تاریخ : 1400,چهارشنبه 15 ارديبهشت15:47
کد خبر : 394345 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

ادعای جنجالی درباره تغییر در جداول بودجه ۱۴۰۰

نماینده مردم تبریز و اسکو در مجلس در رابطه با نامه تعدادی از نماینده ها به رئیسی گفت: پارلمان نقش نظارت بر قوه مجریه را دارد و اگر بنا باشد در این موضوع دخالتی خارج از سازوکار حزبی صورت گیرد، قطعا محل ایراد است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از برنا، «احمد علیرضا بیگی»، نماینده مردم تبریز و اسکو در مجلس، در گفت و گو با برنا در خصوص تخلف صورت گرفته در بودجه ۱۴۰۰ گفت: حدود صد نفر از نمایندگان مجلس نامه به هیئت رئیسه را امضا کردیم و مطمئن هستیم تخلفاتی در جداول بودجه صورت گرفته که قابل قیاس با هیچ دوره ای نیست. باید این‌ تخلفات در مجلس مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد و موارد تخلف مشخص شود. پس از بررسی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان این تخلف به قوه قضاییه ارجاع داده می شود.

او در خصوص جداول که در بودجه دست خوش تغییر قرار گرفته، ادامه داد: جداول مربوط به تبصره ۱۹ در بودجه تغییر پیدا کرده است. پس از ارجاع بودجه به شورای نگهبان برای تایید نهایی منتظر ماندیم تا نظریه شورا را دریافت کنیم و اگر نیاز به ایجاد تغییراتی بود انها را لحاظ کنیم، تا ساعت ۴در صحن منتظر بودیم تا ایرادات شورای نگهبان به دستمان برسد و آخرین بررسی ها انجام شود ولی هیئت ‌رییسه اعلام کرد که شورای نگهبان بودجه را تایید کرده و ما به سمت حوزه های انتخابیه خود رفتیم.

او در رابطه با نامه تعدادی از نماینده ها به رئیسی گفت: پارلمان نقش نظارت بر قوه مجریه را دارد و اگر بنا باشد در این موضوع دخالتی خارج از سازوکار حزبی صورت گیرد، قطعا محل ایراد است. ارسال نامه و دعوت از چهره های سیاسی توسط مجلس بر بعد نظارتی مجلس آسیب وارد می کند. اگر رئیسی درخواست این دسته از نمایندگان را اجابت کند نمایندگان خود را در برابر موفقیت رئیسی مسئول می دانند. از سوی دیگر چون در کشور رعایت تفکیک قوا نهادینه نیست شاهد مشکلاتی خواهیم بود