تاریخ : 1400,شنبه 30 مرداد14:05
کد خبر : 405276 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

افزایش نقش مراکز مشاوره در ازدواج دانشجویی در سال تحصیلی جدید

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از برنامه ریزی در خصوص «دانشگاه دوست دار خانواده» و «ازدواج دانشجویی» خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» مجید صفاری نیا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برخی از برنامه‌های مراکز مشاوره دانشجویی در سال تحصیلی جدید افزود: یکی از برنامه‌هایی که برای سال تحصیلی جدید پیش بینی شده و دستورالعمل‌های آن در حال تدوین بوده، تعامل اساتید و دانشجویان است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بروی ارتباط دو جانبه حمایتی که لازم است دانشجو از اساتید دریافت کند، کار می‌کنیم، همچنین در حوزه آسیب‌های اجتماعی در راستای پیشگیری تعامل خوبی با ستاد مبارزه با مواد مخدر داریم.

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم ادامه داد: با وزارت کشور نیز تعامل خوبی برقرار کرده و بر روی «دانشگاه دوست دار خانواده» و «ازدواج دانشجویی» کار می‌کنیم.

وی ادامه داد: در دانشگاه دوست‌دار خانواده با خانواده‌ها تأمل برقرار می‌کنیم، مثلاً اگر خانواده‌ای مشکلی دارد می‌تواند با مراکز مشاوره و بهداشت درمان مطرح کند و همچنین ارتباط دو طرفه دانشگاه با خانواده دانشجو، بیشتر می‌شود.

صفاری نیا ادامه داد: همچنین نشست‌هایی که دانشگاه می‌تواند با حضور خانواده دانشجویان برگزار کند، افزایش می‌یابد و دانشگاه به امر ازدواج دانشجویی با برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه ازدواج و مشاوره ازدواج کمک می‌کند و حتی مراکز مشاوره می‌توانند برای کاهش تعارضات بین دانشجویانی که ازدواج کرده‌اند مشاوره ارائه دهند.

وی افزود: تلاش ما این است هر فعالیتی انجام می‌دهیم، با نگاه علمی و فرهنگی در حوزه دانشجویی باشد و اینکه بتوانیم با پیاده سازی یک برنامه اجرایی شبکه ای، اثرات کرونا و دور بودن دانشجویان از دانشگاه را کنترل کنیم و دانشجو اگر حضوری و یا مجازی در دانشگاه حضور یافت احساس خوبی داشته باشد.