تاریخ : 1400,سه شنبه 28 ارديبهشت13:53
کد خبر : 395607 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

واکنش پرسپولیس به قرارداد کنعانی زادگان با قطری‌ها

سخنگو و معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس گفت: ما اطلاعی در مورد جدایی کنعانی‌زادگان نداریم و خود بازیکن هم تا الان چیزی در این زمینه به ما اعلام نکرده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل ازمشرق، ابراهیم شکوری درباره دیدار امروز تیم پرسپولیس مقابل شاهین بندرعامری در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی اظهار داشت: برد دربی را تبریک می‌گویم و امیدوارم همچنان تیم‌مان در صدر جدول و باعث افتخار هواداران باشد. ما امروز با تیم شاهین بندر عامری بازی داریم و به‌عنوان یک باشگاه ارزشی و قدیمی برای همه تیم‌ها احترام قائلیم. با کادری که از بازیکنان، مربیان و مدیران در باشگاه وجود دارد، همه می‌دانند که فوتبال در زمین اتفاق می‌افتد و هیچ تیمی را دست کم نمی‌گیریم و می‌دانیم قطعا شاهین تیم خوبی بوده که تا اینجا بالا آمده است، اما ما هم پرسپولیس هستیم و هواداران بی‌شمار ما توقع دارند تیم‌مان دست پر از بوشهر برگردد.

وی افزود: ما باید از کادرفنی و بازیکنان تشکر کنیم که فکر می‌کنم نزدیک دو سال است به صورت مداوم در جام‌های مختلف حضور داشتند و استراحتی نداشتند. ما سال گذشته پس از پایان لیگ در لیگ قهرمانان شرکت کردیم و امسال هم تنها تیم ایران هستیم که در چهار جام مدعی هستیم. فکر می‌کنم این موضوع شرایط را سخت می‌کند ولی خدا را شکر بچه‌ها حرفه‌ای هستند و امیدوارم با بیشترین جام امسال را به پایان برسانیم.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس در مورد برنامه‌ریزی باشگاه برای ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به رادیو ورزش، گفت: تجربه خوبی در باشگاه در این زمینه وجود دارد. فکر می‌کنم الان نیروهای متخصصی در جام باشگاه‌های آسیا در پرسپولیس حضور دارند و این هم نقطه مثبتی برای ماست. ما باید در مرحله بعد باید در تاجیکستان و روی چمن مصنوعی به مصاف حریف‌مان برویم.

وی درمورد دلیل میهمانی پرسپولیس در مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا نیز توضیح داد: با توجه به شرایطی که کمیته برگزاری مسابقات در نظر گرفته بود، تیم‌هایی که از گروه ما و گروه A به مرحله بعد صعود می‌کردند، با هم بازی می‌کردند. ما دنبال بهانه جویی نیستیم و این تفکر در باشگاه ما حاکم است که اگر می‌خواهیم قهرمان آسیا شویم باید بازی‌های‌مان را ببریم، ولی در مورد نقل و انتقالات و بودجه تیم‌ها درد و دل زیاد داریم. ما در چهار جام مدعی هستیم و در چهار سال گذشته پرچم‌دار ایران در آسیا بودیم، شاید بخشی از سهمیه‌های الان ما هم به عملکرد خوب مربوط باشد. با 40 میلیون هوادار که در این شرایط کرونایی پرسپولیس آن‌ها را سرگرم می‌کنند، متأسفانه هیچ ردیف بودجه‌ای برای باشگاه پرسپولیس در نظر گرفته نشده است. فکر می‌کنم در یک رقابت نابرابر در فصل نقل و انتقالات قرار داریم. واقعاً هزینه‌های باشگاه بسیار سنگین است.

«گفته می‌شود کنعانی‌زادگان با یک تیم قطری قرارداد بسته است». ابراهیم شکوری در واکنش به طرح این موضوع گفت: شش بازیکن ما قراردادشان در پایان فصل به پایان می‌رسد. برای اولین‌بار ما به صورت شفاهی و مکتوب از بازیکنان درخواست کردیم در باشگاه حضور پیدا کنند. ما سعی می‌کنیم تمام بازیکنان‌مان را حفظ کنیم و تا الان هیچ یک از بازیکنان به ما اعلام نکردند که با تیم دیگری قرارداد بسته‌اند. ما اطلاعاتی در مورد کنعانی‌زادگان نداریم و خود بازیکن هم تا الان چیزی در این زمینه به ما اعلام نکرده است. ما با مردم خیلی شفاف صحبت می‌کنیم. سعی می‌کنیم تمام بازیکنان را حفظ کنیم، ولی بازهم به بحث بودجه بازمی‌گردیم. در ایران شاید یک یا دو تیم خصوصی باشند و بقیه به دولت وصل هستند و بودجه‌های بسیار کلانی دریافت می‌کنند. ما بازیکنی داشتیم که در نیم‌فصل از جمع ما جدا شده است و برای یک‌ فصل‌ونیم، شش برابر قرارداد ما را گرفته است. فقط برای یک نیم‌فصل دو برابر کل فصل ما پول گرفته است. این اتفاق شرایط را برای ما سخت می‌کند. واقعا ما راه درآمد دیگری نداریم. ما یک کارگزار داریم که کل مبالغ آن دریافت شده و صرف بدهی‌ها شده است. ما متأسفانه درآمد تبلیغات محیطی و حق پخش را نداریم. یا باید هواداران پای کار بیایند و یا باید فکری به حال باشگاه‌ها شود.

وی در مورد آخرین وضعیت پرونده‌های خارجی باشگاه نیز یادآور شد: ما در باشگاه سعی می‌کنیم کمتر به هواداران استرس بدهیم، ولی باید قبول کنیم باشگاه از گذشته پرونده‌هایی دارد که روی هم جمع شده است. ما الان پرونده مهمی که داریم کالدرون است. با توجه به اینکه ما نتوانستیم پول این مربی را پرداخت کنیم و قراردادش فسخ شده است، به احتمال خیلی زیاد ما در این پرونده بازنده خواهیم بود. علاوه بر کالدرون، پرونده اوساگونا و چند پرونده دیگر داریم. شاید برای اولین‌بار باشد که باشگاه پرسپولیس از یک بازیکن به نام استوکس هم شکایت کرده است که امیدواریم حداقل در آن پرونده برنده باشیم.