تاریخ : 1398,چهارشنبه 09 بهمن16:36
کد خبر : 344048 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

عزیزی: در مذاکره با AFC یک بازنده بزرگ بودیم

کارشناس فوتبال ایران گفت: چرا فکر می‌کنیم حالا که قرار است در سه بازی دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان میهمان باشیم، برنده بزرگ هستیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، خداداد عزیزی در مورد صعود تیم‌های استقلال و شهر خودرو به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا گفت: این موفقیت را به مردم ایران تبریک می‌گویم. من بازی استقلال را ندیدم، اما بازی شهر خودرو با السیلیه را با دقت تماشا کردم. استقلال با اقتدار توانست حریف قدر خود را شکست دهد، اما شرایط شهر خودرو متفاوت بود. شاید السیلیه به اندازه الدحیل، السد و حتی الریان قدرتمند نبود، اما بازیکنانی خارجی خیلی باکیفیتی از جمله کریم انصاری‌فرد، کارا امبوجی و یکی دو بازیکن دیگر که عملکرد خوبی داشتند، در اختیار داشت. شهر خودرو در این بازی بسیار منظم و حساب‌شده عمل و خیلی خوب حریف خود را در کل 120 دقیقه مدیریت کرد.

وی افزود: فراموش نکنیم شهر خودرو روز شنبه یک بازی سنگین انجام داده بود و روز قبل از بازی هم هفت ساعت در فرودگاه کویت برای سفر به قطر معطل شده بود. با این حال بازیکنان این تیم با خستگی که داشتند 120 دقیقه تلاش کرده و جنگیدند. آنها در ضربات پنالتی هم خیلی خوب عمل کردند. من این موفقیت را به مردم مشهد، مجموعه شهر خودرو و مجتبی سرآسیایی که همشهری خودم و پیشکسوت فوتبال مشهد است، تبریک می‌گویم.

عزیزی با تأکید بر اینکه شهر خودرو در کار دفاعی موفق عمل کرد، یادآور شد: در طول 120 دقیقه دروازه رحمتی در یکی دو صحنه تهدید شد که عکس‌العمل‌های خوبی انجام داد، اما در بیشتر دقایق بازی نماینده کشورمان سنجیده و منطقی عمل کرد. در اینجا می‌خواهم اعلام کنم که در حق شهر خودرو بی‌مهری شد که بازی اول این تیم با الرفاع بحرین را پخش نکردند. درست است که استقلال طرفداران زیادی در ایران دارد، اما شهر خودرو هم نماینده ایران در آسیاست و خوب نبود که بین آنها تبعیض قائل شوند. چرا باید برای بازی استقلال دوربین برده یا اجاره کنند، اما اهمیتی به بازی شهر خودرو دیگر نماینده کشورمان ندهند؟ من در یک برنامه تلویزیونی از هر دو شبکه سه و ورزش سیما گلایه خواهم کرد. واقعاً رفتار خوبی با تیم شهر خودرو نشد و این تیم در عین مظلومیت و در حالی که مورد بی‌مهری قرار گرفت، موفق به این کار بزرگ شد. به همین خاطر واقعاً برای تیم شهرم خوشحالم که موفق شد به جمع تیم‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان راه یابد. بازیکنان شهر خودرو با غیرت‌شان بازی و صعود کردند.

کارشناس فوتبال کشورمان با انتقاد از مدیرانی که اعتقاد دارند کار بزرگی در مذاکره با AFC انجام داده‌اند، خاطرنشان کرد: نمی‌دانم وقتی قرار است نمایندگان کشورمان در سه بازی رفت میهمان باشند از چه موفقیت و کار بزرگی حرف می‌زنند. من خودم فوتبالی هستم و می‌دانم سه بازی پشت سرهم میهمان بودن، چقدر سخت است. شما حساب کنید که شهر خودرو باید خارج از خانه با الهلال بازی کند، بعد از آن با پاختاکور و بعد هم الاهلی امارات. اگر از این سه بازی یک یا سه امتیاز کسب کند باید با چه روحیه‌ای بازی‌های برگشت خود را انجام دهد؟ اگر رقبایش از بازی برگشت فقط مساوی بخواهند یک اتوبوس جلوی دروازه‌شان می‌چینند و به هدف خود می‌رسند. کجای دنیا به این شکل برنامه‌ریزی می‌کنند؟! فکر کنید به بارسلونا بگویند چون مردم شما اهل کاتالان هستند باید سه بازی اول خود در لیگ قهرمانان را در خارج از اسپانیا انجام دهید! واقعاً این نوع برنامه‌ریزی از سوی کنفدراسیون آسیا مسخره است و مدیران ما نباید راحت زیر بار آن بروند.

وی خاطرنشان کرد: ما نه تنها چیزی را نبردیم، بلکه یک بازنده بزرگ بودیم که باید بازی‌های رفت‌مان را خارج از ایران برگزار کنیم. در این برنامه‌ریزی از سوی AFC اصلاً عدالت رعایت نشد. یک تصمیم غیرفوتبالی و غیرمتفکرانه از سوی کنفدراسیون آسیا بود که به فوتبال کشورمان تحمیل شد. هر چند که من به AFC هیچ اعتمادی ندارم که حتی اجازه برگزاری بازی‌های برگشت در ایران را بدهد. در هر صورت کار نمایندگان ایران در مرحله گروهی مخصوصاً شهر خودرو بسیار سخت است و امیدوارم در این راه همه تیم‌های ایرانی موفق باشند.