تاریخ : 1398,جمعه 01 شهريور13:49
کد خبر : 325005 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

سهمیه المپیک کایاک چهارنفره ایران پرید

دومین روز از رقابت‌های آبهای آرام قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک با ناکامی تیم چهارنفره کایاک در راهیابی به مرحله نیمه نهایی و کسب سهمیه برگزار شد.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از مهر ، دومین روز از رقابت‌های آبهای آرام و پاراکانو قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک در سگد مجارستان به پایان رسید. در مسابقات روز پنجشنبه ۳۱ مرداد ورزشکاران ایران در بخش های مختلف به آب زدند و مسابقه دادند. با برگزاری مرحله نیمه نهایی KL۳ بانوان، شهلا بهروزی‌راد ملی‌پوش پاراکانو ایران در گروه خود اول شد و به فینال مسابقات قهرمانی جهان و کسب سهمیه پارالمپیک صعود کرد. او امروز در فینال قهرمانی جهان پارو خواهد زد.

اسلام جاهدی در مرحله نیمه نهایی VL۲ آقایان، در گروه خود هفتم شد و به فینال B مسابقات قهرمانی جهان و کسب سهمیه پارالمپیک صعود کرد. او در فینال B  هفتم شد و  در نهایت به مقام شانزدهم مسابقات پاراکانو قهرمانی جهان و کسب سهمیه پارالمپیک رسید.

هدیه کاظمی و آرزو حکیمی در مرحله مقدماتی کایاک دونفره ۵۰۰ متر مسابقه دادند و با کسب رتبه هشتم از رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازماندند.

با برگزاری مرحله نیمه نهایی کایاک یک نفره ۵۰۰ متر مردان، امین بوداغی در گروه خود هفتم شد و به فینال C مسابقات قهرمانی جهان رسید.

در آخرین مسابقه روز دوم دیدارهای مرحله مقدماتی کایاک چهارنفره ۵۰۰ متر مردان برگزار شد که  تیم ایران با ترکیب احمدرضا طالبیان، علی آقامیرزایی، امید احمدی و پیمان قویدل به آب زد و در گروه دشواری که داشت هشتم شد و از رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی بازماند تا شانسی نیز برای کسب سهمیه المپیک در این ماده نداشته باشد.

سهمیه المپیک در ماده کایاک چهارنفره به تعداد ده قایق و تنها در رقابت های جهانی مجارستان بین کشورها توزیع می شود.

این رقابت ها امروز صبح با برگزاری کایاک یک نفره ۵۰۰ متر  بانوان، کانو یکنفره ۱۰۰۰ متر مردان و فینال پاراکانو بانوان ادامه خواهد داشت.