تاریخ : 1400,پنجشنبه 31 تير12:14
کد خبر : 402493 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

واکسینه شدن اکثر دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: دانشجویان پزشکی که ثبت نام کرده اما هنوز واکسینه نشده‌اند را به معاونت علوم پزشکی معرفی می‌کنیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهران صلواتی، مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد با اشاره به آخرین روند پذیرش در خوابگاه‌های این دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه آزاد حدوداً ۴۰ هزار تخت خوابگاهی فعال دارد. اگر واکسیناسیون به طور کامل انجام شود، با ظرفیت بیشتر در هر اتاق در خدمت دانشجویان خواهیم بود و اگر هم این اتفاق نیفتد با رعایت شیوه نامه‌ها می‌توانند در خوابگاه سکونت داشته باشند.

او افزود:بیشتر دانشجویان گروه پزشکی دانشگاه آزاد واکسینه شده اند. دانشجویی که ثبت نام کرده و هنوز واکسینه نشده است را به معاونت علوم پزشکی معرفی می‌کنیم.

مدیرکل امور دانشجویان دانشگاه آزاد تصریح کرد: در حال حاضر دانشجویان رشته‌های پزشکی، پرستاری، مامایی و پیراپزشکی که دوره‌های کارآموزی دارند، در خوابگاه‌های دانشگاه آزاد سکونت دارند. این آمادگی را داریم که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پذیرای این دانشجویان در تابستان باشیم.

صلواتی درباره نحوه سکونت دانشجویان در خوابگاه‌ها گفت: ظرفیت اسکان در اتاق‌ها را به نصف تقلیل دادیم تا شیوه نامه‌ها بیشتر رعایت شود. به طور مستمر در خوابگاه‌ها سم‌پاشی دوره‌ای و گندزدایی انجام می‌شود تا سلامتی دانشجویان به خطر نیفتد.