تاریخ : 1400,یکشنبه 25 مهر23:02
کد خبر : 411149 - سرویس خبری : آخرین اخبار زنان

افزایش امید به زندگی در زنان به ۷۵ سال رسیده است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در مراسم هفته ملی سلامت بانوان ایران اظهار داشت: امید به زندگی زنان از ۵۱ سال در سال ۱۳۵۷ به ۷۵ سال رسیده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر؛ انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری روز یکشنبه در مراسم هفته ملی سلامت بانوان ایران گفت: سرمایه گذاری بر سلامت زنان موجب ارتقا کشور در همه عرصه‌ها خواهد بود اکنون هم زنان روستایی با سلامتی که بدست می‌آورند، سبب ماندگاری بیشتر در روستاها و پیشگیری از مهاجرت مردان می‌شوند.

افزایش امید به زندگی در زنان به ۷۵ سال رسیده است

وی با اظهار امیدواری به اینکه با کمک و مشارکت دانشگاهیان بتوان برنامه‌های مناسبی را در زمینه ارتقا سلامت و بهداشت زنان تدوین کرد گفت: دست یاری به سمت نخبگانی که در زمینه سلامت اعم از جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی، فعالیت داشتند دراز می‌کنیم تا ما را در رسیدن به اهداف مهم و اساسی، کمک کنند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری خواستار توجه بیشتر به موضوع سلامت روان در دوران کرونا شد.

خزعلی اظهار داشت: زنان در موضوع روانی آسیب پذیرتر هستند و آمارها نشان می‌دهد که استرس، بهم خوردن اشتها و افسردگی در دوران کرونا در زنان ۲۷ درصد و در حالی که این موضوعات در مردان ۱۰ درصد بوده که این موضوع نشان دهنده آسیب پذیری زنان است.

وی بیان کرد: مشکلات روانی در دوران کرونا در مردان کمتر از ۵۰ سال به بیش از ۴۰ درصد رسیده اما این موضوع در زنان بالای ۶۰ درصد بوده است. همه این موضوعات سبب می‌شود تا به این قشر از جامعه توجه بیشتری شود.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به بازدیدهای خود از مناطق روستایی در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: زنان در این مناطق از شرایط بهداشت و سلامت مناسبی برخوردار نیستند و نیاز به طرح و اجرای راهکارهای کارشناسانه دارد.

به گفته خزعلی، با وجود آمار بالای مرگ و میر در مردان، آسیب روانی این موضوع در زنان بیشتر است که البته بخش اعظمی از این چالش‌ها با مداخلات تشخیصی و درمانی و اصلاح سبک زندگی، قابل پیشگیری هستند.