تاریخ : 1400,چهارشنبه 31 شهريور15:29
کد خبر : 408629 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

هشدار خزانه‌داری آمریکا به صرافی‌های رمزارز

طبق اعلام خزانه داری آمریکا، مقابله با ناقضان قوانین ارایه خدمات مالی به هر شکلی ادامه خواهد داشت و شبکه های مجرمانه هدف قرار خواهند گرفت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد صرافی سویکس را به اتهام دست داشتن در پولشویی و تامین مالی تبهکاران تحریم می کند. این برای نخستین بار است که آمریکا دست به چنین اقدامی علیه صرافی های ارزهای دیجیتالی می زند. طبق اعلام خزانه داری آمریکا، مقابله با ناقضان قوانین ارایه خدمات مالی به هر شکلی ادامه خواهد داشت و شبکه های مجرمانه هدف قرار خواهند گرفت.

این بیانیه در ادامه به صرافی های ارزهای دیجیتالی هشدار داده است که در صورت وقوع هر جرمی نظیر پولشویی، تامین مالی تروریسم و نقض تحریم ها باید آماده مجازات باشند چرا که این مساله در حال تبدیل شدن به یک مشکل مستقیم برای اقتصاد آمریکا است. این وزارت خانه آمریکایی با بیان اینکه حجم و تعداد جرایم با استفاده از ارزهای دیجیتالی رو به گسترش است، حجم پولی که هکرها از طریق حملات باج افزاری و دریافت ارز دیجیتالی انجام داده اند را ۴۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که این رقم نسبت به سال قبل بیش از چهار برابر افزایش داشته است. 

حملات باج افزاری و طلب دریافت ارز دیجیتالی برای رفع حمله، تنها بخش کوچکی از جرایم سایبری را تشکیل می دهد اما خزانه داری آمریکا اعلام کرده است که با تبدیل پتانسیل ارزهای دیجیتالی به یک سلاح جدید مقابله خواهد کرد. 

بخش های گسترده ای از کسب و کارها و نهادهای مهم از جمله خدمات مالی، درمانی، انرژی و بیمارستانی در معرض تهدید حملات سایبری قرار دارند که طی آن ها بخش های حیاتی نرم افزاری از کار می افتد. در بیشتر موارد، هکرها از قربانی می خواهند تا با پرداخت بیتکوین امکان دسترسی مجدد به سایت خود را به دست آورد. 

پیشتر رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز از صرافی های دیجیتالی خواسته بود خود را به شکل قانونی ثبت و اطلاعات مربوط به تراکنش مشتریانشان را در اختیار نهادهای ناظر قرار دهند.