تاریخ : 1400,سه شنبه 01 تير18:08
کد خبر : 399560 - سرویس خبری : آخرین اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات

اپل زیر ذره‌بین ژرمن‌ها

دفتر رقابت فدرال آلمان تحقیقاتی را علیه فعالیت‌های شرکت اپل در این کشور آغاز کرده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ به نقل از رویترز، دفتر رقابت فدرال آلمان اخیرا تحقیقات مرتبط با فعالیت‌های شرکت اپل و هر گونه تخلفات احتمالی این شرکت آمریکایی در سوء استفاده در سلطه بر بازار برای کنار زدن رقبای خود را آغاز کرده است.

 

آندراس موندت، دبیر این دفتر در این باره گفت: یکی از اصلی‌ترین بخش‌های این تحقیقات مربوط به فعالیت‌ اپ‌استور است؛ چراکه در بسیاری از موارد به شرکت اپل این امکان را می‌دهد تا بر فعالیت دیگر شرکت‌ها اثر منفی بگذارد.

اپل درواقع چهارمین شرکت آمریکایی است که در آلمان مورد تحقیق و بازرسی قرار می‌گیرد. تاکنون تحقیقات مشابهی علیه گوگل، فیسبوک و آمازون توسط آلمانی‌ها به جریان افتاده است.

بنا به گفته دفتر رقابت آلمان احتمالا و بنا به شکایت شرکت‌های رقیب اپل این شرکت آلمانی تحت تحقیقات و بازرسی‌های بیشتری قرار خواهد گرفت.

گزارشات حاکی از آن است که گوشی‌های آیفون با پیش‌نصب نرم افزارهای اپل به این شرکت امتیازهای ویژه‌ای را برای رقابت می‌دهد.

البته اپل در اتحادیه اروپا هم هم‌اکنون زیر ذره‌بین است؛ چراکه به خاطر شکایت برخی شرکت‌ها گفته می‌شود اپل به شکلی غیرعادلانه و غیررقابتی جایگاه ویژه‌ای را برای خود در بازار نرم افزارهای پخش موسیقی ایجاد کرده است.

این شرکت‌های اروپایی گفته‌اند که اپل به زور 30 درصد از درآمد آنها را تصاحب می‌کند.