تاریخ : 1400,دوشنبه 31 خرداد22:02
کد خبر : 399479 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

قطار کشور به مسیر اصلی انقلاب بازگشته است

معاون اول قوه قضائیه گفت: امروز ریل قطار کشور عوض شده و دوباره به مسیر اصلی انقلاب بازگشته که این دستاورد از هدایت‌های مقام معظم رهبری است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم؛ حجت‌‎الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌‎ای، معاون اول قوه قضائیه در جلسه صبح امروز دوشنبه (31 خرداد ماه) شورای عالی قوه قضائیه با تقدیر از حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم اظهار کرد: مردم موقعیت‌‎شناس و آگاه ایران در روز 28 خرداد بار دیگر حقیقتاً با حضور پای صندوقهای رأی شگفتی آفریدند.

وی افزود: آنچه دشمنان طراحی کرده بود و تصور می کرد می تواند با اقدامات پلیدش مردم را از رفتن پای صندوق رأی بازدارد شکست خورد و مردم نقشه‎‌های آنها را خنثی و نقش بر آب کردند.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: دشمنان و بدخواهان در داخل و خارج کشور از مدت‌ها پیش تلاش کردند مردم پای صندوق نیایند و امید هم بسته بودند اما این اتفاق نیفتاد و مردم با وجود مشکلات، حاضر نشدند به هیچ وجه از آرمان‌ها، ارزش‌ها و نظام و انقلاب و دین کوتاه بیایند.

محسنی‌اژه‌ای تصریح کرد: دشمنان آنقدر عملیات روانی انجام دادند و حتی سینه به سینه سعی کردند افراد را تحریک کنند اما با عنایت خدا و تلاش دستگاه‌های ذیربط و همکاری مردم کوچک‌ترین ناامنی را در مقطع انتخابات نداشتیم و انتخاباتی بی‌نظیر از لحاظ امنیت و آرامش برگزار شد.

وی اضافه کرد: خناسان هر چه در توان داشتند به کار بردند و شیاطین انس و جن با دمیدن بر افکار شیطانی خود وسوسه‌ها ایجاد کردند و از آن طرف کرونا هم بود که خیلی از کشورها به خاطر آن انتخابات‌شان را به تعویق ‌انداختند اما مردم با وجود این مسائل و مشکلاتی که در ساعات اولیه در اخذ رأی وجود داشت، ساعت‌ها در فضای باز و زیر نور آفتاب ایستادند و دشمنان را در اجرای نقشه شومشان ناکام گذاشتند.

معاون اول قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با ابراز خرسندی از پیروزی آیت‌الله رئیسی در انتخابات، تصریح کرد: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند بلکه به شخصیتی با کارنامه که سابقه خدمتی او را دیده و شنیده بودند رأی دادند.

محسنی‌اژه‌ای از مردم‌دوستی، حمایت از انقلاب، حرکت در خط ولایت و انقلاب، برای مردم کار کردن، صادق بودن و در مقابل ارزش‌ها و مقابل دشمنان حساس بودن به عنوان ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی یاد کرد.

وی تأکید کرد: امروز ریل قطار کشور عوض شده و دوباره به مسیر اصلی انقلاب بازگشته که ما باید آن را پاس داریم و البته همه این دستاوردها از نعمت بزرگ ولایت و هدایت‌های مقام معظم رهبری بود که همان روز که دشمنان اصرار می‌کردند مردم یک «نه بزرگ» به انتخابات بگویند، رهبری معظم انقلاب با اطمینان خاطر و با شناختی که از مردم و هوشیاری و دینداری آنها دارند، آحاد ملت را به صحنه فراخواندند و مردم هم لبیک گفتند.

معاون اول قوه قضائیه با بیان این که حضور پرشکوه مردم در انتخابات مسئولیت‌هایمان را سنگین کرده، اظهار کرد: امت سنگ تمام گذاشت و حالا نوبت ماست که باید برای حفظ ارزش‌های اسلامی و خدمت به مردم سنگ تمام بگذاریم و حقیقتاً خود را خادم دلسوز و صادق مردم بدانیم.

محسنی‌اژه‌ای در پایان تأکید کرد: همه قوه قضائیه با تمام توان و اختیاراتی که داریم برای موفقیت منتخب ملت در مسئولیت خطیر و مهم آینده کمک خواهیم کرد تا دولت مردمی به هدف و مقصود نهایی برسد.