تاریخ : 1396,سه شنبه 28 آذر13:35
کد خبر : 253130 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

توسعه کیفی جزء برنامه‌های وزارت علوم

وزیر علوم توسعه کیفی را جزء برنامه‌های آموزش عالی برشمرد و گفت: از تمام زمینه‌های علمی و پژوهشی از برنامه جلوتر هستیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر در سالن اجلاس سران گفت: در تمام زمینه‌های علمی و پژوهشی با برنامه هماهنگ و در بخش‌هایی از برنامه جلوتر هستیم.

وی افزود: در چارچوب اجرای برنامه‌های مصوب و آنچه تکلیف حوزه علم و فناوری در کشور است باید تلاشمان را در ارتقای مراکز علمی و پژوهشی با قوت بیشتر پیش‌ ببریم.

غلامی اضافه کرد: توسعه کیفی در زمینه‌های مختلف جزء برنامه‌هایی است که هم در وظایف قانونی و سازمانی ما دیده شده و هم در برنامه‌های بالادستی قرار دارد؛ بنابراین برنامه‌ریزی‌های دقیقی را می‌طلبد که امیدواریم با هماهنگی نهادهای مرتبط در اجرای این امر موفق باشیم.

وی با اشاره به آمار رتبه‌بندی‌های علمی در جهان گفت: از نظر کیفیت رتبه‌بندی دانشگاه‌ها با سرعت بیشتری در حرکت هستیم و 14 تا 18 دانشگاه ما در بین دانشگاه‌های تاثیرگذار دنیا قرار دارد،‌ از نظر توسعه علمی نیز در رتبه 16 دنیا قرار داریم.

وزیر علوم افزود: از نظر سرعت رشد علمی با افزایش 0.5 درصدی در رتبه دوم جهان قرار داریم.

وی افزود: باید سهم بیشتری از تولید ناخالص داخلی را در تحقیقات هزینه کنیم که این مساله خواسته همه پژوهشگران است و ما می‌توانیم با تجاری‌سازی پژوهش‌ها بر افزایش تولید ناخالص ملی تاثیر داشته باشیم.