تاریخ : 1400,پنجشنبه 29 مهر00:52
کد خبر : 411502 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

عزم ایران و ترکیه برای توسعه راهبردی جزم است

وزیر کشور عزم دو کشور برای توسعه راهبردی را جزم دانست و گفت: افق‌هایی از همکاری مشترک در همه حوزه‌ها را شاهد خواهیم بود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، احمد وحیدی وزیر کشور در نشست خبری مشترک با «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه که در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: به وزیر کشور دوست و برادر ترکیه و همراهان و مسئولان مختلف امنیتی در این کشور خوش‌آمد می‌گویم، مباحث و گفتگوهای خوبی در این نشست مطرح شد.

عزم ایران و ترکیه برای توسعه راهبردی جزم استوی با بیان اینکه روابط دو کشور بسیار قوی و عمیق است که برای توسعه این روابط در همه حوزه‌ها بحث و گفتوگو شد، اظهار کرد: موضوعات مشترک مورد علاقه دو کشور در حوزه مبارزه با تروریسم، مبارزه با جرائم بین‌المللی، مبارزه با قاچاق سلاح، تبادلات مرزی، توسعه فعالیت‌های مرزی و توسعه همکاری‌های مشترک در همه زمینه‌ها از جمله مهاجرت در نشست امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر کشور ادامه داد: از سوی دیگر درباره مسائل کلی‌تری مانند نقش مخرب رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و مشکلات فراوانی که برای ملت‌های منطقه ایجاد کردند نیز بحث شد، همچنین مسائلی که برای افغانستان ایجاد کردند و توطئه‌هایی که در منطقه دارند هم تبادل نظر شد.

وحیدی، عزم دو کشور برای توسعه راهبردی را جزم دانست و گفت: افق‌هایی از همکاری مشترک در همه حوزه‌ها را شاهد خواهیم بود که شروع بسیار خوبی برای تعمیق هر چه بیشتر این روابط است.