تاریخ : 1400,چهارشنبه 21 مهر15:02
کد خبر : 410719 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

اولین واکنش کاخ سفید به نتایج انتخابات عراق

کاخ سفید سه شنبه به دولت عراق بابت برگزاری انتخابات در فضایی مسالمت آمیز تبریک گفت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت: ما به دولت عراق برای تحقق وعده خود در برگزاری انتخابات زودهنگام تبریک می‌گوییم.

وی افزود:ما از برگزاری انتخابات عراق به شیوه‌ای مسالمت آمیز و تحت نظارت بین المللی راضی هستیم و منتظر نمایندگان جدید برای تشکیل دولتی هستیم که خواسته‌های مردم عراق را برآورده کند. "

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در این باره گفت: "ما به عراق بابت برگزاری انتخابات پارلمانی که توسط بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌ها نظارت شد تبریک می‌گوییم. "

وی ادامه داد: منتظر اعلام نتایج نهایی هستیم و با دولت جدید بلافاصله پس از تشکیل آن همکاری را آغاز خواهیم کرد.

کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق روز دوشنبه اعلام کرد که درصد مشارکت در انتخابات زودهنگام پارلمانی که روز یکشنبه برگزار شد، ۴۱ درصد بود.

جلیل عدنان خلف، رئیس کمیسیون انتخابات، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که تعداد کل شرکت کنندگان در انتخابات بالغ بر ۹ میلیون و ۷۷ هزار و ۷۷۰ شرکت کننده بود.

طبق نتایج اولیه جنبش صدر به رهبری مقتدی صدر در رتبه اول و ائتلاف "تقدم" به رهبری محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان در رتبه دوم و ائتلاف "دولت قانون" به رهبری نوری مالکی، نخست وزیر اسبق عراق در رتبه سوم قرار دارند.


کد خبرنگار : 91