تاریخ : 1400,یکشنبه 25 مهر22:12
کد خبر : 411138 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

رئیسی راهی اردبیل می‌شود

معاون اجرایی رئیس‌ جمهوری از سفر آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری به استان اردبیل در اواخر هفته جاری خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، صولت مرتضوی اظهار داشت: رئیس‌ جمهوری در هشتمین سفر استانی خود اواخر این هفته به استان اردبیل سفر می‌کند.

رئیسی راهی اردبیل می‌شود

معاون اجرایی رئیس‌ جمهور افزود: در خصوص سفرهای استانی رئیس‌ جمهوری و دولت به استان‌ها ما چند مرحله برنامه‌ریزی و بررسی طرح‌های اولویت‌دار داریم که ‌جلسه مربوط به استان اردبیل برگزار شد.

وی با بیان اینکه پیش از برگزاری این جلسات کارشناسان معاونت اجرایی و دستگاه‌های مختلف با سفر به استان مورد نظر، نیازها و طرح‌های اولویت‌دار استان را شناسایی می‌کنند، خاطر‌نشان کرد: پس از نظارت‌های میدانی جلساتی در ستاد حوزه معاونت اجرایی با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود و طرح‌های پیشنهادی بررسی و از میان آن‌ها طرح‌های اولویت دار انتخاب می‌شوند.

مرتضوی تاکید کرد: در این جلسات ‌طرح‌های اولویت‌دار به تفکیک با حضور کارشناسان دستگاه‌های مختلف همچنین کارشناسان سازمان برنامه و بودجه، نهاد ریاست‌جمهوری و معاونت اجرایی بررسی شده و در نهایت به عنوان پروژه‌های نهایی تنظیم و تقدیم حوزه معاونت اول ریاست‌جمهوری می‌شود.

وی افزود: در جلسه سفر مربوط به استان اردبیل تاکنون با 18 دستگاه اجرایی نشست داشته‌ایم که طرح‌های محوری انتخاب شده و روش‌های تأمین اعتبار آن‌ها نیز بررسی شده است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهوری با بیان اینکه تأمین اعتبار طرح‌های اولویت‌دار در قالب تسهیلات خرد و کلان تعیین می‌شود، گفت: در خصوص طرح‌های استان اردبیل با 8 بانک عامل هماهنگی‌هایی صورت گرفته که در جلسه روز سه‌شنبه با حضور معاون اول رئیس‌ جمهوری و وزرای مربوطه نهایی و جمع‌بندی می‌شود.