تاریخ : 1400,چهارشنبه 28 مهر20:59
کد خبر : 411472 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

بررسی میزان اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی

وزیر علوم خواستار بررسی سند شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها شد تا معلوم شود کدام بخش سند اجرایی و کدام بخش انجام نشده است و علت اجرایی نشدن آن چیست.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» جلسه ۳۵۹ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی با حضور محمد زلفی گل؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری وسعید رضا عاملی؛ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

بررسی میزان اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی

در این جلسه محمدعلی زلفی‌گل، گفت: شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی یکی از شوراهای اصلی است که در وزارت علوم از پتانسیل این شورا استفاده می‌کنیم. چند طرح جدید در وزارت علوم داریم که در این شورا ان شاالله مورد حک و اصلاح شورا قرار گیرد و امکان اجرایی شدن آن محیا شود.

وی گفت: شورای اسلامی شدن را محلی برای هدایت سیاست‌های کلان و راهبردی دانشگاه‌ها می‌دانیم.

زلفی گل اظهار داشت: سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها را مورد مطالعه قرار دادم و کار بسیار زیبا و جامعی انجام شده است و باید به همه کسانی که در تهیه سند زحمت کشیده‌اند؛ دست مریزاد گفت. خواهش می‌کنم در یک جلسه به مرور سند بپردازیم تا معلوم شود کدام بخش سند اجرایی و کدام بخش انجام نشده است و علت اجرایی نشدن آن چیست؟

وزیر علوم ادامه داد: آیا مشکلات قانونی، کم توجهی است و یا اینکه نیازمند آئین نامه‌ایم. در جلسه آینده معاونین وزارتخانه علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشته باشند تا سخنان آن عزیزان هم بشنویم اگر چه مواردی که در سند است هم آموزشی، پژوهشی و هم فرهنگی و اجتماعی است. بنابراین دستور کار جلسه بعدی را برای بررسی سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها اختصاص دهیم.