تاریخ : 1400,سه شنبه 18 آبان13:06
کد خبر : 413303 - سرویس خبری : آخرین اخبار اقتصادی

نظری: سرمایه مردم در بازار بورس دود شد

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بورس کالا هنوز در ید سهامداران عمده است، گفت: اینها بازار سیمان و فولاد را هم در دست دارند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، سید غنی نظری در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی و بعد از گزارش وزیر اقتصاد درباره بورس بیان کرد: سرمایه مردم در این بازار دود شد. آقای خاندوزی شما چه کاری برای اقشار مختلف مردم در این بازار انجام دادید؟ شما می گویید اظهار نظر نمایندگان و متخصصین باعث ریزش بورس می شود. این چه بورسی می باشد که با یک اظهار نظر اینگونه موجب تغییرات می شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس افزود: حقوقی های این بازار، سهامداران خرد را بیچاره کرده اند. بورس کالا هنوز در ید سهامداران عمده می باشد. اینها بازار سیمان و فولاد را هم به دست دارند. آقای خاندوزی ما امروز مهمتر از بورس دغدغه ای نداریم. روزانه هزار پیامک برای ما نمایندگان می آید که از ما مردم دفاع کنید. شما برای این وضعیت چه  برنامه ای دارید؟

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه بورس یعنی شفافیت تاکید کرد: آیا در بورس شفافیت وجود دارد؟، اینکه یک شخصی در بازار سرمایه ۱۰۰ میلیون تومان حقوق می گیرد یعنی شفافیت؟ ساز و کار شفافیت را مورد توجه قرار دهید. این شرکت های سوری بر اعتماد مردم ضربه وارد می کند. شما باید دست دلالان را از این بازار کوتاه کنید.

نظری در پایان اضافه کرد: دخالت دولت و ورود اوراق، بازار سرمایه را به هم ریخت. ما با این موضوع مخالف نیستیم ولی این کار در زمان نامناسب و شرایط نامناسب انجام شد. متاسفانه اگرچه بازار بورس در این سال ها رشد داشته ولی سال گذشته به خصوص در این سه ماه گذشته وضعیتی حتی بدتر از دولت قبل را تجربه کرده است.