تاریخ : 1400,چهارشنبه 31 شهريور21:21
کد خبر : 408676 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

نظارت بر عملکرد کارکنان موقوفات ضروری است

تولیت حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) انتخاب فردی به‌عنوان ناظر بر وقف را یک امر جاری دانست و گفت: ناظرانی باید باشند که بر عملکرد کارکنان مرتبط با وقف نظارت کنند چراکه عده‌ای از روی عمد و برخی هم از روی جهل نسبت به موضوع وقف غفلت می‌کنند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ آیت‌الله سید محمد سعیدی امروز در دیدار مدیرکل‌ و جمعی از مسؤولان اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با بیان اینکه وقف دارای ارزش‌های دینی و اخلاقی بسیاری است، اظهار کرد: وقف از بین برنده آسیب‌هایی از جمله بی‌تفاوتی است و موجب افزایش همبستگی در جامعه اسلامی می‌شود.

وی با بیان اینکه وقف باید عام‌المنفعه باشد، مطرح کرد: وقف موجب ارتقای روحی و معنوی انسان می‌شود و در حقیقت یک صدقه جاری برای انسان است.

تولیت حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) خاطرنشان کرد: در دوران حکومت اسلامی وقف دارای سامان شد درحالی‌که قبل از این حکومت وقف‌خواری و تضعیف وقف وجود داشته است، هر چند هنوز این موارد گاهی مشاهده می‌شود.

وی گماشتن فردی به‌عنوان ناظر بر وقف را یک امر جاری دانست و گفت: این فرد باید به اجرای نیت واقف نظارت کند؛ ناظرانی باید باشند که بر عملکرد کارکنان مرتبط با وقف نظارت کنند چراکه عده‌ای از روی عمد و برخی هم از روی جهل نسبت به موضوع وقف غفلت می‌کنند.