تاریخ : 1400,یکشنبه 26 ارديبهشت11:36
کد خبر : 395339 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

درخواست برای تمدید اینترنت رایگان دانشجویان

دانشجوی دیگری می گوید: بهتر بود که وزارت ارتباطات از ابتدای سال تحصیلی جاری یک بسته ۹ ماهه را برای کل ارائه می کرد تا دغدغه اینترنت در پایان ترم و آغاز ترم جدید را نداشته باشیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، چندی پیش اینترنت رایگان استادان دانشگاه و حوزه برای آموزش مجازی در دوران کرونا به پایان رسید و وزارت ارتباطات بسته جدیدی برای آنها در نظر گرفت. اکنون دانشجوها هم خواستار تمدید اینترنت رایگان شده‌اند. 

با ادامه همه‌گیری ویروس کرونا، دوره‌های آموزشی هم‌چنان در بسترهای فضای مجازی درحال برگزاری است. دوره‌های مجازی دانشجویان هم همچنان ادامه دارد.  

بسته‌های اینترنت هدیه، تدبیر وزارت ارتباطات برای کم کردن بخشی از هزینه‌های دانشجویان است و اکنون دانشجوها مطالبه ای دارند. این مطالبه به موضوع اینترنت و آموزش مجازی مربوط می شود.

خندان مهر، دانشجوی یک دانشگاه آزاد اسلامی در این باره گفت: با چه منطقی اینترنت برای دانش آموزان، معلم ها و استادان دانشگاه و حوزه رایگان است اما دانشجوها باید هزینه اینترنت بدهند؟ چرا وزارت ارتباطات اینترنت معلم ها و استادان را تمدید کرد اما اینترنت دانشجوها نباید تمدید شود؟ در حالی که درس دانشجوها به مراتب از دروس دانش آموزان سنگین تر است.

دانشجوی دیگری می گوید: بهتر بود که وزارت ارتباطات از ابتدای سال تحصیلی جاری یک بسته ۹ ماهه را برای کل ارائه می کرد تا دغدغه اینترنت در پایان ترم و آغاز ترم جدید را نداشته باشیم.

ستار هاشمی، معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با خبرنگار فارس، اظهارداشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در شروع نیمسال اول تحصیلی سال ۹۹، در راستای برقراری عدالت آموزشی و با توجه به جایگاه و اهمیت امر آموزش، بسته‌های هدیه اینترنت شش ماهه با حجم ۱۲۰گیگابایتی را برای اساتید مراکز دانشگاهی و حوزوی تعریف و این بسته‌ها از طریق فرآیند ثبت‌‌نام در اختیار ایشان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که مهلت زمانی شش ماهه استفاده از این بسته‌ها به اتمام رسیده اما فرآیند ارائه آموزش مجازی در ترم جاری کماکان ادامه داشت، لذا درخواست‌های متعددی ازسوی اساتید حوزه و دانشگاه و مسئولین مربوطه در خصوص تمدید مهلت استفاده از باقیمانده حجم بسته‌ها به وزارت متبوع واصل شد.