تاریخ : 1400,دوشنبه 05 مهر13:41
کد خبر : 409088 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

رسانه آمریکایی: بایدن جهان را به مکانی خطرناک‌تر تبدیل کرده است

این وبگاه آمریکایی سپس با اشاره به این موارد ادامه داد، متأسفانه پیامدهای این حقارت در مرزهای افغانستان پایان نمی‌یابد. جهان نظاره‌گر است که ما علی‌رغم داشتن بزرگ‌ترین نیروی نظامی در تاریخ جهان، آمریکایی‌ها را پش خطوط دشمن جا گذاشتیم و دشمنان آمریکا از ضعف غیرقابل انکار بایدن بهره می‌برند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، وبگاه «هیل» وابسته به کنگره آمریکا در گزارشی به اقدامات «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا اشاره کرد و نوشت که بایدن در حال تبدیل جهان به مکانی خطرناک‌تر است.

در مقدمه این گزارش با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل نوشته شده است، هفته گذشته، بایدن اولین سخنرانی خود را در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد کرد و باز هم مدعی شد که «آمریکا بازگشته است» و ایالات متحده قصد دارد «در تمامی بزرگ‌ترین چالش‌های زمان ما هدایت را برعهده گیرد».  باید همین‌طور که بایدن می‌گفت، باشد اما متأسفانه واقعیت فعلی بسیار متفاوت‌ به نظر می‌رسد.

این گزارش سپس در بخشی از گزارش خود به خروج شتابزده ایالات متحده از افغانستان اشاره کرد و نوشت که بایدن نه تنها نتوانسته برای آمریکا کاری کند بلکه در حال تبدیل جهان به یک مکان‌ خطرناک‌تر است.

هیل در خصوص پیامدهای خروج نابهنگام آمریکا از افغانستان نوشت در حال حاضر، طالبان و داعش-خراسان (شاخه داعش در افغانستان) به طور بی‌جهت در افغانستان قدرت گرفته‌اند و اقدام به بازداشت، شکنجه و کشتن مردم افغانستان که سال‌ها در کنار نظامیان آمریکایی مبارزه می‌کردند، می‌کنند و این در حالی است که دولت بایدن نیروهای طالبان را «یک شریک راهبردی» توصیف کرد.

این وبگاه آمریکایی سپس با اشاره به این موارد ادامه داد، متأسفانه پیامدهای این حقارت در مرزهای افغانستان پایان نمی‌یابد. جهان نظاره‌گر است که ما علی‌رغم داشتن بزرگ‌ترین نیروی نظامی در تاریخ جهان، آمریکایی‌ها را پش خطوط دشمن جا گذاشتیم و دشمنان آمریکا از ضعف غیرقابل انکار بایدن بهره می‌برند.

این گزارش در انتقاد از عملکرد جو بایدن مدعی شد که از همان لحظه که بایدن به عنوان رئیس‌جمهور وارد کاخ سفید شد، روسیه حملات سایبری به آمریکا را افزایش داد اما این در حالی است که بایدن زمینه را برای تکمیل پروژه «نورد استریم ۲» روسیه فراهم کرد و تحریم‌ها علیه آن را لغو کرد و این نوع تصمیم‌گیری‌های بایدن است که منافع ایالات متحده را در داخل و خارج مختلف می‌کند.

طبق گزارش هیل، بایدن دوران ریاست‌جمهوری خود را با جنگ علیه انرژی آمریکا آغاز کرد. وقتی بایدن به قدرت رسید، برای اولین بار در ۳۵ سال گذشته، آمریکا از نظر انرژی دارای استقلال بود و حتی یک بشکه نفت در سال ۲۰۲۰ از عربستان وارد نکرده بود اما بایدن این رویه را تغییر داد و خط لوله کیستون را خراب کرد، قراردادهای اجاره نفت و گاز داخلی را لغو کرد و در نتیجه اقدامات وی قیمت انرژی شروع به افزایش کرد و و ناگزیر شد که از رقبای خارجی ما درخواست کند تا با افزایش تولیدات خود، به سرپوش‌گذاری بر اشتباهاتش کمک کنند و تمامی این تصمیمات وی موجب از بین رفتن مشاغل آمریکا شد و دشمنان ایالات متحده را تقویت کرد.

وبگاه هیل با اشاره به هزینه‌های سرسام‌آور دولت بایدن ادامه داد که اقدامات دولت بایدن موجب تورمی شد که چندین دهه مشاهده نشده بود و هزینه‌های مسکن، سوخت، غذا و و تمامی ملزومات زندگی همگی رو به افزایش رفته است و این در حقیقت یک مالیات اضافی بر هر آمریکایی است.