تاریخ : 1400,سه شنبه 28 ارديبهشت16:07
کد خبر : 395620 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

مهدوی‌کیا:

برای هیات فوتبال و استقلال راه فراری نیست

سرمربی تیم آکادمی‌ کیا گفت: تخلف هیات فوتبال و باشگاه استقلال قطعی است و راه فراری برای آنها وجود ندارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، هیأت فوتبال استان تهران در زمان بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه استقلال قرارداد بازیکنان تیم‌های پایه این باشگاه را ثبت کرده که این امر یک تخلف محسوب می‌شود.

برای هیات فوتبال و استقلال راه فراری  نیست

در این راستا هادی مهدوی‌کیا سرمربی تیم آکادمی کیا درباره این تخلف اظهار داشت: حدود 30 تیم که خود ما یکی از آنها هستیم جزء شاکیان این پرونده هستند. 5 ماه است پرونده را دنبال می‌کنیم اما متاسفانه هیأت فوتبال استان تهران در جلسه اول دادرسی اعلام کرد به دلیل پرطرفدار بودن تیم استقلال از شکایت خود بگذرید و اتفاقی است که پیش آمده.

وی افزود:  متاسفانه حتی در قوانین دست برده و تاریخ ثبت قراردادها را تغییر داده‌اند. همه تیم‌های شاکی قبل از دست بردن در این تاریخ‌ها از قوانین و مقررات و زمان ثبت قراردادها عکس دارند و اسنادمان درباره جابجایی و تغییر در زمان ثبت قراردادها هم موجود است. هیچ راهی برای فرار از این تخلف وجود ندارد.

سرمربی تیم آکادمی کیا تصریح کرد: اکنون هیأت فوتبال به دلیل پرطرفدار بودن تیم استقلال می‌گوید همه تیم‌های شاکی صرف نظر کنند. قوانین را جابجا کرده‌اند زیرا زمان نقل و انتقالات باشگاه‌های تهران یک ماه قبل از شروع مسابقات بوده ولی به خاطر تیم استقلال زمان اتمام این پنجره را تا یک روز قبل از شروع مسابقات ادامه دادند. هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمی‌افتد.

مهدوی کیا در مورد اینکه آیا از طریق فدراسیون فوتبال پیگیر این تخلف شده‌اند توضیح داد: با توجه به اینکه نتوانستیم از طریق پیگیری‌هایمان از هیأت فوتبال نتیجه بگیریم، و جواب درستی نشنیدیم، تمام اطلاعات خودمان را به فدراسیون فوتبال بردیم. 3-2  روز قبل پرونده را به فدراسیون فوتبال فرستاده  و گفتیم چنین تخلفی انجام شده است. به مسئولان فدراسیون گفتیم هیأت فوتبال می‌گوید تیم‌ها به دلیل پرطرفدار بودن استقلال از حق خود بگذرند.

وی تصریح کرد: باشگاه استقلال در زمان بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی‌اش قرارداد بازیکنان پایه خود را ثبت کرده و این یک تخلف است. 15 بازیکن تیم جوانان و 90 درصد تیم نونهالان این باشگاه نفرات جدید هستند. آن هم در شرایطی که پنجره نقل و انتقالاتی استقلال در آن زمان بسته بود. حتی برای تیم نونهالان و نوجوانان استقلال 5-4 بازی از آکادمی کیا جذب کردند که خودم آن نفرات را می شناسم و می‌دانم چه اتفاقی رخ داده است.

سرمربی آکادمی‌ کیا درباره ادعای طهمورث حیدری، رئیس کمیته استان‌های  فدراسیون فوتبال مبنی بر ورود به این پرونده گفت: پرونده خیلی واضح است مگر اینکه با لابی بازی اتفاقی بیفتد. زمان پایان پنجره نقل و انتقالات یک ماه قبل از شروع مسابقات بوده و تا آن زمان باشگاه ها می‌توانستند مدارک بازیکنان خود را به هیأت فوتبال بدهند. قانون هیأت فوتبال هم برای همه تیم‌ها همین است اما تاریخ پنجره نقل و انتقالاتی استقلال بسته بود.

مهدوی کیا اضافه کرد: در شرایطی که قرارداد بازیکنان استقلال یک ماه قبل از شروع مسابقات ثبت شده این تاریخ را تغییر داده و زمان جدید ثبت قراردادها را یک روز قبل از مسابقات اعلام کردند که در تاریخ جدید پنجره نقل و انتقالات استقلال باز بوده است. هیات فوتبال بعد از این اتفاقاتی که برای استقلال رخ داد تاریخ نقل و انتقالات را تغییر داده و این کار غیرقانونی است. آن هم در شرایطی که قرارداد بازیکنان استقلال در زمان محرومیت و یک ماه قبل مسابقات ثبت شده بود. باز هم می‌گویم برای درست کردن این ماجرا راه فراری وجود ندارد.