تاریخ : 1399,سه شنبه 25 شهريور18:44
کد خبر : 370373 - سرویس خبری : آخرین اخبار زنان

اظهارات عجیب فائزه هاشمی درمورد وضع حجابش!

فائزه هاشمی در اظهاراتی قابل تامل به تشریح وضع حجابش پرداخته است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از جام نیوز، فائزه هاشمی، دختر حاشیه ساز رئیس فقید مجمع تشخیص که چندی پیش بی شرمانه گفته بود «اگر چندهمسری پسندیده است، آن را برای زنان هم آزاد کنند» این بار در گفتگو با شرق توضیحات قابل تاملی پیرامون حجاب خود در دوران دانشجویی داده است. لازم به ذکر است فائزه پیش تر اذعان کرده بود «ما اگر قرص‌هایمان را نخوریم خانوادگی موجودات خطرناکی می‌شویم».

بخش های مهم اظهارات فائزه را در ادامه خواهید خواند:

*دانشگاه آزاد هم که دانشجو بودم، در آن زمان مانتوها همه بلند و گشاد و تیره بود، سر کلاس چادر را برمی‌داشتم، مانتوهایم بلند نبود، معمولا رنگ روشن می‌پوشیدم یا بارانی که کمی چسبان بود. رئیس دانشگاه گفت ما می‌دانیم حجاب شما مشکلی ندارد، ولی شما که این‌طور می‌پوشید دیگران هم می‌خواهند همین کار را بکنند. گفتم خیلی هم خوب است که بپوشند. وقتی مشکلی ندارد، چه اشکالی دارد دیگران نیز آن را انجام دهند. مانتوهای دراز و گشاد که در هرکدام چند نفر جای می‌گیرند، چیست که تن دخترهایمان کرده‌ایم. این‌طور حرف‌ها بوده، اما موضوعات جدی‌تر نبوده است.

*من چادری هستم، اما این‌طور نبود که فکر کنم چادر حجاب برتر است و همه‌جا چادر سر کنم. مثلا در دانشگاه با مانتو و روسری بودم و حتی مقنعه هم سر نمی‌کردم. فقط زمان اسب‌سواری مقنعه سر می‌کنم که راحت‌تر است. یا در ماشین معمولا چادر از روی سرم می‌افتد و اصراری به سرکردن آن ندارم..

*یک‌بار قبل از انقلاب که بابا زندان بود، محسن چیزی به من گفت، یادم نیست چه بود، مامان با او دعوا کرد که مگر تو قیم فائزه هستی؟ و تمام شد. الان هم گاهی محسن به صحبت‌های من اعتراض می‌کند من هم می‌گویم این موضوع من است، نه تو. به‌هرحال تربیت خانوادگی و رفتارهای مامان و بابا نتیجه‌اش این بوده که چنین اعتراضاتی نبوده است. اگر هم بوده، من زیر بار نرفته‌ام که این تذکرها ادامه داشته باشد.‌

‌*«پدر یا همسرتان هیچ‌وقت نگفتند فائزه بس کن؟‌» همسرم که هیچ‌وقت؛ ولی بابا گاهی می‌گفت که مثلا فلان جا تند رفتی.‌ بابا اصولا لحن تندی نداشت؛ اما طوری بود که معمولا اثر می‌کرد. درباره همسرم هم بالاخره دعواهای زن و شوهری همیشه هست. اگر همسرم تند شده، من هم تند شده‌ام یا برعکس. همیشه در مقابل چیزهایی که به نظرم منطقی نیست، ایستاده‌ام.‌