تاریخ : 1400,سه شنبه 23 شهريور23:03
کد خبر : 407756 - سرویس خبری : خبرهای ویژه

نامه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه خطاب به وزیر کشور؛

انتصاب مجدد مدیران نجومی‌بگیر خلاف شعار‌ دولت در مبارزه با فساد است/ دلایل انتخاب استاندار جدید سیستان و بلوچستان را بیان کنید

در قسمتی از این نامه آمده است: وزیر محترم کشور، جناب آقای وحیدی می‌بایست در ارتباط با انتخاب شخصیتی اثرگذار، برای سمت استانداری استان سیستان و بلوچستان که یکی از مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین مناطق کشور به شمار می‌رود، حساسیت بسیار بیشتری به خرج می‌دادند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی طی نامه‌ای به احمد وحیدی، وزیر کشور، نکاتی را پیرامون استاندار جدید سیستان و بلوچستان و همین‌طور ارائه دلایل این انتخاب از سوی وزیر کشور بیان کردند.

متن این نامه به شرح زیر است: 

«بسمه تعالی»

در قضیّه حقوق‌های نجومی برای متخلّف اصلاً نباید عذر تراشید؛ برخورد هم بایستی قاطع باشد. مقام معظم رهبری

سلام علیکم

جناب آقای وحیدی، وزیر محترم کشور

در جلسه هیات دولت سیزدهم مورخ روز یکشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۰، تصمیم به دادن رای اعتماد برای انتصاب آقای مدرس خیابانی به سمت استانداری سیستان و بلوچستان رقم خورد. تصمیمی بحث برانگیز که برخلاف سیاست‌ها و شعار‌های اعلامی دولت بنظر می‌رسد.

انتشار فیش حقوق نجومی ۱۱۷ میلیونی ایشان در تیر ماه امسال، نام ایشان را در لیست نجومی بگیران دولت قبل قرار می‌دهد. مقام معظم رهبری ضمن فرمایشاتی که در باب حقوق‌های نجومی که در سال ۹۵ در جلساتی با حضور اعضای هیات دولت بیان کردند، مبارزه با بحث فساد و برقراری عدالت در سطح جامعه را ضروری خواندند.

رئیس محترم جمهور نیز، جناب آقای رئیسی طی بیانات خود در مناظرات انتخاب ۱۴۰۰ با تاکید بر بحث عدالت اجتماعی، یکی از برنامه‌های خود را برقراری عدالت، مبارزه با فساد مالی و حقوق‌های نجومی خواندند.

انتصاب مجدد مدیران نجومی بگیر در چنین سمت‌هایی نقض آشکار فرامین رهبری و خلاف شعار‌های دولت در مبارزه با فساد تلقی می‌شود. بعلاوه انتصاب شخصی که نتوانست اعتماد نمایندگان مردم را جلب کند به سِمَتی که اهمیتش کم از وزارت نیست و سطح محرومیتش چنین اسفناک است، پیام رویکرد تحولی در دولت سیزدهم را به مردم مخابره نمی‌کند.

وزیر محترم کشور، جناب آقای وحیدی می‌بایست در ارتباط با انتخاب شخصیتی اثرگذار، برای سمت استانداری استان سیستان و بلوچستان که یکی از مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین مناطق کشور به شمار می‌رود، حساسیت بسیار بیشتری به خرج می‌دادند.

انتخاب استاندار برای استان سیستان و بلوچستان، فراتر از مواردی که بیان شد باید باتوجه به داشتن توانایی در زمینه اداره و مدیریت درست این استان، شناخت کافی از مشکلات مردم منطقه، توان کافی برای ایجاد تحول و روحیه جهادی در فرد انتخابی رغم می‌خورد که اکنون این موارد برای ما در استاندار انتخابی شما قابل مشاهده نیست.

همچنین دولتی مردمی است و می‌تواند داعیه نگاه به مردم را داشته باشد که در تمام تصمیماتش خواست مردم و توجه به اقناع کامل مردم متجلی باشد. در این تصمیم نه تنها خواست مردم دیده نشده است، که این با مخالفت مجمع نمایندگان سیستان با این انتصاب به چشم می‌خورد، بلکه اقناعی هم در مورد دلایل انتخاب ایشان به اطلاع افکار عمومی نرسیده است.

لذا جناب آقای وحیدی، به عنوان وزیر کشور دولت داعیه‌دار فسادستیزی و مردمی بودن، از شما تقاضا داریم باتوجه به مطالبه عمومی و درخواست انجمن اسلامی دانشجویان مستقل علامه طباطبایی دلایل حضور آقای مدرس خیابانی در یکی از مهم‌ترین سمت‌های کشور را شفاف و صادقانه بیان کنید و دلایل انتخاب ایشان را مطرح نمایید. انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در همین جا آمادگی خود را برای برگزاری جلسه‌ای با حضور جنابعالی و یا نماینده شما جهت پاسخ به سوالات و ابهامات موجود اعلام می‌دارد و از شما دعوت می‌شود با قبول حضور در این جلسه پاسخگوی حداقل خواست به حق مردم باشید. مردمی بودن لازم است در عمل نشان داده شود نه در شعارها.

انشالله که توفیق خدمت به مردم برای شما و تمام اعضای دولت سیزدهم فراهم شده و شعار دولت مردمی محقق شود.

وسلام علیکم و الرحمه الله و برکات

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی


کد خبرنگار : 38