تاریخ : 1399,یکشنبه 02 آذر18:42
کد خبر : 376915 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

مذاکره با آمریکا بی تاثر از منفعل شدن دولت نیست

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد گفت: دولت ایران با کسی می‌خواهد سر میز مذاکره بنشیند، که قاتل حاج قاسم سلیمانی است و این بی تاثر از منفعل شدن دولت نیست.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشجو، علیرضا مهرابی، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد گفت: مسؤل تمام شرایط و اوضاع نابسامان اقتصادی کشور دولت می‌باشد و باید پاسخگوی این اوضاع باشد؛ چرا که مشکلات اقتصادی کشور و دیگر مشکلات ریشه در مدیریت داخلی و داخل کشور دارد و هیچ ربطی به خارج از کشور ندارد که دولت حل مشکلات را گره زده است به خارج از کشور.

مهرابی گفت: دولت شرایط و جو کشور را طوری برنامه‌ریزی کرده است که مردم طالب مذاکره و در دوگانگی مقاومت یا سازش قرار بگیرند. دولت معیشت و اقتصاد مردم را گروگان گیری کرده است که توسط آن بتواند به آحاد مردم، خواص و رهبری برای مذاکره مجدد فشار بیاورد و دوباره پای میز مذاکره با غرب بنشیند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد اضافه کرد: دولت از تجربه برجام درس عبرت نگرفته است و هنوز متوجه آن آسیب‌هایی که برجام به کشور زده نشده است، او گفت از جمله از این آسیب‌ها می‌توان به این اشاره کرد که بعد از هفت سال نه چرخ سانتریفیوژ می‌چرخد و نه چرخ اقتصاد و اینکه کشور را معطل چند کشور غربی کرده است. دولت هنوز یادآور بدعهدی‌های اروپا و آمریکا و اعمال تحریم‌ها علیه ایران بعد از برجام نشده است. وی افزود بعد از گذشت ۷ سال از دولت اصلاحات هنوز مردم فراموش نکرده اند که دولت با وعده رفع تحریم بر سر کار آمد الان بعد از هفت سال این است وضع کشور و نه تنها تحریم‌ها برداشته نشده بلکه به گفته‌ی خود دولت تحریم‌ها چندین برابر نیز شده است.

وی افزود: دولت اصلاحات ایران با کسی می‌خواهد سر میز مذاکره بنشیند، که قاتل سردار عزیز ایران یعنی حاج قاسم است که نه تنها این قاتل جانی عذرخواهی نکرده بلکه گستاخانه‌تر رو به جلو حرکت کرده، و این بی تاثر از منفعل شدن دولت نیست. همچنین وی افزود ماهیت دشمن هیچ تغییری نکرده و نخواهد کرد و نه جمهوری‌خواه دارد و دموکرات و ماهیت آمریکا همان ماهیت استکبار است که هیچ گاه تغییر نمی‌کند.

مهرابی در پایان گفت اصل مذاکره کردن با کسی که دشمن اسلام و تفکر انقلابی هست از ریشه و بنیان غلط است و این مذاکره، مذاکره با شیطان است.