تاریخ : 1398,دوشنبه 09 ارديبهشت14:22
کد خبر : 310215 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

بزرگترین نیروگاه برق خاورمیانه در ساوه احداث می‌شود

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بزرگترین نیروگاه برق خاورمیانه در ساوه احداث می‌شود گفت: ساخت بیمارستان جایگزین بیمارستان شهید مدرس ساوه نیازمند ۹۰۰میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، محمدرضا منصوری شامگاه یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ساوه و زرندیه با اشاره به طرح انتقال آب ساوه از سد کوچری اظهار داشت: برنامه‌ریزی کردیم  امسال 40 کیلومتر لوله‌گذاری خط انتقال آب سهم ساوه از سد کوچری با  اعتباری بالغ بر 350 میلیارد ریال انجام شود.

وی افزود: تلاش می‌کنیم اعتبار لازم در زمان مقررشده تخصیص یابد زیرا با اجرای این طرح  جمعیت 250هزار نفری ساوه و 27 روستای مستقر در مسیر طرح انتقال آب از این نعمت برخوردار می‌شوند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهرستان ساوه به‌دلیل صنعتی بودن شرایط مهاجرت‌پذیری را دارد که درصورت ادامه این روند پیش‌بینی می‌شود که جمعیت این شهرستان طی سال‌های نه‌چندان دور از مرز 500 هزار نفر عبور کند، بنابراین تأمین آب و زیرساخت‌های لازم از نیازهای ضروری به‌حساب می‌آید.

منصوری بیان کرد: افتتاح بیمارستان امام رضا(ع) و کلنگ‌زنی فاز دوم در این مرکز درمانی در زرندیه از پروژه‌های درمانی این شهرستان است که با حضور وزیر بهداشت انجام خواهد شد، همچنین کلنگ‌زنی بیمارستان جدید بیمارستان شهید مدرس ساوه نیز از دیگر برنامه‌های  وزیر بهداشت در ساوه است.

وی ادامه داد: در این راستا کار اجرایی برای افزایش تخت بستری از 160 تختخواب به 250 تختخواب با اختصاص ردیف مستقل اعتباری عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه خاطرنشان کرد: برای بهره‌برداری از بیمارستان آموزشی درمانی جایگزین بیمارستان شهید مدرس ساوه بالغ بر 900 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در ردیف اعتباری امسال 50 میلیارد ریال تخصیص داده و 200 میلیارد ریال تسهیلات وام در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین درخصوص راه‌آهن شهرستان، پس از اتصال استان‌های غربی کشور به‌سمت کربلا خواهد رفت.

منصوری ابراز کرد: همچنین  افتتاح کنارگذر ساوه در نیمه نخست امسال، بهسازی راه‌های مواصلاتی ساوه و زرندیه، ساماندهی محور مواصلاتی بیات در بخش نوبران و تعریض کامل محور ساوه و به زرندیه از جمله طرح‌های پیش‌بینی‌شده در سال 98 است.

وی عنوان کرد: همچنین اجرای پروژه بزرگترین نیروگاه برق خاورمیانه در ساوه با تولید 3هزار مگاوات  نیز پیش‌بینی شده که 3 برابر ظرفیت بزرگترین نیروگاه فعلی در کشور است و در زمینی به‌وسعت 4هزار هکتار در شهرستان ساوه در ملک شخصی و با سرمایه‌گذاری 6.5 میلیارد دلار بخش خصوصی و بدون دریافت وام در منطقه طراز ناهید ساوه اجرایی می‌شود.