تاریخ : 1400,چهارشنبه 15 ارديبهشت15:41
کد خبر : 394342 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

پرداخت وام به ۲۰ هزار دانشجوی دستیاری پزشکی در سال ۱۴۰۰

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: در سال ۹۹ توانستیم به بیش از ۱۰ هزار نفر از دستیاران وام‌ ۱۵ میلیون تومانی پرداخت کنیم که این تعداد در سال جاری به ۲۰ هزار نفر افزایش می یابد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل ازمهر، بهروز رحیمی در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری یکی از بانک ها با وزارت بهداشت با اشاره به مشارکت بانک عامل در طرح شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: این همکاری مشترک کار مهمی است تا بخشی از جامعه بتواند در فعالیت‌های مسئولانه و اجتماعی فعالیت کند.

وی افزود: هدایت کردن و سوق دادن منابع اجتماعی و خیرین به سمت رفع نیازهای سلامت و در حوزه بهداشت اهمیت زیادی دارد که در شرایط کرونا مغتنم است.

رحیمی اضافه کرد: در یکسال گذشته صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با همکاری با بانک عامل توانسته است به بیش از ۱۰ هزار نفر از دستیاران وام‌های ۱۵ میلیون تومانی پرداخت کند که این تسهیلات که از محل منابع بانکی حدود ۱۵۰ میلیارد تومان بود.

وی یادآور شد: امسال با پیگیری‌های صورت گرفته و مساعدت‌های وزیر بهداشت این وام‌ها حداقل به ۲۰ هزار دستیار و با رقم بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اتفاق خواهد افتاد که با مشارکت بانک عامل صورت می‌پذیرد.

وی افزود: در این زمینه بانک‌های دیگر می‌توانند مشارکت کنند تا از دانشجویان دستیاری و دوره‌های تخصصی که بخشی از نظام درمان و بهداشت را تقبل کرده‌اند حمایت به عمل بیاورند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: رویکرد اصلی و نحوه پرداخت وام های صندوق رفاه دانشجویان به صورت قرض‌الحسنه است و جامعه هدف ما تمام دانشجویان علوم پزشکی است که شامل حدود ۳۰۰ هزار نفر می‌شود و کاملا نگاه ما قرض‌الحسنه است.

وی گفت: ما می‌توانیم با مکانیسم‌ها یا سرمایه گذاری‌های صندوق رفاه با سایر بانک‌ها همکاری مشترک داشته باشیم اما خروجی یا آن مبلغی که به دست دانشجو می‌رسد باید قرض‌الحسنه است. صندوق رفاه این آمادگی را به طور کامل دارد که با هرکدام از بانک‌ها و موسساتی که تمایل دارند در عرصه بهداشت و درمان قدم بردارند همکاری کند تا در قالب تفاهمنامه‌های مختلف تسهیلاتی را برای دانشجویان اخذ کند.