تاریخ : 1400,سه شنبه 28 ارديبهشت20:21
کد خبر : 395633 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

خاکی صدیق:

پیگیر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی هستیم

خاکی صدیق: پیگیر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی برای برگزاری کلاس‌های حضوری هستیم معاون آموزشی وزارت علوم گفت: امیدواریم جامعه دانشگاهی در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گیرند تا بتوانیم از مهرماه شاهد برگزاری کلاس‌های درس به صورت حضوری باشیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»به نقل از تسنیم، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم در بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران که امروز به صورت مجازی برگزار شد؛ گفت: درحال حاضر در تمام نقاط کشور دانشگاه و موسسه آموزشی وجود دارد که این امر موجب شده تا در تمامی زمینه‌های تخصصی دانشجو تربیت شود.

پیگیر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی هستیم

وی با اشاره به اینکه می‌توان گفت ایران در حوزه آموزش عالی خودکفا است و اکنون لازم است برای آموزش تقاضامحور برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد؛ تصریح کرد: دانشگاه‌های کشور به بلوغ لازم رسیده‌اند به نحوی که اکنون صنایع به دانشگاه‌ها مراجعه می‌کنند و دانشگاه‌ها برای آن‌ها دوره‌های تقاضا محور طراحی و برگزار می‌کنند.

خاکی صدیق توجه به حوزه فناوری و کارآفرینی را دیگر دستاورد آموزش عالی کشور عنوان کرد و ادامه داد: راه‌اندازی مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در این راستا صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: حضور دانشگاه‌ها در نظام‌های رتبه‌بندی جهانی از دیگر دستاورد‌های آموزش عالی کشور به شمار می‌رود به نحوی که اکنون جایگاه دانشگاه‌های کشور در این رتبه‌بندی‌ها بسیار ارتقا یافته است.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به راه‌اندازی زیست بوم فناوری در کشور، اظهار کرد: این نوع فعالیت‌ها کشور را در برابر تحریم‌ها مقاوم کرده است.

خاکی صدیق افزود: بروز بیماری کرونا در کشور برای آموزش عالی یک آزمون سخت بود که خوشبختانه دانشگاه‌ها به خوبی از آن عبور کردند و فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فناورانه دانشگاه‌ها هیچگاه متوقف نشده است.

وی بیان کرد: در گذشته برخی از دانشگاه‌ها به حوزه الکترونیکی وارد شده بودند، اما با شیوع بیماری کرونا از دستاورد‌های این دانشگاه‌ها استفاده شد و اکنون دانشگاه‌ها فعالیت‌های آموزشی خود را بر بستر مجازی پیگیری می‌کنند.

خاکی صدیق با تاکید بر اینکه اکنون باید ارتقا کیفیت به عنوان توسعه آموزش عالی مورد توجه قرار گیرد؛ گفت: از چندسال گذشته موضوع ساماندهی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در دستور کار قرار گرفت در این روند واحد آموزشی حذف نخواهد شد بلکه موضوع تجمیع و ملحق شدن مورد توجه است.

معاون آموزشی وزارت علوم تصریح کرد: به روز رسانی سرفصل‌های درسی نیز در دستور کار وزارت علوم قرار دارد و تاکنون هزار برنامه درسی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است و مابقی نیز ابلاغ خواهد شد.

خاکی صدیق در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم جامعه دانشگاهی در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گیرند تا بتوانیم از مهرماه شاهد برگزاری کلاس‌های درس به صورت حضوری باشیم. این موضوع از سوی وزارت علوم و از طریق ستاد ملی مقابله با کرونا در حال پیگیری است.