تاریخ : 1400,شنبه 22 آبان11:54
کد خبر : 413649 - سرویس خبری : آخرین اخبار اقتصادی

۸ واقعیت در مورد کار در کانادا

کانادا کشوری دوزبانه است. زبان­های انگلیسی و فرانسوی، زبان­های اصلی در این کشور هستند. کارمندان و مراجعان شرکت­ها ممکن است به یکی از این زبان­ها یا هر دوی آن­ها صحبت کنند؛ بنابراین بسیار سودمند خواهد بود اگر بر روی توانمندی­های زبانی خود کار کنید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، کانادا دارای فرصت­های شغلی فراوانی در زمینه­های گوناگون است. این امر موجب شده است مهاجران بسیاری با امید به حقوقی خوب و کیفیت زندگی بالا تصمیم به کار در این کشور بگیرند. کانادایی­ها افرادی سختکوش، علاقمند و جدی در کار هستند؛ پس اگر شما نیز فردی دارای قابلیت هستید و قصد مهاجرت به کانادا دارید، خبر خوبی برای­تان داریم: کانادا به دنبال افرادی مانند شما می­گردد.

۸ واقعیت در مورد کار در کانادا

کانادا به دنبال افراد تحصیل کرده است

کارفرمایان به دنبال کسانی هستند که به تازگی از دانشگاه­ها، کالج­ها و دانشکده­های تجارت فارغ­التحصیل شده و علاقمند به زندگی و کار در کانادا و نقش داشتن در اقتصاد روبه­رشد آن هستند. کانادا بالاترین سطح تحصیلات را در جهان دارد: بیش از 56 درصد جمعیت دارای نوعی دیپلم یا مدرک دانشگاهی بوده و 99 درصد جمعیت باسوادند (که درصدی چشمگیر است). کانادا گزینه­های متنوع و فراوانی برای مهاجرت دارد، مانند برنامه­ی گزیش استانی که با هدف کمک به مهاجرین دارای مهارت، برای یافتن کار در کانادا کشور طراحی شده­است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا بر روی لینک کلیک کنید.

 

شغل­های موجود برای فارغ­التحصیلان با تحصیلات آن­ها ارتباط نزدیک دارد

98 درصد فارغ­التحصیلان در کانادا، 2 سال پس از فارغ­التحصیلی، شغلی در زمینه­ی رشته­ی دانشگاهی خود می­یابند. کانادا برنامه­هایی مانند ویزای کار پس از تحصیل (PGWP) تدارک دیده که تا 3 سال پس از فارغ­التحصیلی به فارغ­التحصیلان واجد شرایطی که مدارک خود را از مؤسسات آموزشی منتخب (DLI) دریافت نموده­اند کمک می­کند در این کشور کار کنند.

 

شغل­های مرتبط با فناوری بسیار مورد نیازند

تکنولوژی در کشور کانادا به شدت در حال پیشرفت است. یافتن کاری در زمینه­ی فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در کانادا بسیار ساده­تر از چیزی است که فکر می­کنید: بیش از 41500 شرکت در این زمینه وجود دارند که می­توان از میان­شان انتخاب کرد. شغل­های مرتبط با فناوری در این کشور در حدی موردنیازند که استان­های بریتیش کلمبیا و انتاریو برنامه­های جذب متخصص در حوزه­ی فناوری­ای معرفی کرده­اند که مبتنی بر دعوت از متخصصان ماهر و باتجربه در این حوزه برای زندگی و کار در کانادا هستند. در ناحیه­ی واترلو، همواره بیش از 2500 فرصت شغلی برای افراد واجد شرایط در صنعت تکنولوژی موجود است.

۸ واقعیت در مورد کار در کانادا

صنعت بازی­های ویدیویی به شدت در حال توسعه است

صنعت بازی­های ویدیویی در کانادا، صنعتی 5/4 میلیارد دلاری است. تعداد افرادی که در حال حاضر در این صنعت در کشور کانادا مشغول به کارند بیش از 48000 نفر تخمین زده می­شود، و این رقم در 2 سال آینده 25 درصد افزایش خواهد یافت. گیمرهای کانادا درآمد بسیار خوبی در سطح حرفه­ای دارند: چیزی حدود دو برابر میانگین درآمد در کل کشور.

 

نحوه­ی دریافت حقوق کمی متفاوت است

برخلاف بیش­تر کشورها، کانادایی­ها دو بار در ماه، در ابتدا و وسط ماه، حقوق دریافت می­کنند.

 

جمعه­ی غیررسمی (Casual Friday) در کانادا

در کانادا جمعه­های غیر رسمی بسیار محبوب هستند. دلیل این نام­گذاری این است که در روزهای جمعه، کارمندان با لباس­های غیررسمی (شلوار جین و تی­شرت) به سر کار می­روند. آن­ها در بقیه­ی روزهای هفته لباس­های رسمی می­پوشند. هرچند این روند در حال تغییر است و سیاست پوشش شرکت­ها به سمت غیررسمی بودن می­رود. به این ترتیب، کارمندان در اوقات بیش­تری با پوشش غیررسمی به سر کار می­روند. درست است که نحوه­ی پوشش رسمی به کل حذف نشده ولی اکنون روزهای بیشتری از هفته در کانادا شبیه به جمعه­ها هستند و پوشش غیررسمی در حال جا افتادن است.

 

زمان استراحت ناهار در کانادا

کانادایی­ها به سختی کار می­کنند و بیش­تر آن­ها نهار خود را پشت میز خود و در حال کار کردن صرف می­کنند. سیاست بیشتر شرکت­ها در کانادا بر این است که تنها 30 دقیقه را به زمان استراحت نهار اختصاص دهند، در حالی که این زمان در سایر کشورها یک ساعت است. با این حال، نیم ساعت استراحت دیگر حذف نشده، بلکه عموما به دو زمان استراحت 15 دقیقه­ای در طول روز تقسیم می­شود که فرصتی است تا از جای خود بلند شده و قدمی بزنید یا فنجانی قهوه با همکارانتان صرف کنید.

۸ واقعیت در مورد کار در کانادا

تسلط بر زبان­های انگلیسی و فرانسوی در کانادا

کانادا کشوری دوزبانه است. زبان­های انگلیسی و فرانسوی، زبان­های اصلی در این کشور هستند. کارمندان و مراجعان شرکت­ها ممکن است به یکی از این زبان­ها یا هر دوی آن­ها صحبت کنند؛ بنابراین بسیار سودمند خواهد بود اگر بر روی توانمندی­های زبانی خود کار کنید.

کانادا امکانات ویزا و مهاجرت گوناگونی را پیاده­سازی کرده که به متخصصین خارجی کمک می­کند در این کشور کار پیدا کنند. شغل­هایی در زمینه­های مشخص مانند IT، پرستاری و پزشکی، حمل­ونقل و کشاورزی نه تنها بسیار موردنیازند، بلکه در استان­ها و نواحی خاصی، درآمد اضافه­ای نیز به دست می­دهند. به همین دلیل است که گرفتن تصمیمی آگاهانه در این باره از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که این تصمیمی است که می­تواند باعث موفقیت شما در گرفتن ویزا شده، یا آن را به تأخیر بیاندازد، و یا بدتر از همه، موجب رد شدن درخواست شما شود، که به این معنا است که باید برای تحقق رؤیای کار کردن در کانادا زمان زیادی را صبر کنید.

اگر قصد زندگی و کار در کانادا را دارید و می­خواهید بدانید که آیا واجد شرایط گرفتن ویزا هستید یا نه، با ما تماس بگیرید.


کد خبرنگار : 16