطار شهری حرکت واگن‌ها از ساعت 7 تا 10 صبح فعال است و روزانه سه ساعت بهره‌برداری می‌شود اما پس از مدت یک ماه این زمان افزایش پیدا خواهد کرد و مدت زمان فاصله بین حرکت قطار از نیم ساعت به 10 دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

* اتمام خط یک مترو تا پایان سال 96

وی اظهارداشت: سال آینده فاز دوم خط یک قطار شهری افتتاح خواهد شد که مسیر آن تا ایستگاه چهارراه تختی ادامه می‌یابد و بعد از آن باید منتظر بمانیم تا مراحل راه‌اندازی ایستگاه میدان امام حسین(ع) و میدان انقلاب اسلامی به اتمام برسد که تا پایان سال 96 بتوانیم کل خط یک را به بهره‌برداری برسانیم.

*بهای هر مسیر 500 تومان

وی تأکید کرد: خرید بلیط مترو به صورت آزمایشی از طریق سامانه‌های «اصفهان‌کارت» به صورت تک فروشی قابل پرداخت و بهای ورودی آن 5 هزار ریال است که این کارت‌ها قابل شارژ است؛ هزینه بلیط مترو به دلیل یارانه‌ای که روی آن است برای مردم کاهش یافته که بخشی از آن را سازمان قطار شهری اصفهان پرداخت می‌کند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری اصفهان یادآور شد: امیدواریم تا پایان سال ساعات کار مترو به صورت معمول یعنی از 6 صبح تا 10 شب برسد و همچنین 5 رام قطار شهری پس از تست مراحل آزمایشی وارد شهر شود.

*افتتاح با دو رام قطار 5 واگنی

وی در پایان اذعان داشت: حدود 7 ایستگاه‌ برای فاز دوم خط یک قطار شهری آماده بهره‌برداری است که تا چند روز آینده سه ایستگاه دیگر نیز آماده می‌شود؛ در آغاز این راه‌اندازی اولیه، قطار شهری با دو رام و هر رام با 5 واگن سرویس‌دهی می‌کند که تا پایان سال 3 رام قطار دیگر آماده خواهد شد.


کد خبرنگار : 20